16. 6. 2021 Kangae

Čeští zástupci v ERL! Kdo má největší šanci se přidat do LEC?

Mastercard Hitpoint Masters je již za rohem. Jak se ale daří československým zástupcům v zahraničí a kdo bude dalším hráčem v LEC po boku Humanoida, Carzzyho, Neona, Denyka a Patrika?

ERL (European Regional Leagues) zajišťuje prestižní ligy po celé Evropě, ze kterých se ti nejlepší kvalifikují na turnaj European Masters. Tento turnaj poté sledují všechny velké organizace a ty nejlepší berou mezi své řady. Výhra na EU Masters je prakticky vstupenka do ligy mistrů – LEC. Jací čeští borci zastupují náš region v zahraničí a kdo má podle vás největší šanci na úspěch?

Španělsko (LVP SL)

Španělská ERL se dlouhou dobu považovala jako jedna z nejlepších a nejsilnějších lig, poté přišlo spoustu nabídek z LEC (Nemesis, Selfmade) a liga musela budovat nové talenty. Jarní sezónu se podařilo ovládnout jednomu z našich zástupců s velmi podceňovaným týmem. Jedná se samozřejmě o hráče Jakuba ,,Dreedy“ Viceníka, kterému se s týmem UCAM Esports Club podařilo probojovat do semifinále European Masters a v BO3 sérii potrápit šampiony Karmine Corp. Dreedyho tým kupodivu nenahlásil žádné změny, ačkoliv se na internetu objevilo spoustu zvěstí, že support Plasma a jungler Hadess přestoupí do LEC. Očekávání od UCAM je tedy obrovské a určitě má Dreedy jednu z největších šancí na úspěch.

Velmi zajímavým týmem jsou také S2V Esports, kteří do své soupisky nabrali hned TŘI české hráče. Ze španělských eMonkeyz přestupuje do týmu Ondřej ,,Robocop“ Sklenička. Parťáka mu bude dělat jeho bývalý spoluhráč z eSuby Adam ,,Random“ Grepl a na support pozici je doplní Radovan ,,Rufus“ Moravec. Jedná se vskutku o ty nejlepší odchovance z tuzemské scény. Jak se klukům bude dařit? Zvládnou se probojovat na EU Masters a konkurovat nejlepším evropským celkům?

Spojené království Velké Británie a Severního Irska a skandinávské země (NLC)

NLC se dlouhodobě potýká se spoustou kritiky. Jejími účastníky jsou totiž dva academy celky týmů z LEC (Fnatic Rising a BT Excel), a přesto jsou jen dvě postupová místa na EU Masters. Spojením se skandinávskými zeměmi je tak NLC poměrně velká liga s malými možnostmi na postup. V minulosti zde hrálo spoustu českých hráčů, na letní sezónu tu však máme pouze dva.

Není snad lepší příběh na tuzemské scéně než rivalita dvou junglerů – Jejkyho a Sawyora. Ti spolu vždy bojovali na domácí půdě většinou v samotném finále, ze kterého Jejky odcházel jako vítěz. David ,,Jejky“ Jakubec se kvalifikoval se svými Galaxy Racer EU a jsou tedy novým vyzyvatelem v lize. Jiří ,,Sawyor“ Libánský kvalifikací procházet nemusel a připojil se již k týmu, který svoje místo v lize měl. S týmem Dusty se utká proti Jejkymu 24.6.2021 a bude to osobní!

Řecko (GLL)

Z Řecké ligy se podařilo na jarní European Masters kvalifikovat dvěma českým borcům. Konkrétně Václavovi ,,Kenapil“ Maxovi a Michalu ,,Sirinox“ Veitovi. Ačkoliv turnaj neproběhl dle jejich očekávání, v létě to zkusí znovu s týmem Gamespace MCE. Konkurence z našich řad tu nebude nejmenší. Na scénu se vrací také midlaner Matúš ,,F1V5″ Rusňák známý pro československé fanoušky jako Ruso. Zertolag Esports poté doplní toplaner Petr ,,Adiss“ Pavlíček. Většina z těchto hráčů se potkala nejen jako oponenti, ale i jako týmový spoluhráči. Kdo si nakonec zabojuje o titul mistra řecké ligy a uvidíme jej na EU Masters?

Německo (Prime League)

Prime League byla před dominancí francouzské LFL považována jako „menší“ LEC. Jedna z nejprestižnějších lig však ztratila spoustu hráčů a po úspěchu týmu BIG nedokázala navázat na vítěznou vlnu. V letní sezóně se pokusí vybudovat silné postavení dvojka hráčů. Do Německa se vrací Kamil ,,Kamilius“ Košťál, jehož dvě poslední angažmá nevyšly dle představ. Třetí super tým v řadě, kterými jsou semifinalisté mousesports tedy hlásá silné posily. Spolu s Kamilem se do týmu připojí polský midlaner Czekolad. Ambice týmu jsou tedy jasné, zopakovat úspěchy na EU Masters. Đức Anh ,,Eren“ Nguyễn, který československou scénu opustil již v roce 2018 čeká dlouho na mezinárodní úspěch. Povede se mu to v týmu WAVE Esports?

Baltic Masters,  EBL, Ultraliga, Dutch League a PG Nationals má po jednom zástupci!

Zatím co v ostatních ligách máme zástupců více, někteří hráči reprezentují náš region sami. Prvním z nich je Jakub ,,Goksi“ Goga, který si zahraje za tým Method2Madness v Baltic Masters. Goksimu se v týmu BRUTE úplně nedařilo, ale je velká šance, že z Baltic Masters bude jedním z našich zástupců. Velké jméno a vítěz několika tuzemských turnajů Ondrej „Wondro“ Kenda zkusí uspět v další ERL lize a tou je tentokrát EBL. Odnese si i on další titul a cenné zkušenosti z EU Masters? Gentlemen’s Gaming posilují o mladého topaře Petra ,,Bobista“ Fojtíka, který sbíral zkušenosti v NLC. Tentokrát bude jediným zástupcem v polské Ultralize. Podaří se mu s jeho carry playstylem kvalifikovat a porazit týmy jako jsou K1CK, AGO ROGUE, devils.one, či Illuminar Gaming? Talentovaný Šimon ,,OMON“ Říháček se zkusí přiblížit k jeho snu, kterým je LEC v Dutch League s týmem Echo Zulu. Posledním reprezentantem je bývalý marksman eSuby Đại Hải ,,Hiro“ Nguyên. Ten posílí italský celek Mkers, kteří neměli vůbec špatnou sezónu a podařilo se jim probojovat do čtvrtfinále EU Masters.

Kdo si myslíte, že má největší šanci na úspěch a komu budete fandit?