14. 10. 2021 David Vogel

WORLDS 2021: EU krvácí, Asie dominuje

Zahájení Mistrovství světa bylo pro evropské fanoušky tvrdým nárazem nepříjemné reality. O první příčky se ve skupinách přetahují asijské celky. Skupině A vévodí Damwon Kia. Korejský celek na úvod šampionátu porazili Funplus Phoenix a poté neztratil jediný zápas. V souboji americké LCS a evropské LEC uspěli Rogue, Cloud9 se budou při boji o postup už jen pokoušet o zázrak.

Skupinu B ovládá čínský mistr Edward Gaming před korejským T1 s legendárním Fakerem. 100 Thieves s českým koučem Freezem vybojovali alespoň papírové vítězství proti japonským Detonation FocusMe a ještě mohou pomýšlet na překvapení.

Těžká rána před startem skupin zasáhla evropskou stálici na světových šampionátech Fnatic. Finalisté Worlds 2018 ztratili z osobních důvodu marksmana Upseta a s BEANem se zatím ani zdaleka nedaří navazovat na dobré výkony z evropských playoff. Ačkoliv se Fnatic už mnohokrát na šampionátech vrátil zpět do hry po nepovedeném prvním týdnu, forma tomu tentokrát neodpovídá. V těžké skupině s PSG, RNG a Hanwhou již mnoho prostoru nebude.

Pozornost většiny domácích fanoušků je upřena na skupinu D s MAD Lions, které reprezentují dva čeští zástupci. Vstup do skupiny ale nebyl vydařený. MAD se prezentovali až příliš nejistě a Team Liquid jejich nejistoty využili. Tým s Carzzym a Humanoidem následně zvedli tuzemským příznivcům náladu vítězstvím nad Gen.G, bohužel ale hned následné kolo podlehli LNG. Díky jejich vítězství je skupina stále otevřená a postup není nereálný. K tomu ale bude potřeba zlepšení. Naštěstí pro španělskou organizaci je času dost, MAD do dalších bojů nastoupí jako poslední v pondělí 18. října.

A my budeme samozřejmě u toho! České vysílání Mistrovství světa v League of Legends pokračuje již v pátek, do pondělí pak běží každý den od 13:00 na našem Twitch kanálu!