Známe šampiony zimního ASUS FINALS 9

Během posledního víkendu před Vánoci se ve svitavském kulturním centru Fabrika uskutečnilo deváté pokračování jedinečné domácí show ASUS FINALS 9, které rozhodlo o nových šampionech Národních a RoG Masters lig. Finálová podívaná přilákala do Svitav stovky herních nadšenců a s nimi i bouřlivou diváckou kulisu. Ta přítomné hráče burcovala k excelentním výkonům, takže byly k vidění infarktové a opravdu špičkové zápasy. Jak to celé dopadlo, si zrekapitulujeme níže.

ASDASD

RoG Masters Season #4 League of Legends

Čtvrtá sezóna RoG Masters byla od samého začátku plná zvratů, překvapení a nečekaných výsledků. Už jen základní online část vypovídala o značné vyrovnanosti všech soutěžních týmů, takže to v každém duelu opravdu jiskřilo. Do finálové části se například nedostal trojnásobný vítěz tým eSuba, základní část vyhráli Dark Tigers a eXtatus právě v posledním herním dnu vyslalo signál, ať se na ně rozhodně nezapomíná. Na FINALS jsme pak byli svědky něčeho, s čímž málokdo počítal – až na fanoušky-srdcaře snad nikdo. První semifinále v podstatě proběhlo dle předpokladů a Dark Tigers vydrtili Inside Games, avšak to druhé již bylo o něčem jiném. Favorité z Fraternitas totiž museli spolknout pořádně hořkou pilulku, když nestačili na černé koně z eXtatus. Ti se pak dále vezli na vítězné vlně, ve finále zdolali i Dark Tigers a mohli slavit historický titul. Co se dělo poté, tomu by snad nikdo nevěřil. Takové bouřlivé oslavy fanoušků totiž naše domácí scéna rozhodně nepamatuje.

extatus_win

Konečné pořadí:

1. místo: Slovensko eXtatus
2. místo: Česká republika Dark Tigers
3. místo: Česká republika Fraternitas
4. místo: Česká republika Inside Games

ZÁZNAM FINÁLE:

RoG Masters Season #3 Counter-Strike: Global Offensive

Druhou a zároveň poslední týmovou hrou na ASUS FINALS 9 bylo klání v CS:GO, které se každou sezónou dostává o jeden stupínek vzhůru. Tentokrát jsme měli možnost vidět vskutku perfektní a dramatické zápasy, u nichž byl vždy přítomen obhájce titulu z minulé sezóny – eSuba. Tomu se ovšem bohužel vůbec nedařilo a na akci si vybral smůlu na rok dopředu. Prohrál totiž jak v semifinále proti Majestic Lions, tak i v souboji o 3. místo proti Gunrunners. V každém případě to byly výtečné duely, které stojí za to. Celou soutěž pak opanoval kádr nEophyte, vítěz prvního RoG Masters, jež tak znovu usedl na trůn.

neph_win

Konečné pořadí:

1. místo: Slovensko nEophyte
2. místo: Slovensko Majestic Lions
3. místo: Česká republika Gunrunners
4. místo: Slovensko eSuba

ZÁZNAM FINÁLE:

HyperX Národní Hearthstone, Quake Live a StarCraft liga

Kromě týmových turnajů proběhl ve Svitavách i závěr individuálních lig. Podruhé se na ASUS FINALS objevil karetní fenomén Hearthstone, ovšem nyní v podobě premiérové Národní ligy (v létě se již uskutečnil speciální Invitational). Historický první titul získal po suverénních výkonech Jan „Mirrari“ Jestříbek, když si zvládl poradit se všemi protivníky, kteří se mu postavili do cesty. O stejném průběhu může hovořit i StarCraft II šampion Radovan „bluecheese“ Viselka z týmu eXtatus. Aktuální trojnásobný šampion, který na AF9 završil zlatý hattrick, vydrtil s neskutečným přehledem každého soupeře a znovu dokázal, že u nás prostě nemá konkurenci. V žijící legendě Quake Live jsme na úplný závěr byli svědky obhajoby zlaté medaile, za kterou stál dominantní Martin „brejk“ Nepraš z eEriness.

blue_win

Konečné pořadí NSL9:

1. místo: Slovensko Radovan “bluecheese” Viselka
2. místo: Česká republika Ondřej “nExt” Herman
3. – 4. místo: Česká republika Pavel “TomikuS” Tomášek + Slovensko Jakub “uniqFazer” Zíman

ZÁZNAM FINÁLE HYPERX NSL9

mirarri

Konečné pořadí NHL9:

1. místo: Česká republika Jan „Mirrari“ Jestříbek
2. místo: Česká republika Marek “Melane” Zábran
3. – 4. místo: Česká republika Pavel “Scruffy” Janík + Česká republika Tomáš “VanillaTitan” Richter

ZÁZNAM FINÁLE HYPERX NHL

brejk

Konečné pořadí NQL9:

1. místo: Česká republika Martin “brejk“ Nepraš
2. místo: Česká republika Robert „oskino“ Porubský
3. – 4. místo: Česká republika Petr „FuzzyDunlop“ Ševčík + Česká republika Dominik „Dom3r“ Konsbul

ZÁZNAM FINÁLE HYPERX NQL9