24. 2. 2021 Prokop Sojka

Týdenní souhrn: Vydrží Inside Games v čele tabulky?

Další týden přinesl další dvě kola zápasů Mastercard Hitpoint Masters, ve kterých jsme se opět dočkali řady zajímavých duelů. Inside Games i po 11 kolech stále drží první příčku a vzhledem k zbývajícím zápasům přichází otázka, zda eSuba či SINNERS vůbec dostanou šanci se dotáhnou.

10. kolo

V rámci desátého kola jsme se překvapení nedočkali. V úvodním utkání sice Inaequalis poměrně dlouho trápili Vikingekrig, ale nakonec rozhodl faktor Welcom, který za svého Gnara ukončil hru s bilancí 7/0/6 a v pozdějších fázích hrál neskutečně důležitou roli v každém teamfightu. Následně Inside Games zvládli duel proti Dark Tigers, kdy znovu zafungovala hlavně kombinace Hecarima s Galiem a Defflok si po zásluze odnesl ocenění fanouškovského MVP.

Následně čekal eSubu úkol vrátit se do boje o čelo tabulky a po třech prohrách v řadě modrá krev tuto sérii opravdu prolomila. Hra proti BRUTE ale nebyla vůbec jednoduchá a oba týmy se nedokázaly vyvarovat celé řadě individuálních chyb. Esuba jich ale i s full-AD kompozicí nakonec udělala méně a Vlk mohl po zápase dlouho smutnit, protože se svým Jaxem držel BRUTE dlouho ve hře. Podle očekávání pak SINNERS jasně přehráli ECLOT, když v nespočtu teamfightů zazářil Lukáš „PiOk“ Lőrinc, který za KaiSu nakonec dohrál s KDA 10/2/13.

10. KOLO 18. ÚNORA OD 18:00
VIK1 - 0INAE
ING1 - 0DTG
ESB1 - 0BRT
ECT0 - 1SIN

11. kolo

Nedělní kolo započalo naprosto parádně, a to vypjatou hrou Dark Tigers a Vikingekrig Esports, ve které byl nakonec šťastnější druhý jmenovaný tým. I díky cloud soul totiž vikingové ve většině teamfightů zvládali vyhrávat a zářil zejména Deepe se svou Oriannou, za kterou nacházel skvělé shockwaves a blýsknul se i několika individuálními outplayi. BRUTE poté znovu padli, tentokrát proti dalšímu z favoritů, a to konkrétně proti SINNERS. Ti odehráli relativně bezchybnou hru a znovu tak vynikl jak PiOk za Ezreala, tak tentokrát i třeba Wysek, který byl s Hecarimem u všeho důležitého.

Inside Games na ECLOT vyrukovali s velmi zajímavou kombinací Soraky s Gragasem na botlane a Rumbla na midlane. Přesto, že si ECLOT přichystali velmi zajímavou odpověď s KaiSou, Threshem a Cassiopeiou, v teamfightech Inside Games dokázali být tím lepším týmem a klíčovou roli hrál Emperor, který za Aatroxe našel hned několikrát dobrý flank a dohrál zápas s bilancí 4/1/6. Na závěr dne Inaequalis chtěli překvapit eSubu a v early game si vytvořili poměrně slušnou výhodu. Po klíčovém souboji na botlane ale eSuba zvrátila zápas na svou stranu a v klidu si došla pro další cenné vítězství.

2. KOLO 28. LEDNA
DTG1 - 0INAE
SIN1 - 0VIK
ING 0 - 1ESB
ECT1 - 0BRT

Nyní se ubíráme do posledních třech utkání základní části jarního splitu, ve kterém se rozhodne o konkrétních seedech do play-off. Teoretickou šanci na play-off sice ještě drží i BRUTE a Inaequalis, ale vzhledem k tomu, jak vypadá situace v tabulce je už o play-off šestce s velkou pravděpodobností rozhodnuto. Klíčový bude ale zápas o umístění v top 2, který může rozlousknout předposlední zápas mezi předsezónními favority ligy – eSubou a SINNERS.

Závěr základní části si rozhodně nechcete nechat ujít, a proto přijďte na náš Twitch kanál hitpointcz, kde se ve čtvrtek započne 12. kolo tradičně od 18 hodin a všechno vyvrcholí v neděli, kdy se začíná v 15 hodin.