PREVIEW ČTVRTÉHO DNE CS:GO MAJORU V ATLANTĚ

Čeká nás poslední den základních skupin. Dnes se rozhodne definitivně o tom, kdo bude znám jako legenda a kdo se bude muset spokojit s vyřazením v základní části turnaje. North, OpTic, G2, GODSENT, Liquid a mousesports jsou jednu prohru od vyřazení, první 2 jmenované týmy už zvládly utéct hrobníkovi z lopaty ve skupině 0-2, jenže dnes před sebou mají daleko těžší soupeře. EnVy, fnatic, SK, Astralis, Gambit a FaZe mají ještě trochu pohodlnější pozici, kdy jsou jednu výhru od playoff. Jednotlivé zápasy byly rozlosovány následovně:

Team North (1-2) – G2 Esports (1-2)

North mnoho expertů pasovalo do role černého koně a žhavého kandidáta na postup do playoff, ale opak je pravdou. Včera proti HellRaisers museli dokonce odvracet match pointy, aby si zachránili kůži na turnaji a dnes mají o poznání složitější cíl, kterým jsou hladoví G2. Ti měli trochu smůlu při losu, když v minulých utkáních narazili na favority celého turnaje, Virtus.pro, respektive Astralis, a i když byli blízko výhře nad polským celkem, nezvládli závěr zápasu. North slavili jediný úspěch na mirage, jenže to jim není nic platné, tato mapa je permabanem pro jejich soupeře, stejně jako train pro North. Ani cobblestone bych neviděl jako variantu, G2 se na něj moc necítí, možnou mapou by tak mohl být overpass, dust2 by za normálních okolností přicházel v úvahu, ale North by riskovat neměli, jedná se o nejlepší mapu francouzsko-belgické skvardy. G2 na mě působí daleko silnějším dojmem a asi nejsem sám, kdo věří v jejich vítězství.

Team EnVyUs (2-1) – fnatic (2-1)

2 vícenásobní vítězové major turnajů zatím marně v minulém roce hledali mistrovskou formu, ovšem včera nám EnVy předvedli, že ze svého umu ještě vše nezapomněli, když zničili GODSENT na mapě cache, na mapě, kterou fnatic rádi hrají. Ti zase včera přestříleli mousesports na dust2, znovu mapa, která naopak EnVy dost vyhovuje. Bany od fnatic poletí na nuke a overpass, naopak EnVy vyškrtnou train a mirage, tedy alespoň by měli, hrát se tak bude nejspíše právě cache nebo dust2 a nás by měla čekat obrovsky vyrovnaná bitva. Vše bude záležet pro EnVy na schonosti kennyhoS s jeho AWP a schopnostech Happyho číst úmysl soupeře a callovat rotace. A protože včera to dovedli perfektně proti jednomu švédskému týmu, tak tipuji, že dnes to předvedou znovu, za mě tedy EnVyUs.

mousesports (1-2) – Team Liquid (1-2)

Evropský celek se tu postupně na turnaji zlepšuje. Od úvodního výprasku proti Na’Vi dost zabral, avšak včera na fnatic byl prostě krátký. To americká sestava má jiný problém. Dvakrát už hrála prodloužení a ani jedno nedokázala vyhrát. Liquid sice mají širší map pool, ale mousesports jsou na svých mapách daleko silnější, pro TL tak bude klíčové zabanovat mapy, kde by byli slabšími, jako jsou dust2 a cache. 3 bany pro mouz jim však umožňují více ovládnout draft fázi a mohli bychom tak vidět souboj na mapě nuke, kde si mouz mohli včera nastudovat soupeře dokonale nebo mirage, kde se NiKo cítí jako na domácí půdě. I přes tuto výhodu si však myslím, že Liquid už budou mít dostatek vnitřní síly a svého soupeře přetlačí.

GODSENT (1-2) – OpTic Gaming (1-2)

Naprosto rozdílné osudy pro Švédy a americkou organizaci. GODSENT po demolici Astralis v prvním kole nestačili na Gambit a včera je totálně rozstříleli EnVy na mapě cache. To OpTic museli čelit 2 velice silným soupeřům a byť se snažili, ve finále jim vždy něco chybělo. Možná to byl výkon tarika, který včera proti F3 zachránil fantastickou hrou svůj tým na turnaji. GODSENT neradi hrají dust2, byť v dobách fnatic to byla jedna z nejlepších map, ale ani OpTic se na ní úplně necítí, švédská pětka by tak tento ban mohla přenechat svému soupeři a sama vyškrtnout 3 mapy dle svého gusta, jako jsou nuke a cobblestone. Map pooly obou týmů jsou hodně podobné a například mirage by mohla být obrovským problémem pro OpTic. Ani tak však nevěřím, že Švédsko bude moci slavit a jako vítěze tak vidím OpTic.

SK Gaming (2-1) – Astralis (2-1)

Brazilci měli už jednou na mále, když prohrávali s FaZe 9:15. Včera jim Natus Vincere dokonce nedalo jedinou šanci a přehráli je 16:3. Astralis už také dostali jeden výprask, jenže hned v prvním kole a dokázali se oklepat. Stále lepšími a lepšími výkony porazili OpTic i G2 a teď by si rádi smlsli na SK. A ti budou muset hodně uvažovat, jestli chtějí jít na train. Na konci loňského roku na této mapě nebyli k poražení, jenže Astralis už ji tady hráli třikrát a především včera nám gla1ve ukázal, že se na ní cítí dobře. Pokud skutečně uvidíme train, pak se obávám, že Astralis narazí, po včerejší zkušenosti snad SK na dust2 nepůjdou (fun fact: naposledy před majorem se stand-inem na dust2 prohráli 0:16 proti Renegades), možnou mapou je ale i overpass a v takovém případě bych se však přiklonil k Astralis.

Gambit Gaming (2-1) – FaZe Clan (2-1)

FaZe sahali po senzaci proti SK, ale chybělo jim zakončení. To Gambit v prvních dvou zápasech perfektně využívali svých pomalých strategií, které do týmu zanesl Zeus. Souboj fantastických in-game-leaderů, a tedy Zeuse a karrigana, nám jistojistě zanese na mapu, kde strategie hraje prim. Očekávejme tedy overpass nebo train. FaZe tu sice nepodávají špatné výkony, ale včera nám ukázali některé své slabiny a dám ruku do ohně za to, že Zeus ví, jak je využít. Za mě tedy favoritem na postup z tohoto zápasu Gambit Gaming.