7. 8. 2021 David Vogel

Finále před námi, Mastercard Hitpoint Masters vrcholí!

Dva měsíce, 14 kol základní části, osm nejlepších tuzemských týmů, šest celků postupujících do playoff. Před finálovým víkendem zůstávají tři nejúspěšnější organizace připravené bojovat o nejcennější domácí titul. Ve hře je také poslední zbývající místo v EU Masters.

Popis není dostupný.

O něj se v sobotním semifinále utká Dynamo Eclot se SINNERS. Čtvrtý a druhý tým základní části v playoff už jednou zaváhali. Oba dva proti eSubě, která už na svého vyzyvatele čeká ve finále. Nejúspěšnější česká organizace už má místo v evropském poháru jisté a ve finále bude bojovat již o 12. titul. Modrá krev je jasným favoritem na vítězství, jakýkoliv jiný výsledek bude velkým překvapením. Jak se na šance jednotlivých týmů na titul dívají komentátoři?

David „Davkouny“ Vogel

Všichni už po průběhu celé sezóny i playoff tak nějak tušíme, co lze od finálového víkendu očekávat. Jasnými favority na titul je eSuba, postup do EU Masters by pak měl papírově připadnout SINNERS. Dynamo Eclot ale budou skutečně těžkým soupeřem. V playoff se rozehráli do skvělé pohody a výrazně trápili eSubu. Proti Inside Games pak byli neskutečně přesvědčivý a do semifinále postoupili s velkým přehledem. Věřím, že pokud si formu přenesou do zápasu se SINNERS, existuje slušná šance na překvapení a na Dynamo Eclot v Evropě. Dle představení proti ING tak dávám větší šance DNE a jejich sérii se SIN tipuji 3:1. Finále pak klidně dle předchozí Bo5 s eSubou může přinést velké překvapení i skvělou show, doufám v pět her a budu věřit eSubě, která vždy umí vyladit formu k těm nejdůležitějším zápasům. Finálový střet ovládne eSuba 3:2 a dokráčí k impozantnímu 12. poháru.

Jan „Kangae“ Sekanina

Sinners na mě celý split působí dost podobně, zatím co Dynamo Eclot jde s výkony jen nahoru. Bendix s Fallenem vypadají jako hodně nebezpečná dvojka a ačkoliv roster Dynama nevypadá papírově tak našlapaně, díky jejich flexibilitě věřím, že DNE porazí 3:1. Finále bych samozřejmě favorizoval eSubu, protože by bylo šílenství udělat opak. 3:0 eSuba a rychle do EU Masters, za mě je neděle jasná.

Tomáš „Mortsche“ Anděl

Dynamo Eclot mě zatím celé playoff příjemně překvapují.  Obávám se, že smrtka DNE s kosou teď bude klepat na dveře SINNNERS a zatrhne jim čtvrtou účast v pořadí na EU Masters. Když SIN mají šampiony, se kterými mohou hrát agresivně, tak vypadají dost dobře. Obávám se ale, že tento playstyle DNE zvládají ještě lépe a zároveň jsou schopní uhrát i klidnější hru, a také jim do karet hraje obrovská flexibilita i individuální výkony. Moje predikce je 3:1 pro Dynamo Eclot.  Ve finále tedy očekávám, novou krev s třemi importy proti česko-slovenské jedničce eSubě. I když jsem byl nakloněn výsledku 3:1 pro eSubu, tak moje nadšení z výkonů DNE poslední dobou a také ta šance, že budeme mít nového šampiona mě navádí tipovat vítězství Dynamo Eclot 3:2 a taková je i moje predikce. ESB má nespočet kvalit, ale několikrát až moc spoléhala na dvojici Sajator a Welcom. Rovněž Dany, který vévodí mnoha statistikám, už nepodává tak neskutečné výkony. Sice hraje dobře, konzistentně a má široký champion pool, na DNE to ale podle mě nebude stačit. Dokonce si troufnu říct, že Reedfoo zvládne skoro dorovnat to, co přinese do série Dany. Hlavně si ale přeji silver scrapes a finále, jak se patří, protože historicky na ty dobrá finále nemáme moc štěstí.

Semifinále SINNERS – Dynamo Eclot sledujte v sobotu 7. srpna v 18:30 a finálový duel následující den 8. srpna v totožný čas na našem Twitch kanále! Oba dva dny je navíc ve 14:00 jako předprogram nachystán playoff duel druhé ligy Hitpoint Challengers, v sobotu Inside Games Challengers – Esport Academy a v neděli Dark Tigers Academy – eSuba Academy. Těšíme se na Vás a korunovaci 16. vítěze nejvyšší domácí soutěže!