SHRNUTÍ ČTVRTÉHO DNE CS:GO MAJORU V ATLANTĚ

G2 Esports, mousesports, OpTic Gaming, GODSENT, Team EnVyUs a Astralis. Taková je šestice týmů, která dnes musela opustit turnaj a připojit se tak na cestě domů k HellRaisers a FlipSid3 Tactics. Naopak fnatic, SK Gaming, Gambit Gaming, Team North, FaZe Clan a Team Liquid se připojili k Virtus.pro a Natus Vincere do čtvrtfinálových soubojů.

 

Team North – G2 Esports 16:9 @overpass

Hned první duel sehrál shox, který se chtěl stát se svým mid-pushem hrdinou pistolkového kola, ale k0nfig vyhrál veledůležitý duel a kolo, stejně jako další 3, a to Dánové hráli v útoku. Cajunb pak ale začal úřadovat se svým AWP, nejprve clutchnul 1v1 proti SmithZzovi, stejně jako 1v2 proti bodyymu a RpK. North si pak pohlídali první poločas a vedli 11:4. G2 museli zabrat hned od začátku a rush na B jim vyšel, stejně jako v dalších kolech. Zvláštní rozhodnutí přišlo v prvním full-buy kole druhého dějství, když se 3 MAC-10 naběhli na B do k0nfiga, který si připsal quad kill a hlavně 12. kolo pro North. Ti už pak G2 k ničemu nepustili a poslali tak tým okolo shoxe domů. K0nfig na svém Twitteru včera slíbil fanouškům, že zabere a také to dokázal, MVP vítězného týmu na sebe může být hrdý.

 

Team EnVyUs – fnatic 11:16 @cobblestone

Fnatic začínali v obraně, což pro ně bylo do jisté míry výhodou po vyhraných pistolkách, jelikož oba týmy jsou silné především v útoku. Nakonec si vypracovali vedení 4:1, avšak dlouho jim nevydrželo – Francouzi přišli s odpovědí a vyrovnali na 5:5. Olofmeister pak důležitým 1v2 clutchem přinesl svému týmu opět vedení, byť EnVy vedli po poločase 8:7. I druhé pistole šly ve prospěch fnatic a už to vypadlo hodně bledě, jenže EnVy zvládli force buy a natáhli vedení až na 11:8. Tam se modrá mašina zadřela a fnatic si 8 koly v řadě došli pro vítězství a postup do playoff. Pokud chcete vědět, kdo byl nejlepším hráčem, stačí se podívat na tabulku – twistovo probuzení ve druhé polovině bylo základním stavebním kamenem obratu Švédů.

 

mousesports – Team Liquid 4:16 @nuke

Tahle mapa mousesports moc nevyhovuje a prokázal to už samotný začátek. Byť začínali na silnější straně, TL si vypracovali vedení 5:0 než NiKo nabral quad kill a konečně pro svoji skvadru získal první kolo. Liquid pak ale postavili nepropustnou zeď a došli si tentokrát pro 6 kol v řadě. Poslední 3 kola sice mouz vyhráli, ale polovina ve prospěch družstvo modrého koníka 11:4 vypadala velice jednostranně. Kdyby evropský tým zvládl pistole, bylo by to hratelné, jenže Liquid nic takového nepřipustili a dominantními 5 koly ukončili trápení soupeře. Nejlepší hráč tu snad ani nebyl, takže výjimečně udělím cenu pro hráče, který se nejvíce trápil v průběhu celé mapy a tím byl Spiidi, jenž skončil po posledním kole se skóre 1-19.

 

GODSENT – OpTic Gaming 16:8 @cache

Švédové nám ukázali své sebevědomí, když po včerejším výprasku nechali cache v map poolu. Začínali v útoku a nastartovali neuvěřitelným způsobem. Než se OpTic nadáli, prohrávali o 6 kol. A i když zvládli vyhrát jedno čisté eco, stačilo to pouze na 5 kol. První 3 kola zvládli i v druhé polovině, jenže to už se hráči od boha probudili a od full buy kola nedali svému soupeři vůbec nic. OpTic tak absolutně vyhořeli na majoru jakožto 2. tým světa podle hltv.org a s majorem se loučí. Naopak GODSENT ukázali, že je ještě nelze odepisovat a největší zásluhu na tom měl Lekr0, jenž si ode mě vysloužil cenu PotM.

 

SK Gaming – Astralis 19:17 @dust2

SK vletěli jako uragán na A site a vystříleli Astralis. Ti se od prvního nákupu vzepřeli a otočili na 5:3, kdy Brazilci sáhli po prvním timeoutu, ale i po něm Dánové dominovali a připsali si další 3 kola, než SK dotáhli první polovinu na 8:7 pro Astralis. I druhé pistole šly ve prospěch obhajujícího šampiona díky coldzerovi a jeho triple killu ve spodních. Stav byl 14:8 když se parní stroj s názvem SK Gaming zasekl a Astralis začali otáčet utkání. Za stavu 15:14 pro tým červené hvězdy musel clutchovat fox a stand-in se předvedl, když poslal dust2 do prodloužení. Device zvládl jen jeden ze svých 1v2 momentů, jenže při útoku Brazilců se ozvala hnací síla jménem fer a prodloužení tak vyhrál jeho tým poměrem 4:2. Coldzera dostál své pověsti jednoho z nejlepších hráčů na světě a dotáhl svůj tým k vítězství, za to jej označuji za MVP zápasu.

 

Gambit Gaming – FaZe Clan 16:14 @overpass

Další velice vyrovnaný souboj svedly tyto 2 celky. FaZe byli už jedno kolo od playoff, ale SK na mirage nepřehráli a tak museli jít do dalšího zápasu po vítězství nad Teamem Liquid. Celá první polovina byla jeden veliký kolotoč, ze kterého létala kola na obě strany, ze kterého nakonec vzešli lépe hráči Gambitu, když vedli 8:7 po T straně. Ve druhé části už to konečně vypadlo jako overpass. CT si vypracovali náskok 14:9, když FaZe sebrali zbytky sil a přišli se svým pokusem o comeback. Ten nebyl daleko od úspěchu, avšak ani allu se svým AWP nebyl dostatečnou silou, Gambit si tak pojistili očekávaný postup do playoff a poslali FaZe do rozhodujícího 5. kola. AdreN znovu ukázal, že se s ním musí počítat, PotM mu náleží především díky skóre 34-20 a ADR 124.

 

Tímto skončilo 4. kolo a následné rozhodující 3 zápasy ve skupině 2-2 dopadly následovně:

 

Team North – GODSENT 19:17 @overpass

První zápas posledního kola mezi sebou odehráli dánští North a švédštví GODSENT. Pohádka o Popelce je dostatečným srovnáním pro North, kteří byli ve skupině 0-2, ale ukázali, že na ně si jen tak někdo nepřijde. North začali 5 koly za T, což byl výtečný začátek, ovšem jejich soupeř se bránil a především zásluhou JW, který za první polovinu nasbíral 20 fragů, skončilo dějství číslo 1 8:7 pro GODSENT. North se v obraně dostali až do výhody 14:10 a výhra byla hodně blízko, jenže GODSENT to zvládli znovu dotáhnout a vynutili si prodloužení. V něm začal sebevědomě hlavně k0nfig, jenž v 1v1 proti znajderovi získal finální kill nožem. Celé prodloužení pak Dánové získali 4:2 a zaslouženě tak postupují do playoff, zatímco naděje GODSENT na status legend se rozplynula jako pára nad hrncem. Magisk střílel hlavy jako na běžícím pásu, ale MVP pro mě byl RUBINO. Ten nasbíral stejný počet fragů a především dával ty důležité.

 

Team EnVyUs – FaZe Clan 11:16 @nuke

Jak EnVy, tak FaZe vyhráli force na začátku, což dalo vedení 2:1 týmu pod vedením karrigana. Francouzi odvětili několika koly též a otočili na 5:4 hlavně zásluhou dvojice NBK- a kennyS. Navzdory tomu první polovinu opanovali hráči FaZe, když šli do výměny stran s vedením 9:6. FaZe sice zvládli pistolky i další 2 kola, jenže EnVy dokázali stmelit 5 kol dohromady. Neuvěřitelnou jízdu EnVy zastavil až force buy s pistolemi, kterým FaZe zasadili soupeři finální úder. Konečné skóre bylo tedy 16:11 a EnVy potřetí v řadě na majoru selhali v postupu do playoff. Hráčem číslo 1 na serveru byl allu, který dokázal dát dohromady neuvěřitelných 30 fragů.

 

Team Liquid – Astralis 3:16 @mirage

Liquid byli známí tím, že se naučili mirage perfektně jako první na světě. A proti současnému nejlepšímu týmu na mirage to měli šanci předvést. Jenže selhali po všech stránkách. Dánové začali solidně, získali za CT pistole i další 2 kola, pak se však začínal ozývat hlas Ameriky. Za stavu 4:3 pro jednoho z favoritů celého turnaje byli Liquid přečteni a jejich soupeř stackem na A situ získal důležitý bod. Od té chvíle už to byla one man show. Tým okolo device nasbíral za poločas 12 kol a hvězda týmu jen těžko uvěřitelných 23 killů! Bez ztráty jediného muže získala dánská pětka i druhé pistole a všem bylo jasné, že Liquid na domácím majoru končí. Výhru podpořil device celkovým skóre 29-6 a 149.3 ADR, zatím jednoznačně nejlepší výkon ze všech zápasů na celém majoru.

 

Po posledním kole byly také rozlosovány čtvrtfinálové dvojice:
Natus Vincere – Astralis

fnatic – Gambit Gaming

Virtus.pro – Team North

FaZe Clan – SK Gaming

Začíná se v pátek, v 16.00 středoevropského času.