19. 10. 2021 David Vogel

MAD Lions zvládli infarktový závěr a postupují!

Nelehký úkol čekal na španělskou organizaci MAD Lions s českými zástupci Humanoidem a Carzzym v dohrávce skupiny D. V prvním týdnu vstoupili do šampionátu neúspěšně 1:2 a jediným scénářem zajišťujícím přímý postup byly tři vítězství. Hned první zápas proti Gen.G ale MAD padli. Pomohl ovšem hned následující výsledek duelu Team Liquid – LNG, který ovládla americká organizace.

Obrázek

Za tohoto stavu již meli MAD postup ve vlastních rukou, ale museli vyhrát oba duely, aby vybojovali tiebraker. Dokázali oplatit porážku z prvního týden TL i LNG a díky shodě ostatních výsledků došlo na nejvyrovnanější možný skupinový scénář, tedy všechny týmy se skóre 3:3 a vyrovnanou vzájemnou bilancí.

Obrázek

Rozhodující duel o postup svedli s LNG, které v posledním zápase skupiny jasně porazili. Nejdůležitější hra ale měla o poznání komplikovanější průběh. MAD Lions dotahovali celý průběh mapy, ale stále byli kompetitivní. Největší zásluhu měl Humanoid a Carzzy na Viktorovi a Ezrealovi. Na samotném konci ve dvou proti čtyřem dokázali ubránit bázi a přejít do rozhodující ofenzivy. V duelu o první místo následně podlehli Gen.G, ale to naše zástupce jistě trápit nemusí. MAD Lions zachránili evropskou čest a míří do playoff.

Ve čtvrtfinále v repríze semifinále MSI narazí na korejský powerhouse Damwon Kia. Všechny čtvrtfinále vysíláme s českým komentářem na našem Twitch kanálu!