10. 3. 2022 David Vogel

Základní části kraloval Entropiq, do playoff proklouzli SINNERS

14 kol nejvyšší domácí soutěže v League of Legends je za námi a známe kompletní tabulku základ ní části. Kdo postoupil do playoff a s kým se loučíme před bo5 duely?

Popis není dostupný.

Ještě poslední hrací kolo byly ve hře o postup ze čtvrtého místa tři týmy. Mimo Entropiqu, který opanoval základní část a prohrál pouze jednou, už měli jistý postup eSuba a Dynamo Eclot. SINNERS, Dark Tigers a Cryptova v zamotaném závěru potřebovali vítězit a v některých případech i pomoc od ostatních týmů.

Po výhře SINNERS nad Dark Tigers a prohře Cryptovy proti BRUTE bylo i bez tiebrakeru jasné, že do playoff postoupí SINNERS a překonají hrozbu překvapivého vyřazení po posledních úspěšných sezónách. DTG, BRT, OVA a Inside Games tak končí po základní části a mají více času sbírat síly do letního splitu.

Čtyři týmy, dvě místa v EU Masters a jeden titul Hitpoint Masters. Playoff zahájí dnes od 17:00 SINNERS proti Dynamu Eclot. Dynamo mohlo být s celkovým vývojem sezóny spokojené a mělo dostatek času připravit se na bo5 formát, SINNERS naopak měli turbulentní koncovku, ale jejich forma dlouhodobě stoupá. Vítězný tým bude mít možnost v semifinále vyzvat poraženého z duelu Entropiq – eSuba (13.3. 18:00), získat místo ve finále a v Evropě.

Jak vidí první duel playoff komentátoři?

Tomáš „Mortsche“ Anděl

3:1 DNE. Očekávám přesvědčivý výkon od DNE. Hlavní silné stránky vidím ve zkušenostech hráčů a taky v jejich sehranosti. Dále kreativní drafty, které zvlášť v bo5 budou silnou zbraní pro DNE. Pro SIN bude důležité udržet klid a hrát svou hru. Pokud zkušený Ordno bude obehrávat Jackiska a rookies SIN dají step up, tak si myslím, že by mohlo dojít i na 5. hru, pořád ale favorizuji DNE.

Jan „Kangae“ Sekanina

Mám v hlavě asi dva možné výsledky, nicméně v obou za mě vyhrají DNE. Otázkou je, jestli to bude v poměru 3:0 nebo 3:1. Jediná možnost pro SINNERS je DNE překvapit, nicméně mi přišlo, že SINNERS budou týmem, který se ještě chvíli bude potřebovat sehrát a následně budou nebezpeční na letní split. Pokud bych měl najít ten scénář, kde budou SIN vyhrávat, tak je to Ordno, který bude muset mít výbornou bo5 a se svým junglerem kontrolovat botside. Topaři budou nejspíš hrát weakside, takže znovu rozhodne i matchup Smarty x Strode. DNE mají větší champ pool a můžou hrát Soraku, ale i Dravena na botu. To z nich za mě dělá mnohem více nebezpečný tým a proto říkám DNE 3:1.

David „Davkouny“ Vogel

Dynamo Eclot budou papírovými favority a řekl bych, že mají do bo5 sérií lépe vybavený tým. Reedfoo může přijít s mnoha očekávanými i nečekanými a kreativními picky, na toplane by měli mít výhodu a dokázali předvádět konzistentnější výkony. Na druhou stranu SINNERS měli výborný finish základní části a Ordno může být rozhodujícím faktorem. Pokud v sérii bude přehrávat Jackiska a Strode zahraje ve své nejlepší formě, věřím že můžeme mít velmi vyrovnanou sérii s šancí pro oba týmy. DNE ale za sebou v této sestavě mají delší období a věřím jim, že sérii zvládnou 3:1 a poperou se o EU Masters.

Sledujte boje nejlepších domácích týmů na našem Twitch kanále a podpořte své favority!