20. 1. 2021 Ondřej Báča

Oakley představuje speciální brýlové čočky pro hráče

Společnost Oakley představila svůj první produkt stvořený na míru gamingu a profesionálním i amatérským hráčům. Brýlové čočky s názvem Prizm ™ Gaming Lens Technology zlepšují vizuální kontrast, zvyšují ostrost detailů i barev, a navíc jsou vybavené technologií filtrování škodlivého modrého světla. To vše s tradičním důrazem na design a estetiku.

Jednou z nejdůležitějších vlastností nové řady brýlí s čočkami Prizm ™ Gaming Lens je filtrace škodlivého umělého světla. Čočky ochrání oči nositele až před 40 % modrého světla v rozsahu 380-500 nm. Díky speciální technologii se navíc u brýlových čoček Prizm ™ Gaming Lens minimalizoval nažloutlý nádech, který se u produktů filtrujících modré světlo často objevuje. 

Ochrana zraku před modrým světlem však není jedinou vlastností, která vychází vstříc hráčským potřebám. Designéři v Oakley navrhli brýle tak, aby byly kompatibilní s gamingovými headsety. Toho docílili díky tenčím stranicím a celkově lehčímu pojetí obrub. Brýle jsou tak maximálně komfortní i při celodenním nošení. Oakley navíc v nadcházejících měsících uvede na trh novou řadu brýlí s čočkami Prizm ™ Gaming Lens, jež vznikne ve spolupráci s ikonou herních doplňků, značkou Turtle Beach.

Ze vstupu do oblasti gamingu máme velkou radost,“ říká Ben Goss, ředitel marketingu společnosti Oakley. „Jedná se o odvětví definované stejnou vášní pro výkon, jež naši značku pohání už po generace. Řada produktů Prizm ™ Gaming je toho koneckonců důkazem. Je pro nás velkou výzvou a poctou, že můžeme hráčům poskytnout stylové a funkční vybavení potřebné k tomu, aby dosahovali stále lepších výkonů.“

Oakley se dlouhodobě snaží spojovat dva sportovní světy – online a offline. Krom uvedené řady Prizm ™ Gaming (jež je nejnovější investicí značky do oblasti gamingu) podporují hráče a esport i další aktivity společnosti. V nedávné době například Oakley rozšířila stávající partnerství MotoGP do digitálního prostoru a stala se oficiálním partnerem MotoGP E-Sports.

Řada Prizm ™ Gaming je k dispozici na internetové stránce Oakley.com a ve vybraných obchodech Oakley a optikách.

O Oakley, Inc. 

Společnost Oakley byla založena v roce 1975 a sídlí v jižní Kalifornii. Je jednou z předních značek designových sportovních potřeb na světě. Oakley jako držitel více než 800 patentů představuje kulturu tvůrců, vynálezců, idealistů a vědců, jejichž vášní je používání designu a inovací k vytváření produktů a zážitků, které motivují k velkolepým věcem. Tato filosofie učinila z Oakley jednu z nejikoničtějších a nejčastěji napodobovaných značek na trhu, která vyrábí produkty, díky nimž sportovci světové třídy podávají výkony na nejvyšší úrovni. Značka Oakley je známá díky své řadě High Definition Optics®, která představuje špičkové sluneční, dioptrické a ochranné brýle vyznačující se nepřekonatelnou optickou jasností a přesností, odolností proti nárazům a ochranou proti UV záření. Svou pozici jako jednoho z předních světových výrobců sportovních brýlí Oakley rozšířila také do oblasti sportovního oblečení a doplňků. V současnosti Oakley nabízí řady výrobků pro muže i ženy, které lákají zákazníky se zájmem o výkonnostní sport, aktivní život a životní styl. Oakley je dceřinou společností skupiny Luxottica. Více informací najdete na webu www.oakley.com.