20. 4. 2024 Marek Krejčík

VUT ovládlo Univerzitní ligu a bude bojovat v Evropě!

Fanoušci, kteří zavítali v sobotu 30.3. dopoledne do Svitavské Fabriky nebo naladili náš Twitch kanál byli svědky finále prvního ročníku Hitpoint Univerzitní ligy, která byla takovým malým předkrmem na závěrečném dni Mastercard Hitpoint Legends.

Poté, co hráči Vysokého Učení Technického dominovali základní části se skóre 10:0 a v semifinále vyřadili tým z Univerzity Palackého v Olomouci, na ně čekal poslední soupeř. Ani borci z Vysoké Školy Ekonomické v Praze však nedokázali zastavit rozjetou VUT mašinu a po dvou krátkých hrách již technikům z Brna zářily na krku zlaté medaile.

Tím však cesta vítězů nekončí. Již dnes (20.4. od 13:00) se tým VUT utká v University Esports Masters s dalšími univerzitními týmy z celé Evropy. A nebudou jediní. Po úspěchu našich Teamfight Tactics hráčů, kteří obsadili 3 místa v TOP4, půjdou do boje i hráči (a hráčka) Valorantu (27. – 28.4.) a Rocket League (4. – 5.5.). V Riotí střílečce budou Česko reprezentovat studenti Vysoké Školy Ekonomické v Praze a v auto-fotbale budeme fandit hráčům ze Slezské Univerzity v Opavě.