16. 8. 2021 David Vogel

Tři Češi na Worlds! Postup slaví i Rogue

Víkend nám ze světa nejvyšších soutěží přinesl hned dvě skvělé zprávy. Na světový šampionát se díky vítězství nad G2 Esports probojovali Mad Lions se dvěma českými zástupci Matyášem „Carzzy“ Orságem a Markem „Humanoid“ Brázdou. Minimálně do play-in fáze z pozice trenéra 100 Thieves postupuje i Aleš „Freeze“ Kněžínek.

Popis není dostupný.

Série začala mnohem lépe pro G2, kteří ovládli první mapu ve velmi kontrolovaném stylu. Získali několik early game killů, neutrálních objectivů a po vydařených fightech a Baronovi dovedli hru ke zdárnému konci. MAD Lions se ale po nepovedeném úvodu dali rychle dohromady. Začal zářit İrfan „Armut“ Tükek, jehož Gwen dokázala ze hry vynulovat tradičně výborně hrajícího Martina „Rekkles“ Larssona. Nejdůležitější a nejvyrovnanější byla třetí hra, která přisoudila mečbol španělské organizaci. G2 sice získali Ocean soul, ale v pozdních bitvách měli jasně navrch lvi. V poslední hře opět tempo diktoval Armut, který s Wukongem nacházel výborné iniciace. Byl to ale celý tým MAD, který hrál skvěle, včetně Carzzyho na Ashe, které tak oproti úvodního playoff duelu RogueMisfits začala vítězit.

S pouhým postupem do semifinále horního pavouka se ale MAD Lions určitě nespokojí. V repríze posledního finále se střetnou 21. srpna s Rogue o postup do bitvy o evropský trůn. Zápas Vám samozřejmě nabídneme v našem vysílání!