4. 2. 2021 Prokop Sojka

Týdenní souhrn: I s novou sestavou eSuba vládne začátku sezóny!

Nová sezóna, nové týmy, nový rozvrh a přes to všechno jedno zatím zůstává stejné. Esuba se totiž už během prvních čtyř utkání osamostatnila na prvním místě aktuální tabulky. Jak vypadal první týden jarního splitu Hitpoint Masters?

1. kolo

O úvodní zápas jarního splitu se postarali týmy Vikingekrig a ECLOT. Rovnou se diváci na úvod dočkali neskutečně vypjatého klání se spoustou killů, ale i bez dvou členů základní sestavy se lépe zadařilo vikingům, ačkoliv například Charca se svým Swainem na botlane dlouho držel šance ECLOT při životě.

V rámci prvního kola zažila skvělou premiéru eSubácká nová skvadra. Přestože nováčci zaujali, hlavními hvězdami utkání proti Dark Tigers byl marksman Hiro, který si za předvedených 200 let zkušeností vysloužil i MVP ocenění. O velké překvapení se následně postarali Inside Games, kteří hned v prvním utkání přehráli největší papírové favority ligy z týmu SINNERS. Na závěr dne si dokázali BRUTE s Inaequalis a oba týmy tak poprvé ukázaly, co od nich mohou diváci čekat. U obou týmů jde totiž o relativně nové směsice hráčů.

1. KOLO 27. LEDNA
VIK 1 - 0ECT
ESB 1 - 0DTG
ING 1 - 0SIN
BRT1 - 0INAE

2. kolo

Den poté si dokázaly z proher v prvním hracím dni zlepšit náladu jak SINNERS, tak i Dark Tigers. DTG totiž vyzráli na nováčky z Inaequalis, mezitímco SINNERS po nepovedeném vstupu jasně ukázali, že se s nimi jako jedním z favoritů na celkové vítězství opravdu musí počítat. Skvěle se ukázal zejména marksman PiOk, který za KaiSu dohrál s bilancí 14/3/6.

O velmi vypjaté utkání se postaraly týmy eSuba a Inside Games. Druhý jmenovaný celek totiž poměrně slušně navázal na první hrací den a po SINNERS dlouho trápil i eSubu. Přesto že na obou stranách už padaly inhibitory, klíčový byl zisk elder draka pro eSubu, po němž už si modrá krev došla pro cennou výhru. Na závěr druhého hracího dne ECLOT porazili BRUTE a hlavní roli ve vítězství hráli tahouni Dred a Charca.

2. KOLO 28. LEDNA
DTG1 - 0INAE
SIN1 - 0VIK
ING 0 - 1ESB
ECT1 - 0BRT

3. kolo

V neděli každý tým odehrál hned dva duely. V třetím kole nejdříve hráči z Inaequalis podali asi svůj nejlepší dosavadní výkon, když poměrně dlouho drželi naděje na vítězství proti Vikingekrig. Nakonec ale oslabení vikingové zmobilizovali zbytky svých sil a díky individuálním výkonům Koudyse s Kulvasem nakonec v 40. minutě zvládli hru ukončit. V další hře zazářil Pocok, když svoje Inside Games dotáhl k jasné výhře proti Dark Tigers. Z rakouského junglera se očividně stává jeden z hlavních kandidátů na MVP, jelikož svůj skill potvrdil i za Nidalee, kdy dohrál s KDA 12/1/7.

Následně přišel na řadu duel BRUTE proti eSubě a už od prvních minut bylo jasné, že zřejmě vyhraje favorit. Skvěle vyšel začátek eSubácké botlane, která využila příliš ambiciózního divu ze strany BRUTE a v situaci dva na tři získali tři killy za dva. Poté už přišel snowball a i přes několik chyb eSuba pohodlně dokráčela ke své třetí výhře. Podobně dominantně pak zvládli svůj duel i SINNERS, kteří v zvládli přehrát ECLOT. Polský jungler Wysek v tomto zápase jasně ukázal, že Pocokovi nebude chtít nechat titul nejlepšího junglera ligy zadarmo a za Gravese dohrál se skóre 9/2/4.

3. KOLO 31. LEDNA
INAE0 - 1VIK
DTG0 - 1ING
BRT0 - 1ESB
SIN1 - 0ECT

4. kolo

Druhou polovinu hracího dne započali Vikingekrig Esports bleskurychlou výhrou proti Dark Tigers. Znovu zářil střelec Koudys, tentokrát ale měl na výhře svůj podíl v podstatě celý tým a hru se povedlo ukončit v čase 24:15. Poté SINNERS sejmuli BRUTE, opět ve velmi dominantním stylu, komentátoři vyzdvihovali toplanera Garpa, ale zazářil znovu i PiOk, který tentokrát s KaiSou dotáhl zápas se skóre 16/2/8.

Esuba pokračovala v hraní okolo botlane i ve svém čtvrtém zápase proti Inaequalis, Hra z pohledu eSuby probíhala bez větších problémů a eSuba tak po čtyřech zápasech je jediným neporaženým týmem. Čtvrté kolo uzavřel duel Inside Games proti ECLOT. Inside Games dokázali navázat na svou výbornou formu a tentokrát se zaměřili na junglera Keveho, kterému nenechali volnou chvilku. Díky tomu byli v brzkých teamfightech daleko silnější a postupně si vybojovali výhodu, se kterou už prakticky nešlo prohrát.

4. KOLO 31. LEDNA
VIK1 - 0DTG
SIN1 - 0BRT
ESB1 - 0INAE
ING1 - 0ECT