9. 10. 2023 Kangae

EU vs NA, kdo bude psát svůj příběh na Worlds?

Po roce čekání opět začíná svátek pro všechny fanoušky League of Legends. Světový šampionát letos zamíří do Jižní Koreje, kde se utká v hlavní části 14 nasazených týmů a 2 týmy, které postoupí z  Play-in fáze. Ta však ještě není kompletní. V Play-inu již čeká 7 nejúspěšnějších týmů z menších regionů a o poslední místo se bude bojovat ve Worlds Qualifying Series 2023. Bude Team BDS slavit úspěch pro Evropu nebo do turnaje postoupí ambiciózní Golden Guardians?


Americká organizace Golden Guardians, provozována týmem Golden State Warriors (NBA), vstoupila do NA LCS v roce 2018. I když se v organizaci prostřídalo několik zajímavých jmen, týmu se nikdy nepodařilo dostáhnout na nejvyšší příčky a tak GG končili při nejlepším na pátých místech. Letos konečně přišla změna a v sestavě Licorice, River, Gori, Stixxay a Huhi se zadařilo vybojovat krásné druhé místo a postoupit na MSI. Turnaj pro Golden Guardians nezačal vůbec špatně. V Play-in fázi si hráči poradili s vietnamskými GAM Esports, dokázali vyhrát jednu hru proti světové dvojce Bilibili Gaming, načež navázali v BO5 sérii proti PSG Talon a se skóre 3:0 postupovali do hlavní části. Hlavní část celkově nebyla úplně nejšťastnější pro západní fanoušky. Golden Guardians do prvního kola dostali nejlepší tým světa JD Gaming a poté si dali domácí odvetu s Cloud 9. Tím pro Golden Guardians skončil jeden turnaj a přípravy na léto mohly začít. Letní sezóna nevypadala špatně a základní část GG končili se skóre 13-5 na krásném druhém místě za C9. V playoff však přišlo obrovské překvapení v podobě NRG. Tým se poté musel prokousat Losers‘ Bracketem přes Dignitas a tím si hráči GG pojistili letenku do Koreje.

Team BDS byl založen v roce 2020 Belgičanem Patricem Bailo de Spoelberchem. V tom samém roce BDS vyhráli francouzskou druhou ligu a postupovali do prestižní LFL. Zde organizace hrála jeden rok a na začátek roku 2022 vstoupili BDS do LEC. První rok podobně jako pro GG nevypadal dobře. Tým v jarní sezóně skončil na devátém místě (4-14) a v létě dokonce na místě desátém (3-15). Do roku 2023 tak byla kolem týmu hromada otazníků a BDS změnili sestavu. Na toplane se z BDS Academy vrátil Adam, jehož následoval i jungler Sheo a marksman Crownie. Na midu zůstal Nuc a posledním hráčem se stal support Labrov. V rámci zimní sezóny bylo vidět u BDS zlepšení, ale stále to nestačilo na playoffs. Jarní sezóna však byla o poznání šťastnější. První místo v základní části, úspěšné BO3 série a dokonce postup skrze Vitality rovnou do finále. Všechno vypadalo skvěle. Finále proti MAD Lions začalo pro organizaci velmi slibně a to stavem v sérii 2:0. BDS však nezvládli sérii dotáhnout a MAD Lions reverse sweepem mířili na MSI. V létě BDS posbírali dostatek bodů a mohli bojovat Season Finals o postup na Worlds. Díky dobrému umístění stačilo porazit SK Gaming a tím si tým zaručil místo ve Worlds Qualifying Series

Jste fanoušky LEC a budete fandit příběhu Teamu BDS nebo si srdce fanoušků vybojují Golden Guardians?

Zápas sledujte 9.10. od 6:00 na https://www.twitch.tv/hitpointcz