Roman „Vary May“ Dufek o souboji Neona a Sheriffa!

Minulý týden nám evropská LCS nabídla podívanou, kterou český ani slovenský divák dosud sledovat nemohl. Setkali se proti sobě dva hráči, které moc dobře známe jako účastníky Hitpoint Masters i Hitpoint Finals, jako stálice československé scény. Na mezinárodním pódiu se potkali Patrik “Sheriff” Jírů (H2K) a Matúš “Neon” Jakubčík (Unicorns of Love).

Československý fanoušek se tedy už předem mohl radovat z první výhry – přestože oba hráči byli dosud bez výhry (Neon je oficiálně jen sub za nemocného Samuxe), tuhle hru oba prohrát nemohli!

Draft v první fázi ukázal Xayah a Rakana pro dvojci Sheriff a PromisQ, na což UOL odpověděli silnými power picky: Zoe, Kindred a Dr. Mundem. Neon pro sebe dostal Ezreala a Totoro Shena, se silnější botlane tedy do zápasu vstupovali H2K a jejich plánem by mělo být právě hraní kolem botu, jak mi potvrdill i Patrik:

“Hru proti UOL jsme měli napickováno na forcování objektivů z botlane pressure přes Camille a Rakana, ale tenhle plán nám nevyšel, protože jsme byli nerozhodní a nevěděli co dělat, zpanikařili jsme a prakticky nechali zoe vyhrát hru přes její poke.”

Velkým zrcadlem tohoto zápasu byl 2v2 matchup midlane-jungle, kde si Selfie s Oriannou držel CS lead proti Exilehovi a jeho Zoe, ten ale hrál o poznání lépe se svým junglerem – dařilo se jim pokládat vizi a v deváté minutě skórovali 3v1 dive na topu a získali i bonus za první věž. Na to H2K dokázali dobře zareagovat – botlane UOL se trochu zapomněla u svojí věže, a H2K provedli dive, získali double kill a věž k tomu.

Pak se to ale trochu zvrtlo. Převa hrojúhelníku mid-jungle-top ze strany UOL začala být výraznější a výraznější. UOL získali Rift Heralda a začínalo být jasné, kdo kontroluje tempo zápasu. H2K se snažili něco vymyslet při invade na soupeřící red buff, ale sami se můžete podívat, jakou parádičku z toho vystřihl Exileh z UOL:

Exileh tuhle hru zahrál výborně, H2K neměli moc možností jak zápas otočit, a když už to vypadalo, že se nachází v dobré situaci, přišlo jedno Q od Zoe a rázem mohli H2K zase jít domů s prázdnou. Kdykoliv tým, který nemá momentum a nemůže vytahovat vizi, hraje proti Zoe, je to prostě neuvěřitelně těžké. H2K vytáhli pár solidních pokusů o teamfighty, ale ani individuálně se jim moc nedařilo a poslední hit do nexusu si pro sebe sebrali Unicorns of Love.

Oba dva reprezentanti ale zahráli dobrou hru a díky troše štěstíčka v draftu jsme měli možnost oba vidět na marksman championech. Pokud jsi teda ještě neviděl tenhle malinký kousek historie Česka a Slovenska v EU LCS, určitě zkoukni aspoň highlighty!