4. 12. 2021 David Vogel

Finálový víkend Mastercard Winteru před námi!

Mastercard Hitpoint Winter čeká poslední víkend, během kterého budeme sledovat semifinálové a finálové duely. Nově budeme hrát i o třetí místo. Inaequalis mají ve hře rovnou dva týmy, které se vzájemně střetnou v semifinále a účast organizace ve finále je tak jistá. Z druhé poloviny pavouka nastoupí BRUTE Talents a Dynamo Eclot.

Jak vidí vývoj víkendu komentátoři?

Filip Fortanu Růžička

V bratrovražedném duelu týmů INAE volím jejich hlavní sestavu. Oba celky se mi ve Winteru hodně líbily, ale hlavní tým dokázal porazit favorizované SINNERS. Trojice importů Mano, Flawed, Hachi dělá velké zázraky a věřím, že budou ve svých skvělých výkonech pokračovat. Ve druhém semifinále této série musím jít pro predikci srdíčkem. BRUTE Talents jsou týmem, který mě celý Winter neskutečně baví, zlepšení jednotlivých mladých hráčů je až neuvěřitelné. Favorit série je sice jejich soupeř, který se ujme vedení 2:0, BRUTE Talents pak ale nasadí precizní hru okolo botu a získají 3 mapy po sobě, zatímco jejich soupeř vyschne jako africká savana v období sucha. Jedna věc je jistá, tento zápas bude velká jízda. Duel o třetí místo by měl jít pro zkušenější Dynamo Eclot, které se po prohře otřepe a bednu pro sebe zajistí. I ve finále půjdu srdíčkem, BRUTE Talents budou rozjetí z minulé série a přinesou svoji čistou hru okolo botu. INAE nebudou schopni stíhat tempo série, takže po přehazování si her ze strany na stranu z tohoto duelu vzejde vítězně akademie BRUTE, která tak ovládne celý Mastercard Hitpoint Winter.

Tomáš Mortsche Anděl

Moje predikce duelu INAE týmů půjde pro hlavní celek 3:1. INAE bezpochyby dali všem po výhře nad SIN najevo, že se s nimi musí počítat. Určitě chci pozvednout výkony topaře INAE Hachiho, který podal jeden z nejvíc vlivných výkonů v bo5 sérii, který jsem u nás viděl. INAE.A budou muset naopak hodně spoléhat na Kněžovy výkony, které doteď stály za to. Asi dost odvážný typ mám na druhé semifinále, ale BRT.T každým duelem a sérií, co jsem je viděl odehrát neskutečně rostou. Individuálně rozhodně BRT nezaostávají a rozhodně se mi líbí jejich precizní exekuce playů na Riftu podle herního plánu. DNE v důležité sérii pomůžou zkušenosti, naopak méně zkušení a mladší BRT budou možná hrát o něco hůře pod tlakem. Z DNE bych sledoval Jackiska a Savera jako velké carry duo, naopak bych rád viděl step-up od Hira. U BRT.T jsou pro mě highlightem spíše týmově hrající sololaneři Edbyk a Strange. BRUTE to bude stačit a zvítězi 3:2. Ve finále očekávám výsledek 3:1 pro BRUTE Talents. Pokud zvládnou podle mé predikce BRT.T projít semíčkem, tak by tohle měl být o něco jednodušší zápas. Individuálně jsou BRT.T lepší než hráči INAE a myslím si, že nám také ukázali lepší strategickou hru. INAE by mohlo hrát do karet začít hrát trochu divočejší LoLko, rozhodit BRT.T z pohodlí a držet je pod tlakem.

David Davkouny Vogel

Prozatimní vývoj Mastercard Hitpoint Winter byl fantastický a zbožňuji fakt, že tento víkend si titul může odnést každý tým. Půjde hlavně o udržení nervů a o to ustát očekávání. V souboji obou týmů Inaequalis tuším pět her a ve své predikci půjdu pro akademii. Kněža momentálně hraje fantasticky a předpokládám, že se brzy zařadí mezi nejlepší české marksmany. Tento Winter pro něj bude zlomový a ukáže sílu, která jeho tým dovede k šokujícímu úspěchu a vítězství 3:2. Hlavní tým INAE hraje skvělé lolko, trojice importů předvádí zábavnou hru, ale tento duel mohou jen ztratit a to je bude stát klid v klíčových momentech. Z druhého semifinále tipuji postup BRUTE Talents 3:1. Talentovaní borci z akademie za mě momentálně hrají lépe než stále se sehrávající Dynamo Eclot a věřím, že botlinka Strode s Žakim přetlačí Hira se Smartym. Třetí místo urvou Inaeqalis poměrem 3:1 a INAE budou slavit neskutečný úspěch. Ve finále totiž pak následně akademka dotáhne neskutečnou jízdu soutěží vítězstvím 3:2. Souboj Kněžy a Strodeho bude nesmírně zábavný a napínavý, ale Phenix ho rozhodne agresivním playstylem, pokud dostane svoje picky. Ať už to ale dopadne jakkoliv, rád se budu i plést. Všechny týmy jsou v semifinále zaslouženě a největší favorité padli. Tohle máme rádi a těšme se na skvělou řežbu.

Jan Kangae Sekanina

Myslím si, že semifinále bude dost jednostranné a že INAE svou akademku zničí v poměru 3:0. Pokud bych měl hledat jakýkoliv možnosti pro béčkový tým, tak je to jedna hra s těžkým komfortem a maximálně uhrají jednu mapu. Totéž by se dalo říct o DNE. Jackisek a Savero mají neskutečnou formu a DNE můžou hrát jak kolem silné botlane, tak kolem silné topside. Naopak Brute nám ukázali jeden playstyle a to bylo neustále sedět na botlane. Tam očekávám 3:1 pro DNE. Obecně nečekám, že by DNE měli konkurenci i ve finále a stejně hodnotím i finálové utkání 3:1 pro DNE proti INAE.

Finálový víkend startuje na našem Twitchi v sobotu od 14:00. Samotné finále je na programu v neděli od cca 18:00!