13. 9. 2023 Marek Krejčík

Winter 2023 is coming! Vše o zimní Hitpoint lize

  • Kvalifikace 19. září
  • Skupinová fáze 28. září
  • Playoff 5.–25. října

Co by to bylo za zimní období bez dalšího ročníku turnaje, kde se může stát cokoliv? Úžasná cesta Repre Gold, překvapivé vítězství Inaequalis, nebo postup Dynamo Eclot na turnaj Sigma Cup z prvního místa? Mastercard Hitpoint Winter 2023 se vymyká obvyklým pravidlům a proto musíte být u toho!

První kvalifikace už proběhla 12. září, avšak nevěšte hlavu, ještě nás čekají dvě! 16. a 19. září seberte partu kamarádů, nalaďte náš Challengermode a zúčastněte se kvalifikace. Jako každý rok, i nyní mají týmy z našich ERL lig jisté sloty v některé z postupových fází.

Do Closed kvalifikace získaly slot týmy Exile Esports Fly5. CQ bude klasickým formátem, který všichni znáte. Z 16 týmů pak dále postoupí 4 do skupinové fáze. Pro Closed Kvalifikaci je také povolen komunitní streaming. Pokud máte zájem restreamovat některý ze zápasů, případně streamovat POV, napište nám na některý z oficiálních kanálů nebo zpráv pro povolení.

Ve skupinové fázi už čekají týmy Inside GamesUNiTYNARCIS, STOPWATCH a ESTUBA. Budou vylosovány dvě skupiny po 5 týmech a formátem Round Robin se spolu týmy porvou o dvě postupová místa do Playoff fáze. Z každé skupiny postoupí první dva, kdy vítěz skupiny A bude hrát zápas proti druhému ze skupiny B a obráceně. Tuto fázi si můžete naladit na našem Twitch kanále již od 28. září!

Playoff fázi jsme se letos rozhodli mírně pozměnit. Americká LCS nám dala skvělý příklad formátu, kam můžeme nasadit 6 týmů a zbyde slot pro dva postupující ze skupinové fáze.

Ve vrchním bracketu již budou čekat týmy EntropiqeSubaDynamo EclotBRUTESINNERS. A doplní je GLORE, který svůj slot obdrželi za konzistentní výkon v průběhu celého roku Hitpoint 2. ligy Challengers. Veškerý seeding byl určen získanými Championship body v průběhu jarní i letní sezóny. Tato fáze začne již 5. října a potrvá až do 25. října, kdy korunujeme historicky čtvrtého vítěze Mastercard Hitpoint Winter.

Sigma Cup

Novinkou letošního roku je, že pouze 2 týmy postoupí na mezinárodní Sigma Cup. Vítěz Mastercard Hitpoint Winter si zajistí slot na finálovém eventu, který se bude konat v Srbském Bělehradě (přesná lokace ještě bude potvrzena kolegy z EBL). Druhý finalista si bude muset slot vybojovat v Sigma Cup Gauntletu. Podrobnější informace přineseme již brzy.

Worlds 2023

A taky streamujeme Worlds. Letos kvůli Korejskému časovému pásmu si nastavte budíky, začínat budeme již v brzkých ranních hodinách. LoLka bude jako vždy na našem kanále opravdu hodně!