Reportáž 1. týdne Spring Splitu #EULCS

Pro všechny fanoušky profesionální scény League of Legends!

Začala nám nejprestižnější soutěž na evropské kompetitivní scéně. Hitpoint.cz si pro Vás připravil report z každého kola se souhrnem všeho zajímavého, co se událo. Úkolu se ujmu já Tadeáš „tedyk“ Brožík a budu rád, když mi do komentářů pod článek napíšete Vaše názory, abych se mohl zaměřit na to, co Vás nejvíce zajímá.

Fnatic vs. Origen

Bans:

 • FNC –  Kindred, Kassadin, Tahm Kench
 • OG – Lulu, Gangplank, Ryze

Picks:

 • FNC – Olaf, Zac, LeBlanc, Lucian, Poppy
 • OG – Lissandra, Lee-sin, Orianna, Ezreal, Trundle
fnatic-origen lineup

Fnatic vs. Origen Pick

Hned ze začátku si týmy ukázali, že si nechtějí dát nic zadarmo. Fnatic nastoupili na svého soupeře ve velkém stylu a z počátku jej tlačili. Origen však většinou našli cestu ze spárů krvežíznivých soupeřů.

Následně si však vzal slovo nový korejský top laner týmu Fnatic. Právě tento hráč získal na začátku několik killů. Poté nadchnul diváky, když sám zabil dva dotírající soupeře. Gamsu tak ukázal, že chce být dobrou náhradou za diváky oblíbeného Huniho.

Po pár minutách se Fnatic začali dostávat do vedení. Přispěly jim k tomu dobré rotace po mapě a vision v soupeřově jungli. Origen se snažili dotáhnout své soupeře, ale bohužel se jim to moc nedařilo.

Rozhodující moment přišel v 27. minutě kdy Fnatic zastavili soupeře snažícího se získat baron buff. Fnatic sice obětovali dva hráče, ale odnesli si na svou stanu tři killy. Následně už všechny ostatní teamfighty byly pouze one man show týmu FNC. Febivenova parta si došla pro inhibitor a následně i pro Nexus soupeře.

Fnatic vs. Origen Teamfight

Fnatic vs. Origen Teamfight

 

Elements vs. G2

Bans:

 • EL – Lissandra, Kindred, Gangplank
 • G2 – Poppy, Lulu, Shen

Pick:

 • EL – Fiora, Elise, Ryze, Corki, Thresh
 • G2 – Tahm Kench, Graves, Ahri, Lucian, Trundle
Elements vs. G2 Pick

Elements vs. G2 Pick

Oba dva týmy se snažily být hned od začátku aktivní a získat co nejvíce killů na svou stranu. Hlavní postavou se však stal jungler Trick hájící barvy týmu G2. Jeho agresivní herní projev a dobré ganky, směřující především na mid lane pomohly získat Trickově partě značnou finanční výhodu.

Následně se náskok G2 začal navyšovat. Hráči byli nastěhováni na území soupeře a nenechali jej vydechnout a navíc po pár minutách gladiároři z G2 získali také Barona.

V posledním teamfightu o top lane inhibitor Elements sice zabili soupeřova mid lanera, ale obětovali za to tři svoje hráče. G2 si pak v klidu došli  pro výhru.

elements vs g2 tf

Elements vs. G2 Teamfight

 

H2k vs. Giants

Bans:

 • H2k – Morgana, Poppy, Lissandra
 • GIA – Lulu, Gangplank, Kindred

Pick:

 • H2k – Shen, Graves, Ahri, Corki, Trundle
 • GIA – Kennen, Rek’sai, Ryze, Lucian, Braum
h2k-giants lineup

H2k vs. Giants Pick

H2k a Giants začali hru velmi opatrně a pasivně. Oba týmy využily lane swap, ke zničení Turretů soupeře. To byla však jedna z mála akcí, která byla v začátku k vidění.

H2k vypadali, že jsou s tempem hry spokojeni a začali se dostávat do popředí díky dobrým rotacím po mapě, vizí soupeřova pohybu a bezproblémovou komunikací.

Borci H2k se postupně propracovali až k branám soupeřovy báze. V závěrečném teamfightu perzekuovali soupeře, ukořistili tři killy a ukončili hru takřka za 25 minut.

h2k-giants lastpush

H2k vs. Giants Last Push

Splyce vs. Unicorns of Love

Bans:

 • SPY – Trundle, Kindred, Shen
 • UOL – Gangplank, Lissandra, Lulu

Picks:

 • SPY – Ryze, Rek’sai, Varus, Lucian, Poppy
 • UOL – Tahm Kench, Elise, Zed, Ezreal, Alistar
uol-splyce start

Splyce vs. Unicorns of Love Picks

Začátek nepřinesl skoro žádné killy, hráči začali opatrně a nechtěli soupeři darovat ani zlaťák navíc. Jungleři na obou stranách se snažili zásobovat svoje spoluhráče častými ganky. Diamondprox většinou mířil pomáhat svému markmanovi a supportovi. Trashy si zase rozbalil stan u mid lane a snažil se společně se Sencuxem o zabití Foxe.

V teamfightech pak začali růžoví jednorožci pomalu přehrávat své soupeře. Z většiny teamfightů vyšli lépe a začali se dostávat do vedení.

Klíčový moment pak přišel na topu, když Unicorns of Love usmrtili ve velké vřavě všechny své soupeře. Steelback si odnesl quadrakill a zavelel, že se jde pro Barona. Tým UoL pak v klidu došel do soupeřící báze, zničil vše, co mu stálo v cestě, přejel bránícího soupeře a připsal si první výhru v tomto splitu.

uol-splyce tf

Splyce vs. Unicorns of Love

 

Team Vitality vs. Roccat

Bans:

 • VIT – Kindred, Tahm Kench, Lissandra
 • ROC – Fiora, Gangplank, Olaf

Picks:

 • VIT – Kennen, Elise, Lulu, Tristana, Thresh
 • ROC – Zac, Rek’sai, Ryze, Corki, Taric
vitality - roccat lineup

Team Vitality vs. Roccat Pick

Počátky zápasu předznamenávaly opatrnou hru obou celků. Bylo zřejmé, že hráči Vitality se snaží shlukovat a týmovou prací získávat převahu. Roccat si toho však všimli a nedávali soupeři možnost zužitkovat jejich strategii. Soupeř díky tomu začal ztrácet zkušenosti a dostával se do finančního deficitu. Jungler Shook pak zažíval těžké časy, když byl dvakrát odchycen na svém území protivníkem.

Roccat se malými krůčky začal přibližovat k vítězství a přebíral hru do svých rukou. Za vypíchnutí jistě stojí výkon junglera Airwakse, jenž svým split pushem zničil prakticky všechny budovy soupeře ve spodní části mapy.

Rozhodující moment přišel u Barona, kdy se tým Vitality pokoušel překazit soupeři získání baron buffu. Roccat správně odchytili marksmana VIT, smlsli si na dalších dvou členech soupeřova týmu a následně rozebrali protivníkův Nexus.

vitality - roccat tf

Tento mač také ukončil EU LCS Spring Split Day 1 (Week 1). A my se můžeme podívat na tabulku shrnující výsledky všech zápasů, které se v tento den udály:

overall - week 1 day 1

Výsledky Week 1 Day 1

 

Unicorns of Love vs. Giants

Bans:

 • GIA – Alistar, Tahm Kench, Lulu
 • UoL – Gangplank, Lissandra, Graves

Picks:

 • GIA – Shen, Kindred, Velkoz, Corki, Trundle
 • UoL – Ryze, Elise, Zed, Ezreal, Thresh
giants - uol lineup

Giants vs. Unicorns of Love Picks

Unicorns of Love zvolili podobnou týmovou kompozici jako v minulé hře proti Splyce. Složení týmu napovídalo, že budou chtít hrát do late game a v začátku se soustředit spíše na farmu. Giants zvolili siege comb taktiku, postavenou okolo jejich mid lanera a markmana.

Začátek hry ukázal, že ani jeden z týmů nechce hned od začátku prolévat hektolitry krve. Hlavními aktéry prvních minut tak byli většinou pouze jungleři. K0u se dost často pohyboval v blízkosti bot lane, ale protivník na něj byl připravený a většinou včas utekl. Diamondprox běhal, kde se dalo, ale jeho snažení o gank bylo několikrát spatřeno wardou soupeře.

Giants se pak pokusili dostat do vedení týmovými rotacemi po mapě. Jednorožci dokázali reagovat a zmařit soupeřovy tendence. Následně UoL chytře využili nekoordinovanosti protivníka, získali Barona a inhibitor. Obléhání soupeře pak UoL ukončili po povedeném teamfightu na mid lane, kdy usmrtili hráče Giants a došli si pro Nexus.

giants - uol tf

Giants vs. Unicorns of Love

 

Splyce vs. Elements

Bans:

 • SPY – Trundle, Kindred, Tahm Kench
 • EL – Gangplank, Lulu, Ryze

Picks:

 • SPY – Lissandra, Elise, Zed, Lucian, Braum
 • EL – Fiora, Lee-sin, Viktor, Corki, Alistar

splyce-elements lineup

Splyce postavili silnou teamfight kompozici, která však byla dost závislá na engagi od jejich top lanera. Roccat zvolil spíše silné late game picky, obohacené o Lee-sina.

Prvopočátky souboje těchto týmů nepřinesl takřka nic zajímavého. V některých momentech bylo zajímavější i to, jak se Twitch.tv chat dohaduje jestli „EU > NA“ a naopak. Hráči ale začali po 20. minutě probouzet fanoušky z polospánku. Předvedli několik zajímavých teamfightů, kterými vynahradili divákům dosavadní podívanou.

Klíčovými postavami prakticky všech teamfigtů byli Gilius a Sprattel z týmu Elements. Tito dva hráči předvedli koordinované engage a naservírovali svým spoluhráčům oponenty přímo pod nos. Elements se dostali do vedení a začali kontrolovat hru. V posledním teamfigtu u Barona Giliusova parta roznesla Splyce na kopytech a následně ukončila hru.

splyce-elements tf

Splyce vs. Elements Teamfight

 

Team Vitality vs. Fnatic

Bans:

 • VIT – Tahm Kench, Kindred, Lissandra
 • FNC – Gangplank, Lulu, Thresh

Picks:

 • VIT – Fiora, Elise, Ryze, Miss Fortune, Morgana
 • FNC – Olaf, Zac, LeBlanc, Lucian, Poppy
vitality-fnatic pick

Team Vitality vs. Fnatic Picks

Vitality vybrali velmi silnou kompozici do teamfightu, orientovanou okolo marksmana Hjarnana. Fnatic se rozhodli vzít úplně stejné postavy, jako v jejich minulém zápase, který se jim povedl na jedničku.

Na začátku se Vitality pokusili o invade, ten jim však nevyšel. Kromě pár lehkých oťukávání se už nic závratného nestalo.

To pak změnil jungler Shook, který se svou Elise zásoboval ganky Cabocharda. Ten v prvních minutách i bez pomoci svého junglera utlačoval na topu soupeře. Gamsu, jenž v předchozím zápase zářil, jako kdyby se z tohoto mače vypařil a od Cabocharda dostával nehorázný stomp.

Vitality nezůstali jen u toho, vybudovali si dobrou vision v soupeřově jungli a sem tam v ní někoho odchytili. Fnatic se snažili vzdorovat, ale většinu jejich akcí soupeř potlačil hned v zárodku. Vitality celou hru spíše naháněli soupeře a čím dál tím více je zatlačovali hluboko na jejich území. Následně pak na botu odchytili 3 oponentovi  hráče a ukončili hru.

vitality-fnatic tf

Team Vitality vs. Fnatic Teamfight

 

H2k vs. Origen

Bans:

 • H2k – Kindred, Tahm Kench, Morgana
 • OG – Lulu, Gangplank, Zed

Picks:

 • H2k – Lissandra, Lee-sin, LeBlanc, Corki, Poppy
 • OG – Ryze, Elise, Kassadin, Lucian, Braum
h2k-origen lineup

H2k vs. Origen Picks

H2k a Origen se v prvních minutách spíše takticky posouvali po mapě a získávali Turrety soupeře. Dali jasně najevo, že jsou silnými týmy a předváděli vyrovnaný souboj. Následně však  H2k opět ukázali, že jsou velmi dobří v komunikaci a rotacích po mapě. Díky tomu se jim povedlo předskočit jejich protivníka.

Origen ve své kompozici postrádal wave clear a soupeř si toho byl dobře vědom. H2k na to reagovali konstantním pushem všech Turretů po mapě. Povedlo se jim také udržet si náskok nad soupeřem a v klidu kontrolovat hru.

Zásadní moment utkání přišel, když Ryu se svou družinou odchytili tři hráče týmu Origen a usmrtili je. H2k početní převahu zužitkovali u Barona a v klidu jej zabili. Pak už jen došli k soupeřově bázi a zničili ji jako vandalové.

h2k-origen tf

H2k vs. Origen Teamfight

 

G2 vs. Roccat

Bans:

 • G2 – Rek’sai, Zac, Shen
 • ROC – Zed, Gangplank, Ahri

Picks:

 • G2 – Tahm Kench, Lee-sin, Lulu, Kalista, Braum
 • ROC – Dr. Mundo, Kindred, Ryze, Lucian, Alistar
g2-roccat lineup

G2 vs. Roccat Picks

Týmy hned od prvních minut zápasu začali agresivně. Jungleři na obou stranách zásobovali své spoluhráče nespočtem ganků. Roccat se však po těchto momentech dostali do mírného vedení. G2 se nenechali zahanbit a dotahovali soupeře, jak jen to šlo. K vidění bylo hodně zajímavých okamžiků na obou stranách.

V jednu chvíli se partě G2 podařilo bezchybně zahrát teamfight. Získali nejen 4 killy, ale i 2 soupeřovy Turrety a dostali se do vedení. Po špatné komunikaci soupeře G2 dotírali na inhibitor, protivník jej ubránil, současně zabil dva protihráče a šel si pro Barona. Tři hráči G2 však zmařili soupeři pokus o Barona a ještě zabili všechny soupeře. Tento klíčový moment pak rozhodl o vítězství G2 v tomto zápase.

g2-roccat tf

G2 vs. Roccat Teamfight

Shrnutí

Takto tedy vypadá tabulka umístění týmů po EU LCS Spring Split Week 1:

overall

Výsledky Week 1 Day 2