11. 1. 2023 Marek Krejčík

Nekonečná nálož League of Legends při jarním splitu 2023!

Pomalu nám končí Vánoční přestávka, začíná nová sezóna šplhání v rankedech a pro naše hráče a diváky to znamená jediné – start jarní ligy a Hitpoint vysílání! Na začátku si projdeme harmonogram a pak se zmíníme i o novinkách v obou našich nejvyšších soutěžích.

LEC

Start: 21. ledna 2023
Vysílací dny: Sobota, neděle, pondělí
Vysílací dny playoff: Pátek, sobota, neděle

Mastercard Hitpoint Masters

Start: 27. ledna 2023
Vysílací dny: Úterý, pátek*

Hitpoint Challengers

Start: 1. února 2023
Vysílací dny: Středa, čtvrtek*

 

 

Co to znamená v praxi? Nekonečnou nálož League of Legends! Kterýkoliv den v únoru si večer můžete zapnout twitch.tv/hitpointcz a sledovat esportová klání!

Novinky v nejvyšších ligách

Mastercard Hitpoint Masters si prošla svojí změnou v létě, kdy po odstoupení Dark Tigers z Relegations postoupil do nejvyšší ligy tým SAMPI. O dva sloty v nově rozšířeném EMEA Masters turnaji se tak porvou týmy: eSuba, Entropiq, Dynamo Eclot, SINNERS, Cryptova, BRUTE, Inside Games a SAMPI.

Hitpoint Challengers si prošla povícero změnami. Koncem roku 2022 vypršela výjimka umožňující akademy týmům organizací z Masters ligy účastnit se druhé nejvyšší soutěže. Zároveň nás také ke konci minulého roku zasáhla nešťastná zpráva o rozpadu organizace s největší členskou základnou u nás – Inaequalis. Týmy však využily svého práva na prodej slotu a za důkladného prověření nových organizací můžeme v Hitpoint 2. Lize Challengers přivítat organizace NARCIS, Chilli Esports a EXILE Esports, kteří se připojí ke stálicím ERKO Esports, Ikiseq a Fly5 (v létě jako Corax). O dva zbývající sloty se bude bojovat v kvalifikacích již v příštích dnech!

1. Kvalifikace: 13. ledna 2023
2. Kvalifikace: 15. ledna 2023
3. Kvalifikace: 17. ledna 2023
Closed Kvalifikace: 21.–22. ledna 2023

Více informací o kvalifikacích najdete na našem Challengermode.

Přejeme hodně štěstí a těšíme se na vás!

 

*Hitpoint s.r.o. si vyhrazuje právo harmonogram změnit na základě vlastního uvážení.