15. 6. 2021 Kangae

Druhá liga Hitpoint Challengers je tu! Kdo nahradí Vikingekrig?

Spolu s Mastercard Hitpoint Masters se vrací i druhá liga Hitpoint Challengers. Kdo si tentokrát odnese titul šampiona, když dvojnásobný šampion Vikingekrig v lize nenastoupí?

Opravdu je to tak! Vítěz první a druhé sezóny Hitpoint Challengers nemá soupisku pro třetí split. Vedení týmu Vikingekrig totiž přechází do eSuby a s tím berou i slot do ligy. Místo Vikingů tedy uvidíme academy tým nejúspěšnější české organizace eSuby. Jaká bude soupiska a s kým bude bojovat o další titul?

Esuba opět nezahálela a po příchodu Radka ,,DON LAFFSON“ Mikušovského hned nabírá zkušenou sestavu. Jedná se samozřejmě o velkého favorita na výhru celé ligy a na eSubáky bude velký tlak. Na toplane se objeví hráč, který nasbíral spoustu zkušeností v první lize. Viktor ,,Emperor“ Liptai byl jednu BO5 sérii od reprezentace československého regionu na EU Masters. Svým Aatroxem, Renektonem ale i Riven si odnesl z jarní sezóny KDA 4.3, s tím i 16 vítězství a pouze 7 porážek. V jungli ho doplní šampion jarních Challengers Štěpán ,,Knedla“ Lisa. Na scénu se také vrací po delší pauze Jan ,,Lachtan“ Bajer, který stále čeká na větší tuzemský úspěch. Dvojice na botu budou spoluhráči a finalisté z prvního splitu Šimon ,,Strode Povýšil“ a Matyáš ,,Smarty“ Rozvoral. Oběma hráčům je pouhých 15 let s tím, že Smarty si už jeden titul v Challengers sebral.

Další velkou změnu u nás na scéně zařídilo spojení týmu Dynamo ECLOT. Ti vsadili na svého trenéra Richarda ,,Micro“ Mendla, který si v soupisce ponechal trojici hráčů z minulého splitu. Toplaner Tomáš ,,Tomasino“ Brabec byl mnohými považován jako jeden z nejslabších toplanerů v lize, nakonec ale všechny svými výkony přesvědčil a stal se jedním z finalistů. S ním v týmu zůstává i jungler Adrián ,,Xanfii“ Štraus, který se poprvé ukázal s výborným Ekkem v první lize. Novou posilou bude bývalý spoluhráč Xanfiiho Jakub ,,Nyken“ Chromý. Jako marksman zůstává mladý Vojtěch ,,Kneza“ Kněžíček, ten svými výkony byl primárním carry hráčem celého týmu. Doplněn bude o supporta Jana ,,Žaki“ Žáka. Dynamo ECLOT academy má rozhodně velké ambice stejně jako eSuba. Vychovat si co nejlepší mladé hráče a bojovat znovu ve finále.

Dalším academy týmem, který nastoupí jsou borci z Dark Tigers. Tým je složený z bývalých hráčů první i druhé ligy, tudíž zkušenosti chybět nebudou. Na toplane bude bývalý hráč z týmu Gunrunners Matěj ,,Tenus“ Gladiš. Toho doplní v jungli přestupující hráč z Universe Ondřej „Vezzy“ Veselý a na midlane Samuel „Sammy“ Sabadko. Tenus a Sammy se již znají z předchozích angažmá a u Vezzyho bylo hodně vidět hraní kolem silných hráčů právě na topu a midu. ADC bude poté Michal „Majkkl“ Čermák, který hrál v základní části za šampiony Vikingekrig. Novým přírůstkem na scénu je poté support David „Dejvos“ Válek .

Inside Game Challengers se poté předvedou s mladou sestavou. Filip „Broken Sword“ Reiter je sedmnácti letý toplaner, jenž se na scénu dostává přes třetí ligu. Luboš „N3znamy“ Sobota bude v soupisce nováčkem tuzemské scény. Teprve patnáctiletý Petr „Dolis“ Dolejš získává možnost jít ve šlépějích českých midlane talentů. Jediným hráčem, jenž sbíral zkušenosti v naší nejvyšší soutěži je marksman Michal „Only“ Hudec. Doplní jej Marco „Marco“ Isoletta na roli supporta.

BRUTE academy nabírá spoustu nových hráčů. Změny v organizaci a v hlavním týmu neminuly nikoho na domácí scéně, přesto se organizace BRUTE poprvé zapojí i do druhé ligy. Na toplane bude Dominik ,,Vodin“ Janouch. Ten sbíral zkušenosti už na jaře v týmu STOPWATCH. Junglerem bude jeden z nejmladších hráčů Tomáš ,,Zubac“ Kyselák. Pouze čtrnáctiletý jungler má obrovský potenciál k růstu. Richard ,,Necropolisak“ Hyža je poté dalším nováčkem na midlane. Tadeáš ,,Ducktape“ Polák se objeví již podruhé v druhé lize. První angažmá mu příliš nevyšlo, ale určitě bude chtít předat své zkušenosti svým spoluhráčům a bude nebezpečným marksmanem. Parťáka na botu mu bude dělat Milan ,,LimTheDestructor“ Fuchs.

Universe budou opět bojovat o přední příčky. Z týmu odchází obrovský talent Kars a na toplane po něm bude plnit roli Michal ,,Flaai“ Přenosil. Zkušeným hráčem poté bude Vladimír ,,Vlaren“ Vývoda. Ten si už zahrál i v Hitpoint Winter za tým Inside Games. Tahle nová dvojka doplní trojici, která zůstává stejná z jara. Tomáš ,,Patoš“ Patolán mnohé přesvědčil se svou Akali a carry playstylem minulý split. Botlinka Štěpán ,,Dudeoji“ Zerzoň a Jakub ,,Phenix“ Jindra hráli několikrát v lize weak side, změní se to s příchodem nových hráčů?

Bangers z kvalifikace se připojují k organizaci Esport Academy. Tým plný známých jmen české scény vstupuje do druhé ligy jako obrovský otazník. Tomáš ,,Thomasive“ Minarovič bude krýt z topu záda veteránovi české scény, kterého je netřeba představovat. Michal ,,Gorny“ Fiebich se vrací opět dominovat na pole Hitpointu. S ním bude na midlane hrát Radek ,,Toybu“ Kudrna, který se po vypršení banu vrací ničit své oponenty na mid. Adam ,,Duck“ Rokos a Ondřej ,,Oki“ Hlaváček budou bojovat společně na botu.

Zvládnou Gaming Team Kravaře konečně uspět? Do třetice všeho dobrého zkusí opět borci z GTK. Nová mladá sestava s obrovským potenciálem to nebude mít vůbec jednoduché. Adam ,,Adamson“ Langmaier se vrací do druhé ligy. Jeho soujmenovec Adam ,,adampongo“ Ponížil čeká na první úspěchy. Na midlane bude účastník posledních playoffs Benedikt ,,Benda“ Chmelík, který s Dynamo Esports obsadil šesté místo. Marksman týmu to nemá vůbec jednoduché. Mladší bratr Neona Matěj ,,m4tej“ Jakubčík může obout boty po svém sourozenci a dominovat celou Challengers. S tím mu pomůže support Štěpán ,,Enettro“ Entner.

Koho vidíte jako favorita na výhru celé Challengers ligy? Komu budete fandit a máte už svého oblíbence?