REPORTÁŽ 2. TÝDNE SPRING SPLITU #EULCS

Po velmi zajímavém prvním týdnu evropské LCS nás tentokrát čekal týden druhý a povedl se stejně dobře, jako ten první.

 

Giants vs. G2

Bans:

 • GIA – Graves, Trundle, Lulu
 • G2 – Poppy, Gangplank, Tahm Kench

Picks:

 • GIA – Lissandra, Lee-sin, Ahri, Corki, Braum
 • G2 – Shen, Elise, LeBlanc, Kalista, Thresh
Giants vs. G2 Picks

Giants vs. G2 Picks

Giants se v začátku dostali do vedení, když po dobrých rotacích několikrát odchytili své soupeře.

Giants následně vyhrávali i teamfighty a vše naznačovalo, že si tato družina odnese výhru. G2 pak ale využili špatného postavení protivníka, odnesli si Barona a dva killy. Tím se hra vyrovnala a vypadalo to, jako kdybychom se ocitli opět na začátku.

G2 poté začali obracet hru na svou stranu. Vyhráli jeden z důležitých teamfightů, umsrtili dalšího Barona a začali získávat náskok nad sparingem. Nakonec využili další chyby Giants, kteří byli špatně postavení. Perkz rozdal tuny damage a získal triplekill. Pak už si jeho parta v klidu došla pro Nexus.

Giants vs. G2 Teamfight

Giants vs. G2 Teamfight

Roccat vs. Elements

Bans:

 • ROC – Fiora, Kindred, Elise
 • EL – Gangplank, Tahm Kench, Lulu

Picks:

 • ROC – Zac, Reksai, Ryze, Ezreal, Trundle
 • EL – Gnar, Nidalee, Lux, Kalista, Alistar
roccat vs elements line up

Roccat vs. Elements Picks

Hned na počátku utkání se hráči obou týmu snažili dostat do vedení. Převážně se o to snažili jungleři, kteří poletovali po mapě, kde se jen dalo.

Tuto hru však nerozhodovali pomalé a opatrné pohyby po mapě, nýbrž epické, dlouhé teamfighty všech vyvolávačů. Vyrovnané potyčky obou týmů se přenesly i do late game. Tam si o něco lépe počínali hráči Elements. Získali dvakrát Barona, koordinovaně se pohybovali po mapě a vyhrávali vyrovnané teamfighty. Hlavní postavou skoro všech bitek se stal marksman MrRalleZ.

Jeho parta pak v posledním teamfightu u Baron pitu správně odchytila protivníkova mid lanera a poradila si i se zbylými čtyřmi hráči. Pak už si Elements došli pro Nexus.

Roccat vs. Elements Teamfight

Roccat vs. Elements Teamfight

Origen vs. Unicorns of Love

Bans:

 • OG – Ryze, Elise, Kindred
 • UoL – Gangplank, Lissandra, Lulu

Picks:

 • OG – Tahm Kench, Reksai, Cassiopeia, Kalista, Alistar
 • UoL – Shen, Lee-sin, Ezreal, Corki, Trundle
origen vs uol line up

Origen vs. Unicorns of Love Picks

Na začátku Unicorns of Love zužitkovali chybu soupeřů, kteří se snažili pod Turretem zabít Shena. Diamondprox si po této situaci připsal dva zářezy na pažbu. To však byla jediná povedená akce růžových jednorožců.

Pak dominovali hráči Origen. Ti začali přehrávat své soupeře v teamfightech, brali jim Turrety a dostávali je do hlubokého deficitu. Skvěle zahrál především Mithy, který s Alistarem připravil několik killů pro své soupeře a byl vždy tam, kde ho bylo nejvíce potřeba.

Origen decimovali soupeře na všech frontách a hlídali si vývoj zápasu. Získali Barona, vyhráli teamfight na topu a rozbili soupeřovu bázi.

Origen vs. Unicorns of Love Teamfight

Origen vs. Unicorns of Love Teamfight

Splyce vs. Team Vitality

Bans:

 • SPY – Trundle, Fiora, Ryze
 • VIT – Gangplank, Quinn, Lulu

Picks:

 • SPY – Tahm Kench, Elise, Twisted Fate, Corki, Alistar
 • VIT – Graves, Lee-sin, Ahri, Kalista, Morgana
Splyce vs. Team Vitality Picks

Splyce vs. Team Vitality Picks

Po dvou velmi zajímavých a agresivních hrách, které byly divákům pastvou pro oči, přišel zápas Splyce proti Vitality. Tento zápas se však stal pravým opakem předchozích her.

Prvního killu jsme se tak dočkali, až ve dvacáté minutě, kdy Splyce nechali osamoceného Alistara na pospas soupeři. Vitality se dostávali malými krůčky blíže k vítězství. Získávali draky a poté i Barona. Dobře farmili a nedávali soupeřům prostor, ani v jejich vlastní jungli.

Rozhodující moment přišel ve chvíli kdy Splyce prohráli teamfight o druhého Barona. Tahm Kench se nechal chytit Morganou a zbytek týmu si na této žábě smlsnul. Pak Vitality zabili další členy protivníkova týmu, vzali Barona a kráčeli si pro vítězství. Splyce konečný tlak soupeře už neustáli a následně jej neustál ani Nexus.

splyce vs vitality tf

Splyce vs. Team Vitality Teamfight

Fnatic vs. H2k

Bans:

 • FNC – Graves, Tahm Kench, Shen
 • H2k – Gangplank, Poppy, Olaf

Picks:

 • FNC – Gnar, Kindred, Lissandra, Kalista, Alistar
 • H2k – Fiora, Elise, Lulu, Corki, Morgana
Fnatic vs. H2k Picks

Fnatic vs. H2k Picks

H2k se snažili hned od začátku přehrávat svého oponenta a odměnou jim za to byl first blood pro Lulu. Fnatic se však nenechali svým soupeřem převálcovat. Dobrými rotacemi a získáním některých důležitých objektivů (Dragon, Herald) se dostali do nepatrného vedení.

Fnatic pak ukázali jakou má jejich zvolená kompozice sílu v teamfightech. V těchto potyčkách jasně dominovali, jako bonus získali Barona a o trochu více oddálili možnosti H2k na výhru.

V souboji o dalšího Barona však Fnatic chybovali. Barona sice získali, ale čtyři členové z jejich týmu za něj zaplatili životem. H2k z početní výhody získali ještě bot lane inhibitor.

Klíčový moment pak přišel v horní části jungle H2k, kde Noxiak inicioval teamfight. Fnatic využili špatného postavení mid lanera, zabili jej a s ním další dva jeho kolegy. Noxiakova družina pak v klidu prošla přímo k Nexusu. Zbylí hráči H2k už nedokázali zastavit ženoucí se zkázu.

Fnatic vs. H2k Teamfight

Fnatic vs. H2k Teamfight

Team Vitality vs. Origen

Bans:

 • VIT – Quinn, Tahm Kench, Corki
 • OG – Gangplank, Lulu, Lissandra

Picks:

 • VIT – Graves, Leesin, Ahri, Kalista, Thresh
 • OG – Shen, Elise, Syndra, Kindred, Alistar
Team Vitality vs. Origen Picks

Team Vitality vs. Origen Picks

Oba týmy se do zápasu pustily zhurta a hned v první minutě jsme mohli vidět zajímavý souboj, ze kterého si Vitality odnesli first blood. To byla však jen špička ledovce.

Origen byli také žízniví po krvi a ukázali to hned v několika situacích. Odnesli si několik killů a snažili se co nejvíce perzekuovat svoje soky. Tím se dostali do vedení.

Vitality se však povedl jeden z teamfightů a srovnali krok s protivníkem. Origen pak získali Barona za cenu midového inhibitoru.

Následně pak Vitality dobře odchytili junglera Amazinga, odstranili z cesty ještě tři soupeře a díky již dříve zničenému inhibitoru na midu prošli až k Nexusu soupeře a zničili jej.

Team Vitality vs. Origen Teamfight

Team Vitality vs. Origen Teamfight

Elements vs. Giants

Bans:

 • EL – Reksai, Gangplank, Ryze
 • GIA – Fiora, Alistar, Lulu

Picks:

 • EL – Tahm Kench, Elise, Morgana, Kalista, Thresh
 • GIA – Shen, Graves, Viktor, Ezreal, Trundle
Elements vs. Giants Picks

Elements vs. Giants Picks

Vyvolávači na obou stranách v zápase zvolili spíše opatrný styl hry, proto jsme první prolitou krev mohli vidět až okolo patnácté minuty.

Pak se ale týmy rozhoupaly k akci. K vidění bylo pár zajímavých soubojů, ale žádný z týmů díky nim nezískal žádnou výraznou převahu. Finanční rozdíly mezi soupeři nebyly vysoké, ale do drobného vedení se dostali Elements. Ti poté využili situace, získali Barona a začali udávat tempo hry.

Moment, který rozhodl o prohře Giants se odehrál na bot lane. Elements odchytili junglera s mid lanerem a zabili je. Zbylé torzo týmu Giants pak jen nečinně přihlíželo na závěrečný úder soupeře.

Elements vs. Origen Teamfight

Elements vs. Origen Teamfight

Fnatic vs. Unicorns of Love

Bans:

 • FNC – Elise, Kindred, Tahm Kench
 • UoL – Gangplank, Lissandra, Lulu

Picks:

 • FNC – Poppy, Graves, Ahri, Corki, Alistar
 • UoL – Ryze, Reksai, Zed, Kalista, Thresh
Fnatic vs. Unicorns of Love Picks

Fnatic vs. Unicorns of Love Picks

Fnatic v počátečních minutách udávali tempo zápasu, ale Unicors of Love ukazovali, že se rozhodně nebudou chtít pouze bránit a čekat na to, co udělá soupeř.

Růžoví jednorožci stále drželi krok a navíc pomalu, ale jistě začali vystrkovat růžky. Vyhráli dva důležité teamfighty, dostali se do vedení a za cenu dvou smrtí získali Barona.

Hlavní postavou celé hry se stal Steelback, jenž dříve hájil barvy Fnatic. S jeho Kalistou rozdával všech soupeřům spoustu damage. Fnatic se snažili soustředit všechen jejich útok právě na Steelbacka. V žádném z případů se tak nestalo a šikovný marksman si stále držel zápasovou nesmrtelnost.

Pak si vytvořili jednorožci komfortní vedení, získali všechny Barony a nepouštěli soupeře prakticky vůbec k ničemu.

Unicorns of Love poté vytvořili závěrečný tlak na bázi soupeře a zničili jim všechny inhibitory. S pomocí super minionů, přicházejících ze všech stran pro ně již pak bylo zničení soupeřovy svatyně hračka.

Fnatic vs. Unicorns of Love Teamfight

Fnatic vs. Unicorns of Love Teamfight

Splyce vs. Roccat

Bans:

 • SPY – Trundle, Kindred, Ryze
 • ROC – Gangplank, Elise, Lulu

Picks:

 • SPY – Tahm Kench, Graves, Ahri, Ezreal, Morgana
 • ROC – Gnar, Reksai, LeBlanc, Kalista, Alistar

 

Splyce vs. Roccat Picks

Splyce vs. Roccat Picks

Začátek zápasu se nesl v duchu opatrné hry. Týmy se spíše soustředily na zabíjení minionů, než soupeřů. Tomu napovídalo i skóre, které ukazovalo do třicáté minuty pouze dva killy.

Poté přišel teamfight u draka, který změnil poklidný průběh zápasu. V této potyčce osud přál více Splyce, kteří získali čtyři killy a ještě draka. Po pár minutách odchytili dva hráče soupeře. V početní převaze získali Barona. Roccat nestíhali na svého soupeře reagovat a dostali se do finanční ztráty.

Splyce pak zničili inhibitor a v následném teamfightu, iniciovaném jejich soupeřem zabili čtyři členy Roccatu. Osamocený Betsy už mohl jen z povzdálí sledovat, jak mu soupeř bere Nexus.

Splyce vs. Roccat Teamfight

Splyce vs. Roccat Teamfight

G2 vs. H2k

Bans:

 • G2 – Poppy,Corki, Elise
 • H2k – Tahm Kench, Kalista, Gangplank

Picks:

 • G2 – Lulu, Udyr, Zed, Ezreal, Braum
 • H2k – Shen, Graves, Lissandra, Lucian, Alistar
G2 vs. H2k Picks

G2 vs. H2k Picks

Posledním zápasem víkendu se stal duel G2 proti H2k. Obě mužstva začala zápas v pomalém tempu. G2 se bránili zuby nehty, ale papírově silnější soupeř dal najevo, že tento zápas chce urvat pro sebe.

H2k několika dobrými rotacemi po mapě získali pár killů a dostali se do vedení. Trick z týmu G2 se však nevzdával a dával pocítit se svým Udyrem svůj damage.

V teamfightech neměli G2 nárok a skoro každá potyčka pro ně dopadla špatně. H2k pomohl především Alistar, který několikrát inicioval útok na správně zvolené postavy soupeře.

H2k si pak nenechali utéct zápas mezi prsty. Získali Baron buff, pochytali všechny soupeře a pak už se vehementně tlačili na Nexus.

G2 vs. H2k Teamfight

G2 vs. H2k Teamfight

Shrnutí

Takto vypadá tabulka umístění týmů EU LCS Spring Split Week 2:

Shrnutí EU LCS Week 2

Shrnutí EU LCS Week 2