5. 8. 2021 David Vogel

Tygři i eSuba zvládli první kolo playoff, ING.A narazí na EAC

V úterý odstartovala i horní část pavouka playoff Hitpoint Challengers, který nejdříve přinesl duel Dark Tigers Academy s Team Universe, na ten ve středu navázalo modré academy derby eSuba Academy s Inside Games Challengers.

Dark Tigers Academy – Team Universe

Akademie Dark Tigers šla do duelu z pozice favorita, jelikož skončila v základní části druhá s bilancí 11-3, Universe ji ukončili na třetí místě s vyrovnaným skóre 7-7. První hra se ale nesla proti předpokladům a Universe ji rozehráli výborně. Ve 20. minutě skvěle načasovali odchyt a získali velmi brzkého Barona. DTG.A ale využívali lepšího scalingu svých šampionů a trpělivě čekali na vhodné příležitosti pro teamfightové kombo. V pozdějších fázích hry dobře trestali pochybení UNI a do série vstoupili vítězně. Druhá hra pak byla jasnou záležitostí, tygři dominovali a kontrolovali partii od samého začátku, došli až k Infernal soul a zajistili si tři mečboly.

Třetí mapa ale patřila Universe. Třetí tým základní části resetoval mentální nastavení a v draftu přišel s netradičními, ale funkčními picky, jako jsou Graves nebo Blitzcrank. Byl to především support Jakub „Phenix“ Jindra, který na Blitzovi zářil a napravil tak nepovedené první dvě hry. Ve 30. minutě po zisku Ocean soul UNI ukončili hru a prodloužili celou Bo5.

Hra číslo 4 byla dechberoucí. Tentokrát to byli DTG.A, kteří sáhnuli po Gravesovi. Early game byla absolutně vyrovnaná, do prostřední pasáže šly oba týmy se shodným goldovým ziskem a dvěma draky. Universe následně získali Cloud soul, lehká peněžní výhoda ale byla na straně tygrů. Ti po vyhraném fightu ve 40. minutě získali Barona a byli již velmi blízko ukončení série. Následně získali i Elder draka. Universe ale rozhodně nesložili zbraně, šikovně se vyhnuli všem fightům proti přebuffovanému týmu DTG.A. Ve 48. minutě sice DTG.A získali Barona, Universe je ale přefightili a ve čtyřech proti dvěma hráčům mohli zkusit finish. Tygrům se ale podařilo zničit midové vlny minionů a konec hry nepřipustili. Fantastický thriller se tak v 50. minutě rozhodnul u dalšího Elder draka. Universe před ním dokázali odchytit marksmana tygrů Šimona „Bery“ Beránka. Vše tak nasvědčovalo, že Elder draka Universe získají a následně hru ukončí. Proti byl ale celou sérii fantasticky hrající Samuel „Sammy“ Sabadko. Shockwave jeho Orianny ukradla Barona pod rukama Team Universe a následně DTG.A neměli nejmenší problém vyhrát fight a ukončit hru. Postupují do semifinále proti akademii eSuby.

eSuba Academy – Inside Games Challengers

Esuba Academy si totiž v modrém derby poradila s Inside Games Challengers hladce 3:0. Průběh série ale vždy tak hladký a jasný nebyl, především v první hře akademka ING eSubě cestu k vítězství výrazně komplikovala. Ještě ve 40. minutě byla partie vyrovnaná a rozhodovalo se u sedmého draka a v boji o Ocean soul. Luboš „N3znamy“ Sobota šel chytře do dračího pitu flashem, aby se pokusil ukrást draka eSubě, jenže ta v té chvíle rozpoutala fight, do kterého šli ING nepřipravení a rozdělení. Šimon „Strode“ Povýšil se svým Apheliem měl následně dobrou pozici soupeře rozstřílet a vzít první vítězství v sérii.

Druhá mapa byla jasnou záležitosti pro ESB.A. S Ocean soul ve 26. minutě akademie modré krve získala tři mečboly s bilancí 21:8 na zabití, vedením o 12 tisíc goldů a po skvělém výkonu všech hráčů byla blízko semifinále.

Ve třetí hře se Inside Games Challengers dlouho drželi a ukazovali dobrou připravenost na sérii s vítězem základní části. Jako rozdílový hráč se ale ukázal Jan „Lachtan“ Bajer a jako rozdílový pick pak jeho Xerath, který nepříjemně ukrajoval životy ING.A a nepouštěl je do výhodných fightů. Skvělým výkonem vítězství na Twitchovi podpořil i Strode a eSuba Academy je v semifinále.

Inside Games Challengers se v sobotu 7.8. od 14:00 utkají s Esport Academy, vítěz tohoto duelu pak půjde proti Team Universe ve středu 11.8. od 18:00. V semifinále se dva nejlepší celky základní části eSuba Academy a Dark Tigers Academy střetnou v neděli 8.8. od 14:00. Všechna utkání máte možnost sledovat na našem Twitch kanálu!