14. 1. 2022 Marek Krejčík

Jak bude probíhat nejvyšší soutěž v roce 2022?

Fanoušci elektronického sportu, tak je to tady!

Už za pár dní vás čeká start naší milované Hitpoint Masters. Přivítáme dvě nové organizace, spoustu nadějných hráčů a hlavně novinky v ERL ekosystému.

Formát ligy:

Formát zůstává stejný jako předchozí roky. Týmy se utkají v průběhu 7 týdnů každý s každým dvakrát v BO1 duelu. Vysílací dny budou nově pondělí a čtvrtek od 18:00. Nezapomeňte tedy ladit náš twitch kanál twitch.tv/hitpointcz!

Formát playoff:

Co se ale mění, je formát playoff. Nyní budou postupovat pouze nejlepší 4 týmy ze základní části s tím, že nejlepší dva týmy budou mít výhodu dvojité eliminace. Do European Masters budou postupovat dva nejlepší týmy z naší domácí ligy.

Prize pool:

Velkého navýšení se dočkal prize pool! Nikdy v historii nebyla v domácí League of Legends takováto peněžní dotace! Celkem se mezi týmy rozdělí historicky nejvyšší částka, téměř 45 000€!

Jarní split: cca 10 000€ pro TOP4 *
Letní split: cca 10 000€ pro TOP4 *
Zimní split: cca 8 000€ pro TOP8 *

Dotace pro každý tým: cca 2 000€ / rok *

* Údaje jsou přibližné, výsledná částka se může lišit

2. liga Hitpoint Challengers

V novém roce by samozřejmě nemohla chybět i naše oblíbená 2. liga, nyní s lehce pozměněným názvem „Hitpoint 2. liga Challengers“. Jaká je největší novinka pro ni? Možnost postupu do nejvyšší domácí ligy Hitpoint Masters! Riot se rozhodl synchronizovat všechny ligy v rámci ERL ekosystému a v rámci toho přichází i relegations mezi naší nejvyšší soutěží a 2. ligou. Tyto relegations budou probíhat po skončení letního splitu a dostanou se do nich dva nejlepší týmy v rámci celého roku. Ti budou muset svůj slot vybojovat proti dvěma nejhorším týmům z nejvyšší soutěže.

Rozdělení bodů v rámci jarního a letního splitu:

Formát Hitpoint 2. ligy Challengers:

Jednoduše řečeno? Stejný, jako pro Hitpoint Masters!

Vysílací dny budou nově v neděli! Po uvolnění slotu, který v posledním roce patřil nejvyšší soutěži, budeme Hitpoint 2. ligu Challengers vysílat v rámci nedělního vysílacího slotu a čekají vás vždy dva zápasy od vašeho oblíbeného týmu.

Zákaz akademy týmů?

Ano, ALE. Riot oficiálně zakázal účast akademy týmů ve 2. ligách. Pro rok 2022 se nám podařilo vyjednat výjimku a tím pádem si můžeme užít poslední rok fandění našim akademkám.

Kdo tedy bude ve 2. lize hrát?

Účast v lize potvrdili první tři týmy z letní ligy – eSuba Academy, Dark Tigers Academy a Inside Games Challengers. Doplnění budou hned o dvě známé organizace – Inaequalis získali slot díky neobhájení slotu do Hitpoint Masters a Sampi, kteří v přihláškách skončili těsně pod čarou a projevili zájem se do League of Legends ekosystému vrátit a vítězit. Zbývají nám tedy 3 sloty v kvalifikacích. Kdo bude hrát v Challengers? To se dozvíme již brzy!

Jak se kvalifikovat?

Úplně jednoduše! Čekají nás dvě otevřené kvalifikace 15.1. a 16.1., následováno uzavřenou kvalifikací 18. a 19.1.. Kvalifikační turnaje hledejte na našem Challengermode.

Hitpoint Winter

Jak nejlépe zakončit rok plný League of Legends? Samozřejmě zimním turnajem! Stejně, jako minulý rok, bude Hitpoint Winter probíhat turnajovým formátem. Pozvánku do turnaje získávají automaticky všechny týmy účastnící se Masters i Challengers, stejně jako pár týmů z otevřených kvalifikací. Formát a další informace připravujeme a dozvíte se je v průběhu roku.

Vysílání LEC, MSI, Worlds?

Úspěšně jsme odstartovali další ročník LEC s českým komentářem! Každý pátek a sobotu v průběhu jarního a letního splitu vás čeká nálož nejlepšího evropského League of Legends.

Jak to bude s mezinárodními turnaji?

Po úspěšném vysílání Worlds 2021 jednáme s Riot Games o právech na další ročník i včetně druhého oblíbeného turnaje Mid Season Invitational. Podaří se? Sledujte naše sociální sítě – Facebook, skupinu LoL esport CZ/SK, Twitter a Instagram a zavčas se to dozvíte!