4. 3. 2024 Kangae

Jak si vedou naši v zahraničních ERL a kde je sledovat?

Brzy se naše liga Mastercard Hitpoint Masters přesune do playoffs a my budeme vědět, které týmy budou reprezentovat náš region. Dnes se ale společně podíváme na české a slovenské hráče v zahraničí a  zjistíme, kdo další nám v Evropě může udělat radost. 

Francie (LFL)

LFL je dlouhodobě považovaná jako jednička z celé ERL. Dostat se do takové ligy je cílem mnoha hráčů. Kamil „Kamilius“ Košťál na tuhle metu dostáhl a hájí slovenskou vlajku ve Francii několikátý split. Se svým týmem Gentle Mates (6-8) začali sezónu velmi dobře a dle mnohých byl tým považován na jednoho z favoritů ligy. Momentálně se ale nedaří. Kamil je se svým týmem na šňůře čtyř proher a bojuje na sdíleném pátém místě o playoffs. Ve Středu v 19:00 ho čekají Vitality.Bee a ve Čtvrtek ve 22:00 Aegis. 

Druhým zástupcem našeho regionu je trenér Team Du Sud (5-9) – David „Krakeer“ Bruk. Týmu se ze začátku velmi nedařilo. I přes zkušenou sestavu nešlo TDS sbírat body a dlouho tak byl tým na spodu tabulky. Naději na miracle run nikdo nevzdal a TDS se podařilo zvítězit ve třech zápasech v řadě. Momentálně musí tým vyhrát oba zápasy a doufat v neúspěch týmů na stejném skóre. NA TDS čekají ve Středu Aegis a ve Čtvrtek Solary. Oba zápasy se hrají ve 20:00. 

Dva zástupce máme také ve druhé lize (LFL Division 2). Šimon „OMON“ Řiháček s týmem Ici Japon Corp. Esport (10-3) bojuje na vrcholu tabulky a playoffs má nadosah. Tým MHSC Esport (6-7) neměl nejlepší začátek a Simon „Kio“ Králik nezačínal tak dobře, jako OMON. Momentálně je Kio se svým týmem na pátém místě. Oba můžete sledovat na LFL streamu každé Pondělí, Čtvrtek a Pátek ve večerních hodinách.

LFL sledujte na: https://www.twitch.tv/otplol_

 Španělsko (LVP)

Ve Španělsku měl velký přestup Adam „Random“ Grepl. Populární organizace Movistar KOI (8-6) byla prvních pět týdnů ligy na druhém místě. V posledním týdnu Adam prohrál oba zápasy a momentálně sdílí čtvrté místo s UCAM a Guasones. KOI budou ve Středu (22:00) čelit GIANTX PRIDE, což by mohl být dobrý soupeř na rozehrání. Čtvrteční večer (21:00) bude duel s jedničkou ligy Los Heretics.

Druhým hráčem v lize je Jan „Sajator“ Zítek. Barça eSports (2-12) nevypadá pro letošní jaro vůbec dobře. Spolu s týmem ZETA jsou na sdíleném posledním místě a šance na postup neexistují. Ve Středu (20:00) čeká Honzu tým Los Heretics a ve Čtvrtek (19:00) Rebels Gaming. 

LVL přenos sledujte na: https://www.twitch.tv/lvpes

Německo (Prime League)

Matúš „Neon“ Jakubčík zamířil po LEC angažmá do týmu SK Gaming Prime (10-5). V lize se mu velmi daří a sdílí momentálně první místo tabulky. Na vyrovnaném skóre je spolu s týmy Unicorns of Love Sexy Edition, NNO Prime a Austrian Force willhaben. Neon se však soupeřům z TOP 4 vyhne. Ve Středu (18:00) ho čeká tým BIG a ve Čtvrtek (20:00) tým E WIE EINFACH.

Michal „Zoiren“ Zíka dohrává základní část druhé ligy se svými TeamOrangeGaming (12-4). Liga se hraje v Pondělí, Čtvrtek a Pátek. V příštím týdnu se však Zoiren přesune do formátu playoffs.

Prime League přenosy sledujte na: https://www.twitch.tv/primeleague

Řecko (GLL)

Letos se v Řecku úplně nedaří. V první lize bojuje Michal „Sirinox“ Veit o zázrak. S týmem Wild Panthers (3-7) musí vyhrát všechny čtyři zápasy a doufat v co nejvíce proher týmu WLG. První dva zápasy se odehrají v Úterý (19.00) a Středu (18:00).

Zástupce máme také ve druhé lize. Dvojice Samuel „keve“ Koráb a Richard „Necro“ Hyža budou bojovat v relegacích o udržení v lize. Jejich týmu ⁠Qmistry (0-2-10) se vůbec nedaří a tým je osamocen na posledním místě. ⁠Team Insidious (5-5-2) má bilanci pozitivní a to nám může dělat radost! Luboš „N3znamy“ Sobota míří pomalu do playoffs. Druhá liga se hraje souběžně s ligou první v Úterý a ve Středu.

Zápasy GLL sledujte na: https://www.twitch.tv/gamersloungegr

Spojené království (NLC)

NLC letos přitáhlo rovnou trojici našich junglerů. Legenda a stálice české scény David „Jejky“ Jakubec nastupuje za tým Nativz (5-7). Pro postup do další fáze ligy je potřeba, aby David vyhrál oba své zápasy. Ty se hrají ve Středu (19:00) a ve Čtvrtek (20:00). Větší šanci na postup má mladý talent Tomáš „Zubac“ Kyselák. Venomcrest Esports (8-4) stačí jediná výhra a postup do playoffs mají jistý. Oba zápasy hraje Zubac od 18:00.

Třetím hráčem je Marek „Baumeef“ Baumann. Ten ještě pár týdnů zpátky nastupoval v naší druhé lize za Inside Games. Momentálně se snaží zachránit 42 Gaming (5-7) a udržet v následujících týdnech jejich šanci na postup.

NLC stream najdete na: https://www.twitch.tv/nlclol

Itálie (LIT)

Italská liga pro naše zástupce dopadla dost hořkosladce. Zatímco Lukáš „PiOk“ Lőrinc slaví s Atleta Esports (12-0) první místo, zbytek našich je venku z playoffs. Stanislav „Stanik“ Hynk, Lukáš „CHECKFIDER“ Nevyjel a Denis „Sw3ry“ Neumann budou dohrávat poslední dva zápasy, každopádně ani pro jednoho již není možné posbírat dostatečný počet výher na postup.

Zápasy se odehrají ve Čtvrtek a Pátek na:  https://www.twitch.tv/LITofficial

Portugalsko (LPLOL)

Smolnou sezónu máme také v Portugalsku. Petr „Dolis“ Dolejš se svým týmem nestačil na ligu a se skóre 1-11 je na posledním a nepostupovém místě. Ve Čtvrtek a Pátek čekají Petra poslední dva zápasy sezóny, kde se ještě může s týmem pokusit uhrát body do letních relegací.

Zápasy LPLOL:  https://www.twitch.tv/InygonTV1

Benelux (Elite Series)

Zakončit to můžeme pozitivně! V Elite Series nám dělá radost český jungler Jiří „Sawyor“ Libánský. Momentálně je s organizací A One Man Army (8-4) na druhém místě. Liga se zdá být poměrně vyrovnaná a na skóre utíká pouze jeden tým. Pokud A One Man Army neupadnou, mají obrovskou šanci na TOP 2 a na případný postup na EMEA Masters.

Poslední dva zápasy základní sezóny sledujte v Úterý a Čtvrtek na: https://www.twitch.tv/ESLOL

Všem zástupcům přeji hodně štěstí a úspěchů, včetně postupu do EMEA Masters! Jakému hráči fandíte vy?