27. 1. 2021 Kangae

Pohled na tým: Inaequalis

Inaequalis je jednou z předních českých organizací na půdě esportu. Vznikla v roce 2011 a pyšní se hlavně svými hodnotami a obrovskou členskou komunitou. Určitě je to jediná Česko-slovenská organizace, která má přes 500 členů. Ty si dokázali získat přes své vlastní ligy a budování zázemí i pro nováčky a mladé talenty. Jak však vypadá jejich soupiska na Hitpoint Masters Spring 2021?

Na toplane uvidíme známou tvář druhé ligy Draga, který za tým Vikingekrig academy zvládl reverse sweepnout academy tým eSuby a zajistit si tak první místo. V jeho starém týmu platilo převážně to, že je Drago topař hrající weak side a jeho nejhranějším hrdinou byl právě Shen. Skvělé hry měl také na Urgotovi a Wukongovi, se kterými zůstal v druhé lize neporažen. Právě on bude nejzkušenějším členem soupisky, protože Inaequalis zde sáhli pro sestavu plnou nováčků. Kdo by zde také mohl hrát velkou roli je coach Reysen, jehož kariéra sahá hluboko do minulosti, kde hájil barvy eSuby s Miahem a Baxtrixem. Poté vystřídal týmy jako Dark Tigers, Majestic Lions či nEophyte. Zkušenosti z turnajů a lig by tedy téhle mladičké sestavě mohl předat a zaručit jim tak boj o vysněné European Masters.

Soupiska

Adam „Drago“ Tlustý (Top)
Vladimír „Dinrok“ Korta (Jungle)
Stanislav „Stanik“ Hynk (Mid)
Lukáš „Glutch“ Kačík (AD Carry)
Petr „Maestroo“ Přívratský (Support)

Daniel „Reysen“ Predajňa (Coach)

 

Organizaci Inaequalis chybí už jen jedno. Skalp po kterém touží každá česká organizace a tím je výhra Hitpoint Masters a následný postup do Evropy. Vyzpovídali jsme proto junglera Vladimíra ,,Dinroka“ Kortu o přípravách a výběru INAE.

 

Ahoj, jak ses vlastně k INAE dostal a jak probíhaly vaše tryouty?

Ahoj, trenér si mě našel na lolpros a poté mi napsal na twitter. Tryouty probíhaly celkem rychle, neměli jsme moc času, tak si INAE po dvou kolech vybralo do jungle mě.

Když už jsme u toho trenéra, jste se spoluhráči spokojení s jeho prací a líbí se ti zázemí, které ti organizace nabízí?

Trenér do nás investuje hodně času a myslím, že je celý tým spokojený s jeho prací. Hodně nám pomáhá se zlepšit. Organizace je od prvního dne skvělá. Hodně nám věří a dělá pro nás maximum.

Přeci jen i přes všechen ten staff jste pro většinu diváků neznámé tváře, co od vás můžeme očekávat a jak moc si věříte na celou ligu? Popřípadě máte již stanovené cíle?

Hodně hráčů z ligy odešlo do zahraničí a liga se celkem vyrovnala, tak si myslíme, že pokud se zlepšíme a budeme hrát tak jak umíme, tak budeme hrát o 4. – 5. místo. Ale všichni budeme hrát 1. ligu poprvé tak náš hlavní cíl je nabrat zkušenosti a zlepšovat se individuálně i týmově.

Odešlo také spoustu junglerů a obávané trio Jejky, Lipánek a Sawyor teď nenastoupí. Bereš to z role junglera tak, že bys měl všechny méně schopné junglery přehrát a třeba být ten nový carry jungler ty?

Upřímně nevím, kdo bude letos v té jungli hrát, ale ostatní junglery potkávám pravidelně v SoloQ a jsme na podobné úrovni. Asi se ukáže po splitu, jestli budu nový carry jungler.

Odejdeme pryč z jungle, určitě si zaznamenal změnu formátu celé ligy (franchising). Jak to podle tebe ovlivní úroveň League of Legends esportu v česku?

To je docela těžká otázka. Je dobře, že organizace musí investovat do hráčů a staffu co nejvíc, aby si zajistily místo v lize. Ale podmínky pro hráče v zahraničí jsou pořád daleko lepší. Tak si myslím, že úroveň Lolka v česku zůstane stejná. Rád bych se pletl a uvidíme později jak se změny projeví.

A co bys u nás do budoucna jako hráč od organizací rád viděl? Kde je pro tebe ten další krok?

Myslím, že nejdůležitější pro hráče je kvalitní coaching staff. Ten zatím v česku skoro není. Nemám s s organizacema tolik zkušeností, ale co vím tak podmínky pro hráče nejsou tak špatné, ale chybí mi tu větší investice právě do toho staffu.

Díky moc za tvůj první rozhovor! Je na závěr cokoliv, co bys chtěl vzkázat fanouškům a třeba i lidem, kteří vám úplně v lize nevěří?

Já doufám, že se předvedeme v dobrém světle, a že všechny co nám nevěří, překvapíme. Děkujeme všem fanouškům za podporu a jdeme si pro to 1. místo!