SHRNUTÍ TŘETÍHO DNE CS:GO MAJORU V ATLANTĚ

Třetí hrací den přinesl dva první čtvrtfinalisty v podobě Virtus.pro a Natus Vincere, zároveň však také odkázal HellRaisers a FlipSid3 Tactics k odletu domů. Na’Vi čerpali hodně ze své CT strany, kde získali naprostou většinu svých kol a můžeme se tak zatím jen domnívat, co mají nachystaného do útoku, jelikož  tam toho ještě moc ukázat nemuseli. To VP měli trochu složitější cestu do playoff, odrážet vedení G2 na nuku za stavu 12:14 nemohlo být nic jednoduchého a čelit Gambitu? Z toho asi šel trochu mráz po zádech. Poláci to ale zvládli a zaslouženě si jako první na turnaji zajistili status legend. HellRaisers se sice ke smutku slovenských fanoušků končí, ale nechali tu maximum, prodloužení v eliminačním zápase bohužel nezvládli, chvílemi chybělo i štěstíčko, trochu rychlejší rozhodování. Svůj cíl ale splnili a mají do budoucna na čem stavět, jsem přesvědčen, že to pro ně nebyl poslední major turnaj. Stejně jako pro FlipSid3, tým, který od DreamHack Winter 2014 nechyběl ani na jednom majoru, ovšem kromě toho přechodzího vždy skončil v základní skupině, se dá očekávat, že kvalifikaci na ten další zvládnou jako vždy předtím. Teď už však pojďme k jednotlivým zápasům třetího dne.

 

fnatic – mousesports 16:11 @dust2

První dust2 tohoto turnaje proti sobě snad nemohl poštvat vyrovnanějí týmy na téhle mapě. Fnatic začínali v útoku, ale byl to NiKo, kdo začal dominovat – quad kill v pistolkovém kole a mousesports začali utíkat soupeři. Po vedení 5:0 přišla první 2 kola pro fnatic, ale poté shut down od mouz. Celá první polovina však vzhledem k začátku skončila přívětivě pro švédský celek, když mousesports vedli 9:6. Při druhých pistolích jsme čekali na dennise a další highlight s USP-S, ale byl to triple od twista, který zaručil snížení na 7:9 a další dvě kola od fnatic přinesla vyrovnání stavu. Když fnatic vedli 11:9, ocitl se KRIMZ sám na B situ a přesto odrazil hned 4 hráče mousesports. Vítězná šňůra fnatic se zasekla na 9 kolech a tedy na skóre 14:9, jenže 2 kola za sebou od mouz hodně poškodila ekonomiku CT strany a donutila Švédy k timeoutu. Ti se uklidnili a především díky disco doplanovi dotáhli dust2 do vítězného stavu. Nejkrásnější play tedy předvedl KRIMZ, ale nejlepším hráčem utkání byl pro mě olofmeister.

 

GODSENT – Team EnVyUs 3:16 @cache

Poslední zápas na cache, který mi pro tým EnVy utkvěl v paměti na majoru ten byl v Kluži v roce 2015, kdy tu přejeli fnatic 16:2. Dnes se nám tak trochu historie opakovala a už od začátku jsem věděl, že můj tip s vítězem na GODSENT nevyjde. Fantastická CT strana od francouzského týmu v poměru 12:3 mluví za vše. Na profesionální scéně a obzvláště na majorech ja cache hodně T-sided a tak každý asi ví, jak tento zápas mohl vypadat. Totální dominance EnVy a zasloužená výhra. Nejlepším střelcem byl kennyS, avšak podle mého byl klíčovým hráčem apEX, který podržel, když to bylo třeba a především předváděl nádherně načasované rotace.

 

Team North – HellRaisers 19:15 @mirage

North začali famózně, když v prvních 5 kolech vymazali své oponenty, ovšem poté se dánská mašina zasekla a HellRaisers si došli hned pro 7 kol především díky slovenskému reprezentantu jménem STYKO. Jeho krajan ve 13. kole sice v situaci 1v3 získal dva killy, ale RUBINO byl nad jeho síly. První poločas tak skončil za stavu 8:7 pro Team North. Druhá polovina začala výborně pro HR. První kola šla v jejich prospěch a zatlačili North ke zdi. Výměna kol ke konci utkání však vedla ke stavu 15:15 a prvnímu prodloužení dne. V něm už North ukázali svoji plnou sílu a po 4 kolech vyřadili HellRaisers z turnaje. Škoda pro 2 slovenské střelce, STYKO ani Zero se však nemají za co stydět obzvláště první jmenovaný dnes podržel svůj tým a na druhé straně to byl 14. nejlepší hráč světa za rok 2016, Magisk, jež si ode mě vysloužil ocenění PotM.

Gambit Gaming – Virtus.pro 10:16 @train

Favorité začali dobře a vedli 6:2 za CT, ale pak přišlo přelévání jednoho kola za druhým na obě strany a dostali jsme se až k výsledku 8:7 pro polskou sestavu. Po 5 vyhraných kolech v útoku se Gambit konečně zmohli na nějaký odpor, ale opakované útoky na A site přinesli Virtus.pro kýženou výhru. Znovu prokázali, že jsou jedni z nejlepších na trainu a Gambit si zde asi ukousli až příliš veliké sousto. Virtus.pro tak jako první na turnaji slaví zisk statusu legend a postup do čtvrtfinále. Pasha byl důležitým článkem v obraně, zatímco TaZ tahal v útoku, i když oku lahodící byla sehranost byaliho a právě prvně jmenovaného v oblasti ivy. Cenu za nejlepšího hráče si tak vysloužil hráč s obrovskými bicepsy.

 

Astralis – G2 Esports 16:5 @train

Dánové si doslova pohráli s G2 na trainu. G2 byli trošku limitováni v draft fázi map a doufali, že randomiser pošle zápas na dust2, ovšem měli trošku smůlu. Shox svým pushem získal důležité info a G2 vedli 1:0, ovšem vyhraný force nakopnul Astralis kupředu a než se G2 vzpamatovali, vedlá dánská pětka 7:2. Gla1ve hrál ústřední roli v několika clutch kolech pro svůj tým, jeden vyhrál sám proti dvěma, v dalším si vypomohl s dev1cem a získali 2v4, celou polovinu dokonce 11:4. Po vyhraných pistlolích i přežitých forcech už to byla jen otázka času, kdy G2 padnou a tak se stalo v 21. kole. Mužem utkání jednoznačně gla1ve – in-game-leader týmu se skóre 27-9, 121.3 ADR a již zmíněnými zvládnutými koly byl hrdinou vítězného celku.

 

SK Gaming – Natus Vincere 3:16 @dust2

Na’Vi znovu nezaváhali a proměnili svoji největší zbraň – CT stranu – v pohodlné vítězství. Z prvních 6 kol prohráli jen jedno jediné, ale FalleN a jeho AWP nenašlo dostatečného užitku. Na A situ dominoval s1mple, zatímco na B plant zavíral dveře flamie. SK Gaming dělali co bylo v jejich silách, ale na více než 3 kola za celý první poločas se nezmohli. Na’Vi tak z 45 kol za CT v základní skupině vyhráli 37, což je neuvěřitelný počet. 3v5 zvládnutá situace v druhém pistolkovém kole a následné dva clutche od flamieho a Edwarda přinesli týmu z regionu CIS hladké vítězství, postup do čtvrtfinále a status legend. Nejlepším hráčem toho zápasu se stal flamie, který byl nezastavitelný (26-8 a 143.3!!! ADR)

 

Team Liquid – FaZe Clan 18:22 @nuke

Liquid vletěli na nuke s obrovskou formou a za T stranu urvali vedení 7:0. Vše nasvědčovalo tomu, že FaZe budou tahat za kratší konec, avšak opak byl pravdou, když evropský tým otočil ještě během prvního poločasu do stavu 8:7. Liquid sice ztratili pistolky, ale vyhráli force a budovali své vedení. Ke konci ale došlo k obrovské tahanici a nakonec force buy za stavu 15:13 pro TL dostal ještě FaZe do hry a nakonec i do prodloužení, které zvládli vyhrát 7:3. Rain opět podržel svůj tým a tentokrát mu byl k ruce aizy, který tak moc chyběl proti SK v prodloužení a za své výkony si vystřílel cenu MVP.

 

FlipSid3 Tactics – OpTic Gaming 13:16 @train

Pistolky nebyly žádným problémem pro F3 za CT, paradoxně však nezvládli čisté eco a OpTic tak začali velice brzy kousat. FlipSid3 však po ustálení ekonomiky pomalu ale jistě stmelovali kola k sobě a nakonec vyhráli první dějství poměrem 10:5. I druhé pistole šly ve prospěch evropského celku a na hráče OpTicu to tak přeneslo obrovský tlak. Jenže poté se stal takový malý zázrak (ano, train je CT sided, ale i tak to bylo trochu nečekané, protože F3 vypadali, že mají vše pod kontrolou), když americký celek zvládl dát dokupy 9 kol v řadě a absolutně otočil průběh utkání. Electronic dělal vše co bylo v jeho silách, ale bylo to málo, naopak konečně s výraznějším představením přišel tarik a jakožto PotM byl nejdůležitější figurou v týmu OpTic Gaming, kteří si tak parádním comebackem zachránili krk na turnaji.