28. 3. 2023 Marek Krejčík

Hitpoint Finals se po 12 letech vrací domů!

Svitavy hype, město gamingu! Málokdo si už vzpomene, že naše milované okresní město v Pardubickém kraji nezažilo premiéru akcí „Finals“, ale sál Fabriky rozbouřilo poprvé až Asus Finals 6! Čtyři předchozí ročníky se totiž odehrávaly v Sále Břetislava Bakaly a historicky první finále Národní ligy v počítačových hrách Asus Tournament se odehrálo v prostorách Brněnského CinemaCity Velký Špalíček!

Když jsme se tak letos dostali do situace, kdy v jediný termín povolený Riotem na konání offline akce, je Fabrika zabraná, museli jsme přijít s náhradním plánem. Naši stověžatou matku měst máme sice rádi, ale Hitpointí srdce bije pro Brno <3. Dále už nám zbývalo jen najít odpovídající prostory. V „době pocovidové“ se nám s akcemi roztrhnul pytel – kultura se snaží dohnat, co jí dva roky nebylo umožněno, a moderní sál Janáčkova divadla, po kterém pokukujeme už nějakým tím rokem, nám zase zůstal zavřený. Jiné sály zase bohužel doplatily na internetové připojení, zázemí a další nepříjemnosti. Byly to opravdu nepříjemné 2 měsíce hledání vhodného místa a na velmi poslední chvíli i nutná změna termínu kvůli kolizi s jiným Riot eventem.

Když už se schylovalo k poslední možnosti, kterou Riot Minor ERL umožňuje – offline event vůbec nepořádat, na scénu vstupuje CinemaCity. Návrat domů. Do sálu, kde Hitpoint před 12 lety uspořádal svůj historicky první event. Zní to jako pohádka, a možná to pohádkou i je – CinemaCity se totiž začíná zajímat o celou naši esportovou kulturu a už nyní plánujeme, že toto Finále Mastercard Hitpoint Masters Jaro 2023 nebude poslední akcí, na které budeme spolupracovat.

Takže se vidíme ve Špalku? V létě zase chceme zbořit Fabriku, ale pro tentokrát:

Brno hype, město streamu!