13. 8. 2021 David Vogel

Skupina smrti pro eSubu, EUM play-in nalosováno

Tuzemští reprezentanti eSuba a SINNERS znají své soupeře pro úvodní fázi European Masters. Zatímco k SINNERS byl los přívětivý, eSuba dostala nejtěžší možné soupeře.

Obrázek

Ve skupině D česká jednička narazí na třetí seedy francouzské, německé a polské ligy. Dvě z organizací jsou navíc akademiemi LEC týmů Vitality a Rogue. Němečtí mousesports, jejichž barvy hájí i slovenský support Kamil „Kamilius“ Košťál, pak v minulém ročníku EUM dokráčeli až do semifinále. Je k podivení, že je vůbec losovací systém nastaven způsobem, který jistě vyloučí tým z jednoho ze čtyř nejsilnějších regionů již v play-in fázi.

SINNERS mají svou skupinu o poznání jednodušší. Do playoff se pokusí projít přes italskou dvojku ANC Outplayed, portugalskou jedničku Karma Clan a balkánského vicemistra Crvenou Zvezdu Esports.

Nevyvážené rozlosování lze nejlépe ilustrovat na srovnání skupiny A a D. Zatímco skupinu D lze označit za bezpochyby nejnašlapanější a každý z týmů vyjma eSuby je papírově dostatečně silný i pro úspěšné tažení v hlavní fázi turnaje, skupina A proti sobě svedla belgického mistra, portugalskou, řeckou a baltskou dvojku. Uvidíme, jestli se po této zkušenosti způsob losování a nasazení týmů do příštích ročníků změní.

My ale budeme pevně věřit, že eSuba dokáže alespoň jednoho favorita zaskočit a zamíchá kartami v supersilné skupině D. SINNERS mají šanci, která se nemusí opakovat. Fanděte s námi našim týmům v Evropě na Hitpoint Twitchi!