PREVIEW FINÁLE HITPOINT MASTERS #13 OD KANGAEHO

Souboj o 3. místo

První utkání posledního dne naší ligy nám přinesou Inside Games, kteří velmi překvapili svými výkony v základní části a samozřejmě již sesazení favoriti Team Sampi. 

Je to jen duel o třetí místo nebo nás v zápase čeká něco víc? 

Samozřejmě, že čeká! Bojuje se totiž o slot v příštích Hitpoint Masters a obě organizace si rozhodně budou chtít svůj spot udržet. Jak sice bývá zvykem, spousta týmů se skládá jen na ligu, ale osobně si myslím, že alespoň jeden z celků bude bojovat o své hráče i na nadcházející split. 

Co je důležité vyzdvihnout? Pro mne to bude jednoznačně mid-lane matchup mezi Lachtanem a Dreadem, kdy oba dva vypadali jako největší sílou svého týmu po čas celé ligy. Dread se už od začátku ligy potýkal s tím, že měl v týmu vždy 4 velká jména a i po odchodu Lipánka s Rufusem by se dal tým považovat jako super-tým. 

Zatím co Lachtan naopak těžil z toho, že mu Kocourek daroval co nejvíce své pozornosti i prostředků a tým Inside Games byli schopni hrát hlavně kolem svého mid-lanera. 

Už jen z těchto důvodů se na zápas velmi těším. Velký otazník pro mě bude mít bot-lane, protože Drop s Mafrou vypadali proti eSubě opravdu dobře; právě naopak Vasked s Ordnem zažili snad největší trápení za posledních pár měsíců. 

Odchod Lipánka a s tím i ztráta za mě proaktivního early game junglera prostě pro Sampi znamenala hodně, když se k tomu ztratí ještě hlas týmu Rufus, těžko se hledá náhrada a nemyslím si, že síla Sampi bude kdoví jak velká. 

Zápas z mého pohledu skončí 3:1 a nepůjde do pěti her. Myslím si, že série bude 1:1 a ten, kdo dokáže vyhrát třetí hru již sérii ukončí a může to být jakýkoliv z týmů. Pokud bych si však měl tipnout vítěze, tak i když pořád trochu věřím v Sampi; dle výkonů minulý týden bych favorizoval tým Inside Games. 

Grandfinále:

Rozhodně zajímavějším duelem nedělního dne bude samotné finále naší ligy. Na jedné straně se nám ukáže tým, jehož účast ve finále není  žádným překvapením a již od začátku je jasným favoritem na výhru; námi několikrát korunovaná eSuba. Proti ní naopak nastoupí tým, jehož reprezentace naší ligy v EU Masters je pro mnohé pořád překvapení. 

Bude to klasická 3:0 od eSuby nebo budou CG bojovat? 

Rozhodně bych neřekl, že to budou tři rychlé hry, pokud bych měl vycházet z her minulého týdne, ale je tu pořád velký faktor, co se týče coaching staffu a přístupu k samotnému finále. Bude Wondro stačit a dostane svůj finálový buff i mimo stage?

Myslím si, že pokud dokáže eSuba pohlídat právě tohoto hráče, měli by mít na mapě velkou výhodu. Samozřejmě, že 100% winrate Aatrox Wondrovi asi neprojde a tak bude hodně záležet na Prokerovi s PiOkem. 

Když ne toplane, mohla by být botlane cesta? eSuba chvíli před semifinále oznámila změnu soupisky a do týmu přichází Dany s Rufusem. Co se týče pozice supporta, tak jsem si jednoznačně jistý, že eSubě pomohla, ale co se týče Danyho, pořád trochu váhám. Online by mu mohl trochu pomoci právě od stresu, ale samozřejmě finále se podepíše na každém. 

Rozdíl bude v jungli – Lylajnův styl je velmi pasivní, většinou dává všechny prostředky pro svůj tým a funguje to. Proker s PiOkem hrají výborně, u Wondra víme, že dokáže potahat a Pitress kolem svého marksmana dokáže zařídit opravdu mnohé. Ale co když se nám ta dvojka Jejky s Randomem utrhnou? Co když přijde Lee Sin nebo Elise? Co když prostě vezme eSuba tu silnou early game 2v2ku? Budou na to CG připravení? Tahle otázka nás bude provádět určitě celou sérií a právě Jejky tu bude muset být tím MVP pro svůj tým. 

Nejvíce účastí u firstbloodů, nejvíce MVP ocenění a opravdu parádní výkony Jejkyho dělají z eSuby jednoznačného favorita a i když vidím nějaké světlé okénka právě pro CG, myslím si, že eSuba vyhraje ve finále 3:0 (nanejvýš dropnou jednu hru 3:1). To je však jen můj odhad a i tým Cyber Gaming může rozhodně překvapit, natáhnout sérii do pěti her a eSubu porazit. To si sice nemyslím, že se stane, ale pořád je to ta naše česká liga a cokoliv se může stát. #HTPNTHYPE a užijte si finále!