8. 10. 2022 Marek Krejčík

Skupinová fáze Mastercard Hitpoint Winter právě začíná!

Venku už se pomalu ochlazuje, a tak je čas mrazivé večery začít trávit u oblíbené zimní kratochvíle – vysílání na twitch.tv/hitpointcz a Mastercard Hitpoint Winter!

Dohrála se nám kvalifikační část, ze které postoupily 3 týmy – GLORE, Fly5 Academy a Inside Games Challengers. Následné losování pak rozřadilo týmy do následujících skupin.

Sestavy týmů najdete v oficiálním dokumentu zde. Formátem Single Round Robin BO1 se týmy v neděli 9.10. a pondělí 10.10. utkají o nejlepší umístění. První tým ve skupinách totiž přímo postupuje do vyřazovací fáze, druhý a třetí si ještě budou muset své místo vybojovat ve středečních BO3 duelech proti týmům z protější skupiny. Ve čtvrtfinále už na kvalifikanty totiž čekají týmy eSubaEntropiqDynamo EclotSinners.

Kde sledovat skupinovou fázi

Jelikož se obě skupiny hrají zároveň, umožnili jsme týmům zápasy streamovat na svých kanálech.

Losování čtvrtfinálových duelů proběhne ve středu po dohrání druhého BO3 duelu. Čtyři nejlepší týmy z Mastercard Hitpoint Masters budou nasazeni v prvním koši s podmínkou, že finalisté letního splitu nemohou hrát na stejné straně pavouka. Vyzyvatelé ze skupinové fáze budou pak nalosování ze druhého koše. Zápasy playoff budou již výhradně na našem Twitch kanále.

Termíny playoff

  • Čtvrtfinále: 15.–16. října
  • Semifinále: 18.–19. října
  • O 3. Místo: 25. října
  • Finále: 26. října

Vítěz našeho zimního turnaje si zajistí místenku do Athén na LAN turnaj Sigma Cup. Druhý a třetí tým se o postup porvou v Gauntletu proti druhým a třetím týmům z Řecké GLL a Balkánské EBL.