ASUS NSL 8: Preview předkola

ASUS Národní StarCraft liga 8 má před sebou první zápasy závěrečného play-off, které se odehrají do konce tohoto týdne. Výherci doplní čekají čtvrtfinalisty, poražení v osmé sezóně končí. Jak vypadají jednotlivé zápasy předkola?

12Sz

Česká republika  TomikuS VS. SpronG e1344623091626740 Česká republika

První duel již dnes 19.6. obstará dvojice TomikuS a SpronG, což slibuje atraktivní podívanou (ostatně jako každý další zápas). Zatím se spolu v průběhu sezóny nepotkali (ačkoliv spolu jednou byli ve stejné skupině) a půjde o jejich první vzájemný zápas v NSL 8. Favoritem je rozhodně TomikuS, ostřílený a velmi zkušený hráč, který se jako jeden z malá Čechů dokázal více prosadit na zahraniční scéně.

V NSL proti protossům prakticky nehrál, hrál pouze s Fazerem a toho dvakrát porazil jinak nic. To, že jej favorizujeme však neznamená automatický úspěch. SpronGovi se v turnajích dařilo a podával velmi pěkné výkony. Dokonce se dostal jednou do semifinále. Se zergy nemá úplně dobrou bilanci, na kontě má tři prohry (2x Lancel, 1x nExt) a jednu výhru právě s Lancelem.

 

Česká republika  Reitor VS. h34D_hUnT3R e1344623091626740 Česká republika

Generační souboj. Na Reitorovi je, aby ukázal svou sílu a pokusil se vrátit do slavných dob, kdy vyhrál MČR v PC hrách, protože od té doby se prakticky nijak zvlášť nepředvedl a nepomohl tomu ani přechod do zahraničního týmu. Očekávalo se od něj mnoho, tak teď má šanci si vylepšit renomé. Tím netvrdíme, že hraje špatně. Přeci jen byl v play-off každého turnaje, v tom posledním dokonce ve finále, prohrává vždy jen velmi těsně, ale prohrává.

Proti protossům se mu spíše daří. Prohrál jen se SpronGem a Rageweaverem. Pokaždé jen tak, tak v prvním kole play-off. Naopak porazil Harpnera, Blackbirdse a hlavně svého současného soupeře h34D_hUnT3Ra. To je důležitý skalp a dost to Reitorovi může pomoci po psychické stránce. Jenže nezapomínejme, že h34D je h34D. Jestli trénuje? Nevíme. Jestli máš šanci vyhrát? Nevíme. Chce další titul? Rozhodně! Všichni ho známe a ačkoliv se v NSL8 prakticky nepředvedl, můžeme čekat určitě něco speciálního.

 

Česká republika  Lancel VS. Wanty  Česká republika

Tohle bude pikantní souboj se vším všudy. Čekáme nejvyrovnanější bitvu ze všech utkání předkola a hlavně pořádný revenge mód. Wanty má totiž Lancelovi co vracet, a to porážku ze skupiny třetího turnaje, díky kterému se terran nepodíval do play-off. Tohle ostatně hovoří v Lancelův prospěch.

Možná jej to dokonce mírně favorizuje. Lancel v NSL8 prohrál 3x ZvT a vždy proti Reitorovi, vyhrál pouze jednou – jak už jsme psali. Wanty ještě zerga neporazil a k předchozímu mini-výčtu podlehl ještě DeViLovi. Stav mluví pro Lancela, ale tohle bude vyrovnané. To vám slibujeme.

 

Česká republika  Markus VS. Rageweaver e1344623091626740 Česká republika

Možná úplně nejvíce jednoznačný duel. Tedy alespoň by měl být, ačkoliv papírové předpoklady někdy nemusí znamenat vůbec nic. Duel nemá jiného favorita, než Rageweavera, stříbrného z minulé sezóny. Stojí za ním výsledky, forma a také vzájemná bilance s Markusem. Toho porazil ve skupině prvního turnaje, na druhou stranu u toho ztratil jednu mapu, což dává Markusovi malou naději.

Ten má jedinečnou příležitost prolomit ledy neúspěchu a konečně prorazit. Že umí zatopit, to už ukázal několikrát. A tak se s trochu předvídatelného zápasu může vyklubat řádné drama. Ostatně by si to Markus zasloužil, patří totiž k pravidelným účastníkům NSL již několik let a vždy skončil v soutěži dost brzo. Přepíše historii?

 

ZÁVĚREČNÉ PLAY-OFF