30. 8. 2021 David Vogel

Trojnásobná česká radost, MAD a 100 Thieves šampiony!

Letní split nejvyšší evropské a americké soutěže byl pro tuzemské League of Legends maximálně úspěšný. Titul v LEC obhájili MAD Lions s Humanoidem a Carzzym, v LCS se z pozice trenéra 100 Thieves z poháru raduje Freeze.

Obrázek

MAD Lions si ve finále LEC poradili s Fnatic 3:1. Kromě skvělých výkonů českých zástupců napříč sérií zářil toplaner Armut, který byl po značnou část splitu pod velkou kritikou. S příchodem kouče Vizicsacsiho ale ožil a v playoff byl zpátky ve formě. MAD měli celou sérii pod kontrolou a kromě druhé prohrané hry, ve které dominovala Upsetova Vayne, svého soupeře přehrávali. Využili tak zkušenosti z MSI, které přetavili v obhajobu evropského trůnu a na Worlds míří jako největší naděje regionu.

Obrázek

100 Thieves byli ve finále LCS absolutně dominantním týmem. Team Liquid doslova smázli 3:0, když ve všech hrách dohromady zemřeli jen 15krát a jediná druhá hra těsně přesáhla 30 minut. Český kouč tak má svou nesmazatelnou stopu na americkém titulu a i on na Worlds vyrazí s velkým očekáváním.

Obrovská gratulace našim zástupcům, díky kterým můžeme být hrdí na tuzemskou scénu, budeme držet palce na Worlds a věříme, že Vy s námi!