Známe šampiony RoG FINALS 11!

O minulém víkendu se ve svitavském herním chrámu Fabrika odehrálo jedenácté  ROG FINALS. Unikátní herní show s projekcí na plátno si tradičně nenechaly ujít stovky fanoušků přímo na místě a desetitisíce diváků na dvoudenním streamu. Stejně jako v letní edici, tak i v té zimní se celá událost točila kolem dvojice nejpopulárnějších her současnosti Counter-Strike: Global Offensive a League of Legends, ve kterých se převedly nejlepší domácí týmy. Kdo se nakonec radoval z vytoužené trofeje a zaujal místo krále na českém trůnu?

15235690_10154423781213751_6258852338472936918_o

ROG Masters Season #5 Counter-Strike: Global Offensive

Pátá sezóna v nejsledovanější střílečce dnešní doby byla od samého startu plná zajímavých momentů. Základní část byla pořádně zamotaná a do poslední chvíle se měnilo pořadí postupujících. Největším překvapením a šokem však bylo nečekané vyřazení obhájců trofeje z eXtatus. Ti v souboji o postup neuspěli proti eEriness a s turnajem se rozloučili dříve, než kdokoliv čekal. A i to se samozřejmě promítlo do celkového pořadí. Jejich největší rival, tým eSuba, měl tím pádem o poznání méně starostí a bez větších problémů si poradil se svými soupeři. Nejdříve doslova rozmetal Fraternitas a následně si ve finále poradil s Inside Games – ačkoliv už se v tomto případě nejednalo o tak jednostranný duel a přítomní diváci se dočkali tří mapy a skvělých herních momentů. Souboj o třetí místo pak ovládli již zmínění Fraternitas, když na dvou mapách rozstříleli eEriness.

esb

Konečné pořadí

  • 1. místo: Slovensko eSuba – 25 000 Kč
  • 2. místo: Česká republika Inside Games – 20 000 Kč
  • 3. místo: Česká republika Fraternitas – 15 000 Kč
  • 4. místo: Česká republika eEriness – 10 000 Kč

ZÁZNAM:

ROG Masters Season #6 League of Legends

K nečekaným zvratům či výsledkům nedošlo ani v League of Legends soutěži, kde hlavní favorité a obhájci majestátní trofeje nenašli soupeře. Ano, řeč je o aktuálně nejlepším českém týmu Fraternitas. Ten sice v základní části tolik nezářil, nicméně o to lépe se předvedl ve Svitavách. Zde svými výkony o třídu převyšoval své protivníky, a to jak v semifinále proti Majestic Lions, tak i ve finále proti eSubě. Zcela zaslouženě a bez ztráty mapy tak hráči FTS obhájili titulu. Každopádně na menší překvapení přeci jen došlo, a to když Inside Games konečně prolomili svitavskou kletbu a ovládli duel o bronz proti Majestic Lions. Konečně tak neukončili svou pouť na tolik neoblíbeném čtvrtém místě.

fts

Konečné pořadí

  • 1. místo: Česká republika Fraternitas – 25 000 Kč
  • 2. místo: Česká republika eSuba – 20 000 Kč
  • 3. místo: Česká republika Inside Games – 15 000 Kč
  • 4. místo: Česká republika Majestic Lions – 10 000 Kč

ZÁZNAM: