1. 8. 2021 David Vogel

SINNERS vs. eSuba v Bo5! Neděle přinese duel o EU Masters

Dva nejsilnější české týmy čeká první střet v Bo5 sérii v letním splitu Mastercard Hitpoint Masters. Motivace zvítězit je obrovská. Týmy totiž budou hnány nejen vzájemnou rivalitou a touhou postoupit do finále ligy, ve hře je také jistý spot v nejvyšší evropské soutěži v rámci ERL lig. Vítěz si odnese první ze dvou míst v play-in fázi European Masters.

Popis není dostupný.

V základní části eSuba skončila na prvním místě s bilancí 12-2 a SINNERS porazila v obou střetech. Do duelu vstoupí jako favorit, ale v sérii s Dynamo Eclot, která šla do pěti her, ukázala slabiny. SINNERS si s Inside Games poradili ve třech hrách a mohou jít do semifinálové série v lepším rozpoložení. Jak souboj nejlepších domácí týmů předpovídají komentátoři?

Jan „Kangae“ Sekanina

Esuba nastupuje do tohoto duelu jako velký favorit hlavně po výkonech v základní části. SINNERS dokázali porazit v obou hrách, za mě v dost přesvědčivém výkonu. Ačkoliv playoffs nevypadalo zatím na dominantní eSubu bez ztráty mapy, kdykoliv klopýtnou, přijdou ještě silnější. Naopak SINNERS měli poměrně hladký průběh svého duelu proti Inside Games, kteří je však dokázali v poslední hře solidně potrápit. Rozhodně to může být duel na 5 her, ale očekávám spíš 3:1 pro eSubu. Pokud ale eSubaci zvládnou dobře první hru, tak měním predikci na 3:0.

David „Davkouny“ Vogel

SINNERS by již rádi sesadili eSubu z trůnu české jedničky, ale zatím nic výrazně nenasvědčuje, že by změna na vrcholu měla proběhnout v letním splitu. V základní části to byla dominující eSuba, která klidně mohla splitem projít bez jediné prohry, nebýt jedné špatné neděle, ve vzájemných duelech navíc SINNERS nadělila dvě jasné porážky. Ačkoliv pak SINNERS zvládli úvodní zápas playoff přesvědčivěji než modrá krev, tak věřím, že eSubu těžká zkouška proti Dynamo Eclot ještě víc posílí. Souhlasím se členy eSuby, kteří pronesli, že se eSuba může porazit jen sama a tipuji 3:1 pro nejúspěšnější českou organizaci.

Tomáš „Mortsche“ Anděl

SINNERS bohužel vzhledem k průběhu série proti Inside Games nebyli moc otestováni, i když zvládli hrát klasický styl League of Legends, který nenadchne ani neurazí velice dobře, tak se obávám, že na eSubu to nebude stačit. SIN sice můžou dost čerpat co se týče příprav z série eSuba – Dynamo Eclot, která šla do 5 her a ESB byla vyhnána do maxima jejich sil, ale obávám se, že se ESB vrátí ještě silnější a ani pořádná příprava a čerpání právě z duelu ESB – DNE nepomůže SINNERS. Moje predikce je 3:1 pro ESB, myslím si, že jsou o dost kreativnější, mohou hrát víc stylů velice dobře a zvládnou se lépe adaptovat. Jednu hru podle mě SIN zvládnou vyhrát, protože ESB se pustí do jedné mapy příliš zbrkle, ale pak se jim podaří hru zklidnit, opět hrát svou hru, kterou se SINNERS nepodaří narušit. Zároveň bych chtěl vyzdvihnout podpůrnou staff ESB, ať už management nebo coaching staff, protože i z jejich práce mohou těžit.

Popis není dostupný.

Duel dvou největších favoritů v soutěži o finále a EU Masters v nejdelší možné sérii, kterou oficiální kompetitivní League of Legends nabízí, sledujte v neděli 1.8. od 12:00 na našem Twitch kanálu!