17. 8. 2021 David Vogel

Tvrdý start, eSuba i SINNERS stále mohou postoupit

Oba čeští zástupci včera vstoupili do play-in fáze European Masters shodným způsobem. Po dvou úvodních porážkách se našim zástupcům podařilo ukořistit v posledním zápase vítězství a šance na postup stále žije.

Potěšit může především fakt, že se oba české celky na výjimky prezentovaly neobjácnými výkony. Zamrzet naopak musí chyby, díky kterým se některá utkání nepodařilo dohrát do vítězného konce, i když měl jeden z našich reprezentantů navrch.

SINNERS vstoupili do turnaje velmi nevydařeně. Italským Outplayed podlehli za 25 minut po Mountain soul a bez výrazného odporu. Český mistr eSuba na úvod velmi statečně vzdoroval polským AGO Rogue, ve 30. minutě dokonce vedl na goldy a herně vypadala velice dobře. Daniel „DANY“ Novák byl ale časem se svou Kalistou přescalován Apheliem. Ve 33. minutě eSuba předvedla nejistý Baron call, Rogue je v pitu rozstříleli a zvítězili.

Obrázek

Nesmírně mrzet v konečném součtu může SINNERS prohra s Crvenou Zvezdou. Hra už vypadala jako hotová záležitost pro českou dvojku, když zabila všech pět hráčů soupeře a mohla bez problémů získat Barona, Elder draka a v následujícím tlaku srbský celek přehrát. SINNERS ale bohužel zazmatkovali, zkusili hru ukončit a bez vlny minionů získali jen inhibitor. Tuto chybu Zvezda potrestala, vzala Eldera a v posledním fightu se český tým nemohl ubránit. Proti mousesports se eSubě následně vůbec nezadařilo. Midař Pawel „Czekolad“ Sczepanik se zkušenostmi z LEC na Syndře dominoval a bohužel to vypadalo na další smutný den pro tuzemské League of Legends.

Pak ale prapor pozvedla eSuba a zaskočila francouzský Vitality.BEE ze supernabité ligy LFL. Tentokrát DANY se scalujícím Kog’Mawem nenechal nic náhodě a s podporou Lulu zařídil velmi cenné vítězství a reálnou naději na postup. I SINNERS odmítli odejít z prvního dne bez vítězství. V poslední partii porazili portugalský Karma Clan, který tak odsunuli na poslední místo skupiny C a také budou mít stále možnost bojovat o playoff.

Dnešní den rozhodne o konci či pokračování českých týmů v evropském poháru. Fanděte našim zástupcům na Twitch.tv/hitpointcz!