3. 2. 2021 Kangae

Pohled na tým: Inside Games

Dnes se podíváme na tým, který je od začátku ligy pro mnohé velkým překvapením. Jedná se o Inside Games, ke kterým se po mimo sezónní pauze připojuje veterán české scény se spoluhráčem ze zahraničí. Jedná se o nový super tým složený ze zkušeností a mladého talentu? O tom se nám rozpovídal hráč MAZURR.

Inside Games jsou týmem, který na naší tuzemské scéně působí již od roku 2013. Za své působení si připsal spoustu úspěchu a ve svých řadách odchoval řadu z nejlepších českých hráčů. Ne jeden fanoušek si pamatuje složení týmu IG kolem Aleše ,,Freeze“ Kněžínka. Na jeho pozici ale není jediný, který tým reprezentoval a nabízí se zde jméno současného hráče Mad Lions – Carzzyho. Jak ale vypadá nová sestava Inside Games?

Tým se rozhodl ponechat z Winter Splitu dva hráče a coache Mittena. Prvním z nich je topař Emperor, který po čas celého roku sbíral zkušenosti v obou Hitpoint ligách a podařilo se mu v první lize odehrát 29 zápasů. Druhým zůstávajícím hráčem je botlaner MAZURR. Chybět však mohou zkušenosti, vzhledem k jeho absenci na kompetitivní scéně během jarního i letního splitu v loňském roce. Na svém kontě měl za minulý rok 17 zápasů v první lize. Zatím nám ale předvádí obrovskou flexibilitu v draftu a jeho champion ocean není radno podcenit. Z druhé ligy se do týmu připojuje midař Defflok, kterému o jedinou hru utekl titul šampiona a s academy týmem eSuby se musel spokojit se stříbrnou medailí.

Tato méně zkušená trojice je doplněna veteránem české scény. MjrDee se vrací po dvou letech do Hitpoint Masters. Jeden z nejzkušenějších supportů si vyzkoušel hned několik zahraničních lig. Působil dokonce i v hodně známém německém celku GamerLegion. Poslední zahraniční angažmá bylo v týmu AeQ E-Sports, kde se potkal s rakouským junglerem Pocokem, který se následně k týmu Inside Games přidal také. Vypadá to, že zkušenosti spojené s mladým talentem týmu Inside Games dost vychází a s bilancí 3-1 drží druhé místo v tabulce.

Soupiska

Viktor „Emperor“ Liptai (Top)
Ede Viktor „Pocok“ Csernay (Jungle)
Michal „Defflok“ Kratochvíla (Mid)
Matúš „MAZURR“ Mazur (AD Carry)
Ondřej „MjrDee“ Hrneček (Support)

Ondřej „Mitten“ Stránský (Trenér)

Jak vidí naděje celého týmu AD Carry hráč MAZURR a věří, že se Inside Games dokáží poprvé probojovat až do Evropy? Přečtěte si rozhovor s ním!

Ahoj! Hned na začátek vám musím pogratulovat k vítězství nad Sinners a velmi vyrovnanou hru s eSubou. Na jaké místo (1-8) bys momentálně Inside Games zařadil?

Ahoj, moc děkujeme. Na základě her proti Sinners a eSubě bych nás zařadil určitě do TOP 3 s nimi, ale myslím si, že ještě není úplně jednoznačné, kdo z nás je první a kdo třetí.

Sám jsem velký favorit mágů a supportů místo marksmana. Je tvůj playstyle hrát netradiční marksmany nebo je to ojedinělý případ? 

Na toto nemám nějakou konkrétní odpověď, řekl bych, že mám champion ocean a na botu dokážu zahrát všechno od mágů až po tradiční marksmany. Rád hraji to, co je zrovna silné a zábavné. Pokud někdo už hrál Soraku, tak pokud je ten šampion zahraný na limity, dokáže být unstoppable (což v mém podání nebyl). Co se týče Seraphine, hrál jsem jí od té doby co vyšla, protože mi přišla slabá na midu nebo na support roli. Hrál jsem jí ale s one shot buildem (Luden’s Echo, Lich Bane), což je mnohem větší sranda, než Groomstone.

Jak na tohle nahlíží coach Mitten, jak se ti s ním druhý split v řadě pracuje?

Z mého pohledu je to spíš o tom, že championa zhodnotíme jako tým. Musíme si umět říct plusy a mínusy daného picku, co nám přináší a jestli kolem něj dokážeme hrát nebo postavit kompozici. Pokud je odpověď ano, tak se do toho picku můžeme ponořit víc. Nebudu hrát něco, s čím nechtějí moji spoluhráči hrát nebo mi to přijde kontraproduktivní. Ale jsem rád, že mám po boku dva Ondřeje, kteří mi to zatím tolerují. Co se týče Mittena, tak si myslím, že má potenciál. Stejně jako já a Defflok můžeme ukázat co dokážeme, jelikož jsou to naše první ERL splity. Teď už je jen na něm, co s touto příležitostí udělá.

Jak vypadalo skládání vaší soupisky?

Když si nás Inside Games brali po vyhráni kvalifikace do Winter ligy, tak naše soupiska vypadala jinak. Vize byla nechat si 2-3 hráče na další rok. Napsal mi Defflok, jestli nemám zájem to s nimi odehrát. Řekl jsem ano a tak jsem tu.

Zatím to vypadá, že váš nový jungler dominuje celou ligu. Dokážete hrát tak kontrolovaně díky shotcallingu a zkušenostem, které vám přináší spolu s MjrDeem?

Naše komunikace je právě velmi chaotická a někdy hodně nepřehledná, jelikož každý chce hrát tu hru trochu jinak a každý má nějakou myšlenku. Někdy je toho fakt hodně, co si musíme trochu víc uhlídat. MjrDee je právě ten, který tu hru má kontrolovat, co se mu zatím daří úžasně. Je to neskutečná pocta hrát s ním na botu. Pocok je prostě o třídu lepší než ostatní jungleři. Dal si cíl, že to tu zničí a my jako zbytek týmu mu v tom chceme pomoct, co nejvíc to půjde.

Dle tvých odpovědí mám trochu jasno, ale zeptat se musím. Jaké jsou vaše cíle pro jarní split?

Cokoliv jiného než EU Masters je neúspěch, to je náš cíl.

Myslíš, že bude letos konečně úspěšný rok pro náš region v EU Masters?

Teď se trochu odhalím. Nikdy jsem českou a slovenskou scénu moc nesledoval. Věděl jsem, že je tu eSuba, zaslechl jsem také o AS Trenčín, ale jinak jsem neměl ponětí, co se na domácí scéně děje. Začal jsem sledovat Hitpoint až tak v půlce minulého letního splitu, kde jsem si všiml, že konkurence na botu není. Teda pokud nepočítám Hira a Pioka, ti jsou napřed ale u ostatních jsem viděl obrovskou mezeru, co mě i motivovalo a řekl jsem si, že to chci zkusit. Vůbec nevím, jak dopadnou dva nejlepší týmu z Hitpoint Masters tento rok, ale doufám, že co nejlépe!

Co říkáš na franchising a změny oproti minulému roku? Máš na to názor?

Nemám si úplně z čeho dělat názor. Ale slyšel jsem od Nevady (Co-Owner Inside Games)

Když už jsme u vedení a Nevady, jak se ti líbí zázemí Inside Games?

Když jsme po kvalifikaci na Winter Split kontaktovali organizace (hlavně Defflok), tak Inside Games vyčnívali nejvíc ze všech kontaktovaných. Zněli oproti ostatním organizacím hodně seriózně a připraveně posunout tým na vyšší level, jelikož spokojenost z minulého splitu nebyla tak velká.

Díky moc za rozhovor, je něco, co bys na závěr vzkázal fanouškům a lidem, kteří tě podporují?

Taky díky. V první řadě bych chtěl poděkovat sponzorům Samsungu, Godliku, Kappe a na závěr Maně. Rád bych také poděkoval svému tátovi a babičce, bez jejich podpory a lásky bych zde v tento moment nebyl. Ještě bych chtěl poděkovat Natálii a všem fanouškům, kterým strašně moc děkuju a doufám, že budu podávat takové výkony, které se jim budou líbit!