13. 10. 2023 Kangae

Worlds opouští první týmy! O Pentakilly nebyla nouze

První čtyři kola Play-In fáze světového šampionátu jsou za námi a známe dva celky, které se loučí bez jediné výhry. Radost mohou mít ti, kteří v Pick’em zvolili tři a více pentakillů. Team Whales zaskočil evropské BDS a čeká na svého soupeře do kvalifikační BO5, kde se zaručeně vyhnou PSG. Ti potvrdili roli favorita a vyzvou vítěze duelu CFO vs BDS.

Skupina A začala v úterý dle papírových předpokladů. Duel mezi PSG a R7 byl velký návrat pro midlanera Huang „Maple“ Yi-Tang na mezinárodní scénu. Neúspěchy v TSM na sobě nenechal Maple znát a navázal na velmi dobrý split v PCS. V prvním zápase si zahrál Neeko a v druhém Jayce. Celkově si midař PSG připsal skóre 8/1/15 (23.0).  Jednička z Taiwanu tak postupovala do upper bracketu a čekala na duel mezi GAM a LOUD.

Druhá série však doručila hned v prvním zápase. Brazilští LOUD byli menším favoritem, hlavně v kontextu s letošními MSI, kde se GAM vůbec nedařilo. Korejský marksman brazilského celku Moon „Route“ Geom-su byl na své Kai’se fantastický. Nejenže ze hry odcházel bez jediné smrti, také si připsal první pentu na světovém šampionátu.

Skupina B vykopla duelem DFM vs CFO. Japonsko nemělo úplně nejlepší rok. Poslední místo na MSI a do toho interní problémy v DFM. Otázkou bylo, jestli zkušená sestava kolem hráčů jako Aria či Yutapon zvládne uhrát alespoň pár zápasů. Problémy byly očividné a zaskakující Ryo „apaMEN“ Odagiri nestačil svému oponentovi a japonský celek šel znovu do lower bracketu.

Druhá série však doručila první větší upset turnaje. BDS v sérii hravě zvládli úvod a rovnou čtyři hráči končili první hru bez jediné smrti. Adam „Adam“ Maanane se opět vytáhl s Dariem a Evropa vypadala zatraceně silně. Problém nastal ve druhé a třetí hře. Adam šel dvakrát na blind pick Renektona a Crownie s Nucem dostatečně nedokázali využít své šampiony na potahání hry. Team Whales tak otočil sérii a vybojoval si souboj proti CFO.

Upper bracket skupiny A zrekapituloval dění z MSI. První hra mezi PSG a LOUD byla trochu chaotická a bylo vidět, že i favorit dělá chyby. Nicméně PSG byli schopni výhru sebrat a do druhého zápasu měli prostor ke zlepšení. A zlepšení opravdu přišlo! Přesná hra jako na chirurgickém sále nakonec dostala PSG do důležité BO5. Na druhé straně se utkal Team Whales proti CFO a dokázal navázat na úspěchy proti BDS. Z vietnamské dvojky se tak profiluje nebezpečný soupeř, který taktéž čeká jako seed 1 na svůj kvalifikační BO5 duel.

Po třech dnech jsme znali eliminační zápasy. GAM nastoupili do odvety proti R7 a rozhodně bylo co vracet. R7 otevřeli první hru double killem pro midaře, ale od toho momentu se jim ve hře příliš nedařilo. Nechytal se Bong na Gwen, strádat začala i zprvu vyhrávající dvojice Oddie a Mireu a support Lyonz nedokázal otevírat situace ani zdaleka tak dobře, jako jeho oponent. Levi ukázal své zkušenosti a kvality, když se svým Wukongem a poté Vi diktoval oba zápasy. K závěru druhé mapy přišel velký souboj a střelec Nguyễn „Slayder“ Linh Vương sebral druhou pentu turnaje. Movistar R7 tak končí na turnaji bez jediného vítězství.

Posledním zápasem byl duel mezi DFM a BDS. Již zmíněné problémy na straně japonského celku přetrvávaly i do této série. V prvním zápase vypadali DFM velmi odevzdaní a na mapě nedělali vůbec nic. Do druhé mapy přišlo menší zlepšení a přes Blitzcranka od Harpa vypadali DFM trochu lépe. Hra byla ze začátku vyrovnanější, ale čím dále zápas postupoval, tím více DFM ztráceli šťávu a každé rozhodnutí končilo špatně. Radost však mohl mít Juš „Crownie“ Marušič, který zápas zakončil třetí pentou turnaje.

Zítra nás čeká zápas mezi LOUD a GAM, kde se bude vietnamská jednička pokoušet o odvetu. Team BDS vyzvou první PCS tým, který jim stojí v cestě za postupem do hlavní fáze turnaje.

Jak se vám zatím světový šampionát líbí? A jestli uvidíme další pentu? To se můžete dozvědět už zítra! Sledujte probíhající Worlds na https://www.twitch.tv/hitpointcz od 9:00!