11. 3. 2024 Kangae

Kamilius bojuje o přežití! Kdo pojede na EMEA Masters?

Každý region pomalu ukončuje svou základní část. Mastercard Hitpoint Masters zná čtyři postupující týmy do playoffs, jak si však vedou naši hráči v zahraničí před finálním týdnem?

Francie (LFL)

Kamil „Kamilius“ Košťál musel v předchozím týdnu zabrat a dostat se zpět na vítěznou vlnu. V prvním utkání však se svými Gentle Mates (7-9) nestačil na přímého konkurenta Vitality.Bee  a boj o postup se zkomplikoval. Druhý den proti nejslabším Aegis zvládl Kamilius vyhrát, čímž udržel naděje naživu. Ve Středu ve 21:00 ho čekají silní Karmine Corp Blue (11-5), a ve Čtvrtek ve 22:00 Team GO (9-7). Momentálně se bojuje o dvě zbývající místa, proto doufejme, že se Kamilovi podaří postoupit a bude v lize pokračovat dál.

David „Krakeer“ Bruk a Team Du Sud (6-10) má stejnou bilanci v minulém týdnu jako Kamil. Hranice deseti porážek je však velmi nepříjemná. V posledním týdnu si můžou TDS připsat výhry proti Vitality.Bee (8-8) a proti jedničce ligy Team BDS Academy (13-3). Zápasy se odehrají ve Středu (19:00) a ve Čtvrtek (20:00).

Pro kluky v druhé lize byl týden úspěšný. Šimon „OMON“ Řiháček i Simon „Kio“ Králik vyhráli dva ze tří zápasů a pro oba vypadá sezóna nadějně. OMON s Ici Japon Corp (12-4) již v playoffs je a Kio s MHSC Esport (8-8) má postup na dosah. Na naše zástupce čekají dva poslední duely. Úterý (18:00 a 19:00) a poslední kolo vyjde na Pátek (18:00 a 21:00).

LFL sledujte na: https://www.twitch.tv/otplol_

 Španělsko (LVP)

Adam „Random“ Grepl momentálně nezažívá dobré časy. Movistar KOI (8-8) mají momentálně čtyři porážky v řadě. Ve Středu nás čeká derby dvou našich zástupců a Adam může své šance na postup zachránit výhrou nad Barça eSports (4-12). S těmi již Jan „Sajator“ Zítek postoupit nemůže, ale ovlivnit pozici v tabulce tým rozhodně může. Navíc se momentálně Sajator nachází na vítězné šnůře dvou zápasů. Vzájemné derby proběhne ve 20:00. Ve Čtvrtek pak týmy zakončí základní sezónu a my budeme mít jasno, zda alespoň Random postoupí. Čtvrteční zápasy se odehrají v 18:00 a ve 21:00.

LVL přenos sledujte na: https://www.twitch.tv/lvpes

Německo (Prime League)

Matúš „Neon“ Jakubčík momentálně bojuje o nejlepší pozici na vrcholku tabulky. Postup se svými SK Gaming Prime (12-5) již vybojoval a ve Středu (20:00) musí porazit Eintracht Frankfurt (6-11), aby si pojistil „Juggernaut“ match a jasnou TOP 3.

Michal „Zoiren“ Zíka sezónu zakončil na sdíleném prvním místě. TeamOrangeGaming (14-4) bude v Úterý (18:00) hrát tiebreaker o první místo s ⁠Spinebusters E-Sport (14-4).

Prime League přenosy sledujte na: https://www.twitch.tv/primeleague

Řecko (GLL)

Wild Panthers (3-9) minulý týden nevyšel a jakákoliv naděje na postup je pryč. Michal „Sirinox“ Veit tímto v souboji o playoffs končí a posledními zápasy může pouze ovlivnit zbytek tabulky. V Úterý (20:00) ho čeká jednička ligy tým Anorthosis Famagusta Esports (10-2) a ve Středu (18:00) Team Phantasma (9-3). Ačkoliv už nejde o postup, ukázat se proti dvěma celkům, které vévodí tabulce, je vždy atraktivní příležitost.

Postupový příběh nám píše Luboš „N3znamy“ Sobota. Team Insidious (7-5-2) skončil druhý a ve Čtvrtek (19:00) se utká o přímý postup do finále s týmem Actions Per Minute (7-5-2).

Zápasy GLL sledujte na: https://www.twitch.tv/gamersloungegr

Spojené království (NLC)

Tomáš „Zubac“ Kyselák v minulém týdnu nezazářil. Venomcrest Esports (8-6) prohráli oba zápasy. Zubáče to stálo lepší umístění v playoffs, o které ale nepřichází. Ve Čtvrtek v 18:00 bude bojovat o postup do TOP 3 s týmem Ruddy Esports (7-7). Jedná se o nepříjemného soupeře, který Zubáče minulý týden porazil a momentálně je na vlně čtyř vítězství v řadě.

NLC stream najdete na: https://www.twitch.tv/nlclol

Itálie (LIT)

Lukáš „PiOk“ Lőrinc je po čtrnácti zápasech jedničkou ligy. Tým Atleta Esport (13-1) přejel celou ligu a momentálně čeká na termín „Juggernaut“ zápasu proti Dsyre Esports (11-3). V příštích dnech vás budeme o termínu informovat.

Zápas se odehraje na:  https://www.twitch.tv/LITofficial

Benelux (Elite Series)

Posledním zástupcem, který si zajistil postup do playoffs fáze ligy je Jiří „Sawyor“ Libánský. A One Man Army (9-5) skončili na třetím místě. Od postupu do Evropy je v tuhle chvíli dělí dvě BO5 série podobně jako Zubáče. Jirka nemá k dispozici druhý život z „Juggernaut“ zápasu a nemůže si dovolit prohrát sérii. Ta první ho čeká již ve Čtvrtek v 19:00 proti týmu mCon esports (9-5).

Boj o EMEA Masters v Beneluxu sleduj na: https://www.twitch.tv/ESLOL

Ligy se pomalu blíží k vrcholu a brzy se dočkáme turnaje EMEA Masters. Znovu přeji všem zástupcům hodně štěstí a doufejme, že se v Evropě sejdou v co největším počtu.