10. 9. 2021 David Vogel

Playoff EU Masters v polovině, Fnatic Rising zaskočili favorita

Letní split European Masters vstoupil do vyřazovací fáze a její polovina je již za námi. Do playoff postoupily všechny tři španělské celky, dva týmy z Francie a po jednom z Německa, Polska a severoevropské NLC. A právě britští Fnatic Rising v prvním čtvrtfinále dosáhli na překvapení.

Obrázek

Stejně jako v jarním splitu tým z NLC víří vody EU Masters a poráží favority. I minulý turnaj to byla akademie LEC týmu, po BT Excel jsou to tentokrát Fnatic Rising. Proti favoritům z nabité španělské soutěže předvedli solidní sérii a ve čtyřech hrách vyřadili Movistar Riders. V semifinále budou čekat na vítěze nesmírně prestižního duelu Misfits Premier s Vodafone Giants, který představí střet francouzského a španělského mistra.

V již odehraném čtvrtfinále vyřadil německý mistr BIG polského šampiona PDW v čisté sérii po třech mapách. PDW předváděli zajímavé a atraktivní výkony ve skupině, na německého favorita to ale ani zdaleko nestačilo. BIG se o finále utkají s vítězem bo5 Karmine Corp – UCAM. Proti francouzskému obhájci titulu se v dresu španělské dvojky představí poslední český zástupce v soutěži, toplaner Dreedy.

Zbývající čtvrtfinále nás čekají v sobotu a v neděli, obě včetně zbytku playoff samozřejmě uvidíte s českým komentářem na našem Twitch kanálu!