4. 9. 2021 David Vogel

ROZHOVOR S CARZZYM: Šance vyhrát Worlds existuje

Ahoj Carzzy, obrovská gratulace k obhajobě evropského titulu. Jaké byly bezprostřední pocity po vítězství?

Ahoj, díky moc. Tentokrát to pocitově nebylo tak úžasné jako poprvé, protože jsme to očekávali. Ale i tak je to super pocit obhajit titul a ukázat všem, že právě my jsme momentálně zdaleka nejlepší tým v Evropě.

Jak zpětně hodnotíš MSI, byli jste spokojeni s výkony a umístěním? 

Na MSI jsme se toho hodně naučili a s výsledkem jsme rozhodně byli spokojení. I když to mohlo být lepší a měli jsme vážně blízko k tomu vyhrát proti Damwonu, tak ničeho nelituji. Jsem rád za tuto zkušenost.

MAD Lions postupují do semifinále MSI, Cloud9 končí

Co vám MSI nejvíce přineslo, měly zkušenosti z vrcholného turnaje velký vliv na další úspěch?

Rozhodně ano, mohli jsme několik týdnů trénovat proti 2 nejlepším týmům světa v ten okamžik, Royal Never Give Up a Damwon Gaming, což nám hodně pomohlo růst a zlepšit to, v čem jsme nebyli zas tak dobří předtím.

Jak sis ty osobně užil Island?

Island byl zajímavá zkušenost, tma tam byla jen občas a trvala maximálně 2 hodiny, jinak tam bylo pořád světlo. Taky jsme se šli podívat zblízka na aktivní sopku a neunikl nám ani relax v horkých pramenech.

Základní část LEC byla v letním splitu nesmírně vyrovnaná, byli jste spokojeni s umístěním a výkony před playoffs?

Regular split jsme moc nehrotili, nechtěli jsme být vyčerpaní a šetřili jsme si všechny síly pro playoffs. Pořád jsme však byli jen jednu mapu za prvním místem, takže si myslím, že to byl úspěch.

Byl jsi rád za návrat do LEC studia alespoň na vybrané duely?

Určitě ano, hrát ve studiu má vždy něco do sebe, člověk se dokáže lépe soustředit a celkově to zápasům přidává víc tryhard atmosféru. 

Jaké byly před playoffs tvoje tipy na trojici týmů, která se dostane na Worlds?

Myslel jsem si, že to budeme my, Rogue a G2, ale Fnatic rozhodně příjemně překvapili.

Koho jste se nejvíce obávali v bo5? Jaká série z playoff se ti zpětně jeví jako ta nejtěžší?

Nejvíc jsme se obávali Rogue, protože nás ve scrimech válcovali. Ale po jejich sérii proti Misfits jsme věděli, že mají stále stejné problémy jako na jaře.

V semifinále jste přejeli Rogue. Cítil jsi během série, že jste od minulého splitu výrazně lepším týmem?

Rozhodně jsem cítil, že jsme lepší a víc konzistentní, taky se nebojíme dělat riskantní rozhodnutí a bojovat, i když jsme pozadu.

Finále proti Fnatic jste měli pod kontrolou, čekali jste komplikovanější průběh, nebo naopak větší převahu?

Myslím, že jsme čekali trochu těžší průběh, ale věděli jsme, že máme navrch. Fnatic v ten den podle mě nehráli zase tak dobře, ale vyhráli bychom, i kdyby hráli jak nejlépe umí.

Obrázek

Jak hodnotíš po celou dobu sezóny atmosféru v týmu, s kým si rozumíš?

Po celou sezónu jsme měli v týmu hodně problémů, hlavně kvůli karanténě a covidu. Taky naše tréninky nebyly moc efektivní, takže to bylo složitější než obvykle. V týmu si všichni rozumíme pěkně, takže nemám žádného favorita. 

A teď vás čeká premiéra v hlavní fázi Worlds. Jaké jsou tvoje očekávání, reálné naděje a jak se těšíš?

Na Worlds se moc těším. Myslím si, že máme velké šance uspět a i nějaká naděje na výhru existuje. Stát se však může cokoliv, takže nechci předbíhat. Nemáme žádná očekávání, co se mezinárodních turnajů týče, může se stát prakticky cokoliv.

Se kterými týmy a hráči by sis na Worlds nejradši poměřil síly?

Nejvíc se těším na hraní proti asijským týmům. Jsou nejlepší na světě a vždy si od nich hodně vezmeme. Z hráčů bych si rád zahrál především proti Viperovi z EDG.

Máš radost, že se Worlds přesunuly do Evropy nebo ses těšil na výlet do Číny?

Popravdě bych se radši vydal do Číny, láká mě z turistického pohledu a mají tam moc dobré jídlo. Taky se do Číny člověk jen tak nedostane, takže to má něco do sebe.

Jak hodnotíš svůj posun a vlastní formu?

Jsem spokojený se svou hrou, vždy v playoffs začnu víc tryhardit a hraji lépe. Taky se rychle učím od lepších hráčů, proto se moc těším na tréninky proti týmům z LCK a LPL.

Co sis během splitu nejvíc užil a co tě nejvíc mrzelo?

Nejvíc jsem si užil porážet všechny v playoffs a umlčet kritiky, kteří si mysleli, že nejsme dobrý tým. A mrzelo mě jen to, že se nehrálo před publikem.

Díky moc za rozhovor, chtěl bys něco vzkázat domácím fanouškům?

Děkujeme mockrát za vaši podporu, jste super! Doufám, že jste hrdí na naši zemi a na to, že se konečně Čechům tolik daří v esportu.

Obrázek