10. 6. 2021 Kangae

Vysíláme LEC Summer Split i s českým komentářem!

Pomalu ale jistě nám odstartovala letní sezóna pro rok 2021. Ačkoliv u nás ještě čekáme, americká LCS, čínská LPL, tak i několik ERL regionů už své vysílání započalo. Po obrovském úspěchu vysílání LEC Playoffs s českým komentářem vám s radostí oznamujeme ČESKÝ komentář pro LEC Summer Split 2021!

Po dlouhé době jsme se opravdu dočkali. Pro obrovský zájem o vysílání celého LEC s českým komentářem se nám podařilo domluvit s Riot Games práva na celý split. Těšit se tak můžete na 90 zápasů té nejvyšší úrovně a následné Playoffs. Podpořit na českém streamu tak půjde řada českých borců. Budeme sledovat obhajobu jarní sezóny od MAD Lions s Humanoidem a Carzzym, kteří se vrací v plné síle z MSI. Také uvidíme první českou botlane v týmu XL, kde Patrika doplní support Denyk. Ke klukům se také přidá veterán LEC Nukeduck. Posledním zástupcem je slovenský marksman Neon, který se bude muset se svými Schalke porvat se změnou v jungli a na midlane, kde tým opustil Abbedagge a na lavičku se přesunul Gilius. Šanci v týmu tak dostává jungler Kirei a midlaner NUCLEARINT.

Změnám se také nevyhnuly ostatní týmy. Prvním šokem byl odchod Selfmade z týmu Fnatic a následný přesun Bwipa do jungle. Přesto se nejedná o jediného hráče, který mění svou roli a přesouvá se do jungle. Tutéž volbu zvolil i Treatz, který se z pozice supporta přesouvá k Bwipově konkurenci do jungle. Největším otazníkem poté bude tým Vitality, který posílil o toplanera z týmu BIG SLT. Největší změnou však bude již zmíněný Selfmade v jungli a příchod LIDERA na midlane. Bude se tomuto týmu dařit nebo opět budou Vitality na spodu tabulky?

Všechny tyhle příběhy budeme společně sledovat s českým komentářem každý Pátek a Sobotu na Twitch kanále: https://www.twitch.tv/hitpointcz.