Frag eXecutors ulovili AGAiN

Slavný polský Counter Strike 1.6 tým vedený Wiktorem Wojtasem, který tiumfoval na World Cyber Games 2009, má přetěžký život. I přes své velké úspěchy se hráčům nedaří dlouhodobě usadit. Nadějný mančaft se začal více proslavovat u světoznámé organizace Pentagram. Nicméně koncem roku 2007 přišla nabídka jako hrom.

Zájem o polské služby projevila organizace MeetYourMakers. „Bylo těžké učinit to rozhodnutí odejít z PGS, protože jsme byli součástí týmu od jeho počátků. Nicméně nyní přišel čas, kdy se zvedly naše ambice, a proto jsme se rozhodli přidat se k jedné z nejlepších herních organizací na světě, k MYM,“ prohlásil tehdy Filip Kubski.

Nicméně v roce 2009 se na financích MeetYourMakers odrazila finanční krize. Tým, který měl obrovský roční obrat, náhle přišel o část peněz od svých sponzorů. Nejhorším ale bohužel jediným řešením bylo vypovězení všech smluv. Nucená změna se nevyhla ani Counter Strike 1.6 týmu. Ten si tak musel hledat jiné angažmá. A to se nakonec ukázalo jako velký problém. Finančně zajistit vítěze WCG 2006, ESWC 2007 a DreamHack Summer 2007 nebylo vůbec jednoduché. Polští hráči tak v krátké době vystřídali kluby jako Wicked, Vitriolic a nakonec skončili v AGAiN.


Nejlepší hráč desetiletí Filip Kubski

Celý tým se pak nemohl plně koncentrovat na podání kvalitních výkonů a spíše se každou chvíli poohlížel po novém zázemí. Přestože je stále sužovali obavy o existenci v jednotlivých klubech, dokázali dominovat na World Cyber Games 2009. A když už to konečně vypadalo, že tým se někde usadí, opět mění angažmá.

Tentokrát se přesouvá do polské organizace Frag eXecutors. Pokud to bude na dlouho dobu poslední klub, ve kterém tito ostrostřelci pobudou, je stále ve hvězdách. Nicméně scéna tento krok odsuzuje a nevěří v příliš dlouhé trvání. Menší výhodou by však mohlo být to, že se tým opět vrací do organizace ze své vlasti. „Mám radost, že jsme po těžkém roce 2009 opět nalezli domov. Nejvíce mě těší, že budeme opět reprezentovat polskou organizaci. To by mělo usnadnit i komunikaci mezi námi a vedením a k lepšímu stanovení našich budoucích cílů,“ oplýval nadšením Wiktor Wojtas.  Týmu se bohužel nepodařilo kvalifikovat na ESL Extreme Masters, ale jeho zástupce můžete vídat v zápasech ClanBase NationsCupu XII.

Zajímavé je, že sestava z roku 2007 se od té nynější liší pouze jedním jménem. Nefiguruje v ní už Lukasz Wnek a na místo něho je tam Jaroslaw Jarzabkowski. Zajisté i stálá sestava pomohla Filipu Kubskému k ocenění nejlepšího hráče desetiletí podle portálu hltv.org.

Frag eXecutors.CS

Wiktor „TaZ“ Wojtas
Filip „Neo“ Kubski
Jakub „kuben“ Gurczyński
Jarosław „pasha“ Jarząbkowski
Mariusz „loord“ Cybulski