20. 8. 2021 David Vogel

SINNERS nestačili na mousesports, Češi v EU Masters dohráli

Druhý tým letního splitu Mastercard Hitpoint Masters SINNERS všem českým a slovenským fanouškům udělal velikou radost, když ze skupiny postoupil do bo3 o účast v hlavní fázi EU Masters. Při své třetí účasti v Evropě tak byla organizace blízko obrovskému úspěchu. Na německý tým mousesports se slovenským supportem Kamilem „Kamilius“ Košťálem byli ale reprezentanti domácí scény krátcí.

Sílu mousesports ukazovali už od samotného začátku série, SINNERS ale v první mapě statečně vzdorovali a alespoň v potyčkách drželi se soupeřem tempo. Německý tým ale mnohem lépe kontroloval mapu a získával objectivy. Nadějí SINNERS byl Lukáš „PiOk“ Lőrinc na Kalistě, který se dostal výrazně dopředu, ale mouz vždy nalezli cestu jak tuto výhodu silou vlastní kompozice obehrát. Ve 28. minutě během Baron powerplay ukončili úvodní mapu a získali dva mečboly.

Proměnili hned ten první po zcela přesvědčivém výkonu. Hotovo bylo po 26 minutách, během kterých SINNERS získali jedinou věž, sice tři draky, ale počet zabití a tempo bylo jasně na straně mousesports poměrem 16:4.

Naše celky se tak bohužel do hlavní fáze z play-in ani v letošním roce neprobojovaly a souboje nejlepších týmů evropských regionálních lig tak budeme sledovat bez české účasti. Přesto se ale můžeme těšit na vynikající League of Legends a kompletní EU Masters budeme vysílat na našem Twitch kanále! Navíc pro vás chystáme pilotní sezonu tipovací soutěže o hodnotné ceny, sledujte naše sociální sítě ať vám nic neunikne!