1. 5. 2020 Ondřej Báča

Recenze White edice sluchátek RoG Delta

V rámci koronavirového testování jsem se rozhodl vyzkoušet další typ sluchátek, který vám vyplní zdlouhavý volný čas. ASUS mi totiž poslal svůj impozantní designový kousek ROG Delta White Edition. 

První dojem

Na první pohled se každý milovník jiné, než klasické černé barvy do těchto sluchátek zamiluje. Bílý, plastový, ovšem měkce vypadající design v kombinaci s kovovou přezkou a RGB podsvícením je prostě sázka na jistotu, což je také důvod proč tato sluchátka vyhrála Design Award 2019. Reálně designu není naprosto co vytknout, jelikož je opravdu dokonalý. Současně na těchto sluchátkách shledávám také zajímavě řešený mikrofon, který jednoduše zapadá do celého designového konceptu a netrčí jako v případě jiných kousků. 

RoG Delta White Edition

Mluvím zde tedy o zcela funkčním designu, jelikož jak již bylo řečeno, nejenže sluchátka působí „měkce“, ale současně také měkké jsou. Nyní mluvím o pohodlném řešení náušníků, které netlačí a zároveň velice pohodlně tlumí, o čemž se ještě podrobněji zmíním v sekci, kde se budu věnovat zvuku. 

Snad jedinou výtkou týkající se těchto sluchátek je velikost jejich náhlavníku. Ten je sice sám o sobě polohovatelný, tak jako u většiny sluchátek tohoto typu, ovšem nejenže už od pohledu vypadá „monstrózně“ (tedy nepřiléhavě k hlavě), ale současně skutečně velký je. Lidem, kteří nemají tak velkou hlavu může proto tento náhlavník působit značné potíže, protože ho nijak nezmenšíte a náušníky vám tedy nebudou držet, protože sluchátka jsou celkově koncipována tak, že mají držet o vršek hlavy. 

Ovládací prvky a kabeláž

Ovládací prvky jsou šetrným způsobem umístěny přímo na jedné straně sluchátek. Tento způsob umístění se mi líbí právě proto, že se zmíněný ovládací prvek nenachází na kabelu, a tudíž se nikde nezachytává. Z ovládacích prvků zde naleznete prakticky „to základní“, tedy nastavení hlasitosti, které funguje jako vysílač směrem k vašemu počítači (ovladačem tedy ovládáte nastavení hlasitosti počítače, nikoliv samotných sluchátek) a poté vypnutí RGB podsvícení. Tyto dva kontrolery považuji za dostačující, dokonce bych řekl, že hardwarové vypnutí podsvitu je velmi promyšlené. 

Co se týče kabeláže, tak sluchátka disponují pleteným 1,5metrovým kabelem, který doplňuje vzhled sluchátek. Délka je v tomto případě více než dostačující. Současně je kabel zakončen USB-C připojením. Součástí balení je rovněž redukce na USB 2.0, která je dlouhá jeden metr. Za mírnou nedokonalost v tomto případě považuji to, že na rozdíl od sluchátkového kabelu tento kabel není pletený, ale pouze pogumovaný.

Zvuk

Samozřejmě, že při recenzování takového kousku, jehož cena útočí na vyšší třídu, je potřeba pořádně otestovat a vyzkoušet zvuk.

V oblasti tlumení okolních hluků si sluchátka vedou přijatelně. Není to sice tak, že byste vnější svět úplně odřízli, ale současně je zde pokles hluku znatelný. 

Co se mikrofonu týče, nezbývá mi nic jiného než dát klobouk dolů. Zaznamenaný zvuk je krásně čistý a okolní ruchy dokonale odkloněné, čemuž napomáhá také fakt, že mikrofon na sluchátkách je směrový. 

A nakonec již v rámci samotného zvuku, který sluchátka vydávají, se dá říct, že to zkrátka nejsou studiová sluchátka. Zvuk je sice čistý, výšky skvělé, basy se mi však zdají zastřené, a to zejména vůči výškám. Současně se mi zdají takové „flatové“, skoro až plastové. Zato ale moje osobní poklona patří středům, které jsou čisté a vůči výškám nezastřené. Frekvenční rozsah je akceptovatelný. 

Závěr

Sluchátka na první pohled zaujmou svým designem. Osobně jsem viděl obě verze, tedy černé i bílé provedení, bílá barva je ovšem jednoznačně elegantnější a více v ní vyzní designový záměr. 

V oblasti nastavitelnosti a konceptu celých sluchátek si ROG mohlo dát více záležet na velikosti náhlavníků, které mohlo řádově ještě o nějaký milimetr zmenšit. Současně v rámci dané cenové kategorie mohlo zvolit i redukci v pleteném kabelu. Zároveň je ale pravdou, že naopak můžeme být rádi, že je daná redukce vůbec součástí balení pro ty, kteří nedisponují USB-C konektorem. 

Sluchátka se pohybují ve vyšší cenové kategorii, aktuálně stojí 5 499,- Kč (Alza.cz 2. 4. 2020). Za tuto cenu jsou designově slušné, zvukově akceptovatelné, ovšem jak již bylo výše řečeno, upřednostnil bych dynamičtější basy. Zároveň však musím říct, že co se týče záznamu zvuku, tak jim není co vytknout.

AUTOR: MICHAEL FRANĚK, HARDWARE EXPERT HITPOINT.CZ

KUPUJTE NA CZC.CZ