23. 8. 2021 David Vogel

Z LEC na Worlds míří i Fnatic, z LCS postupují také Cloud9

Po včerejšku známe kompletní trojici týmů, které budou reprezentovat evropský region na Worlds. K MAD Lions a Rogue se po vítězství v bo5 sérii nad G2 Esports připojili Fnatic.

Obrázek

Cesta týmu Fnatic byla trnitá. Šampion prvního ročníku světového šampionátu z losers bracket prošel až do semifinále proti Rogue po třech vyhraných bo5 sériích v řadě, když každá vrcholila pátou hrou. Nejtěžší zkouška Fnatic čekala právě ve vypjatém boji o poslední místo na Worlds proti největšímu rivalovi G2. Týmu, do kterého před sezónou přestoupil Rekkles a před ním i Caps, aby konečně pozvedli Summoner’s Cup. První hru získali G2, poté se série přelévala ze strany na stranu, G2 vedli 2:1 a měli první šanci duel ukončit. Dvě poslední partie ale patřily Fnatic. S picky, jako byl Adamův Darius nebo Hylissangův Pyke dotáhli postup do zdárného konce a ukončili sezónu G2. Neúspěch velkého favorita na postup na Worlds je šokující a uvidíme, jaký efekt bude mít na jednotlivé hráče i celou sestavu.

Posledního postupujícího na Worlds vyslala americká LEC, po výhře nad TSM se k Team Liquid a 100 Thieves přidala organizace Cloud 9. Na Worlds se tedy dostane Perkz, který G2 před sezónou opustil. Mimo Ameriku a Evropu také své prozatimní tři postupující vyslala i Korea. Do hlavní části Worlds prorazili DWG KIA, minimálně play-in fáze čeká Gen.G a T1 s legendárním Fakerem.

Kdo vyzve MAD Lions ve finále a dokáží čeští borci obhájit vítězství v nejvyšší evropské soutěži? Nenechte si nadcházející finálový víkend letního splitu LEC ujít v našem vysílání!