9. 8. 2021 David Vogel

Esuba vybojovala 12. titul, SINNERS jdou potřetí do Evropy

Mastercard Hitpoint Masters Summer 2021 zná svého vítěze. Fenomenální 12. domácí titul získala eSuba, která si poradila ve finále se SINNERS 3:1. Poražený finalista jde do EU Masters díky vítězství v semifinále proti Dynamo Eclot.

Semifinálový duel ale nabídnul fantastickou podívanou a kompletní obrat v sérii. Dynamo Eclot v úvodních dvou mapách vypadalo skvěle a vše nasvědčovalo hladkému průběhu série a novému finalistovi i reprezentantovi tuzemské scény v evropském poháru. Třetí hru ale SINNERS zabrali, ožili Lukáš „Pi0k“ Lőrinc  s Ondřejem „ordno“ Prachařem a za 27 minut sérii zdramatizovali. Zlom pak přišel ve čtvrté hře. Ta byla vyrovnaná, mírně navrch mělo DNE. To ve 22. minutě v situaci pět na pět odstartovalo Barona a v nejdůležitější chvíli série zazářil nizozemský jungler Dennis „Lian“ Hong. Jeho smite steal pak předznamenal dominanci SINNERS ve zbytku zápasu a dost možná psychicky nahlodal Dynamo Eclot. Pátá hra už byla jasnou záležitostí ze strany SINNERS. Za 27 minut ordnova legendary Syndra podpořená skvělým výkonem všech ostatních hráčů dotlačila SIN potřetí v řadě na European Masters a do finále nejvyšší české soutěže.

Ve finále již čekala eSuba a největším přáním všech nezaujatých fanoušků bylo pořádné, dramatické finále ústící do páté hry. První mapu ovládl papírový favorit a obhájce titulu. Výrazně eSubě k vítězství dopomohla Infernal soul a lépe scalující kompozice s Ryzem a Kog’Mawem. SINNERS ale dokázali v následující hře odpovědět. Během 32 minut dlouhé partie se totiž z řetězů naprosto urval Pi0k. 14/1/10 Xayah s nejvyšším počtem zabitých minionů měla všechny zdroje k tomu, aby v každém fightu rozstřílela eSubu a přinesla SINNERS naději do zbytku série. Ačkoliv se ze stavu 0:2 dokázali dostat zpět proti DNE, všichni věděli, že proti eSubě je šance na comeback z tak nepříznivého stavu mizivá.

Ve třetí hře se ale SINNERS absolutně nechytli již od začátku mapy. Daniel „DANY“ Novák a Jan „Sajator“ Zítek měli na své Tristaně s LeBlanc již v desáté minutě po třech zabitích a dominance pokračovala až ke konečnému skóre 32:9. 9:1 na věže a konci ve 25. minutě. Po takovém drtivém výkonu by již málokdo věřil SINNERS na obrat v sérii, ti ale stále dýchali. Nyní jim ovšem již žádný manévrovací prostor nezbýval, eSubě chybělo k dalšímu poháru jediné vítězství.

Čtvrté finálové dějství lépe zahájili právě SINNERS. Jejich počáteční výhodu ale rozšiřovali až příliš pomalu. Sice ještě ve 22. minutě vedli na goldy, eSubě vyčkávání ale stačilo k důležitým předmětům na své šampiony a rázem modrá krev přešla do závěrečné ofenzivy. Začala vyhrávat každý fight, získala Barona a DANY byl na Ashe k nezastavení. Symbolicky čistým esem ve 28. minutě eSuba ukončila naděje SINNERS na premiérový titul a ve 29. minutě ukončila letní split Mastercard Hitpoint Masters.

12. titul pro eSubu, druhé místo pro SINNERS potřetí v řadě. Oba týmy nás opět budou reprezentovat na EU Masters. Dynamo Eclot končí na třetím místě. Fanděte spolu s námi našim týmům v Evropě, všechna utkání budeme vysílat na našem Twitch kanálu! Díky moc za podporu Mastercard Hitpoint Masters po celý rok, těšíme se společně s vámi v další sezóně!