9. 8. 2023 Marek Krejčík

Entropiq poprvé ovládli Fabriku, také BRUTE míří do Evropy!

Mastercard Hitpoint Legends #6 je za námi a kromě spousty zážitků si odnášíme i překvapení. eSuba po dlouhé dominanci naší scény končí až na třetím místě a do EMEA Masters se podívají BRUTE! Ale vše popořádku.

Základní část Mastercard Hitpoint Masters skončila překvapením, kdy se do top 4 neprobojovali liberečtí SINNERS. Místo nich se ve vrchní části žebříčku objevili BRUTE.

V tomto rozpoložení jsme vstupovali do vyřazovací části pavouka. Jako první nás čekal souboj BRUTE proti najeté sestavě Dynamo Eclot v čele s mnohonásobným vítězem Masters, junglerem Jejkym. JAZDA ale neskončila jen v základní části, DNE se po 4 hrách museli spokojit se čtvrtým místem a nepostupem na finálový event Mastercard Hitpoint Legends #6. Ve druhém souboji se eSubě podařilo uštědřit Entropiqu první porážku za celý letní split, avšak na vítězství to nestačilo.

Karty tedy byly rozdány. Nejprve se ve svitavské Fabrice utká „G2 or Fnatic of Czech league“ eSuba a spanilá jazda BRUTE, na vítěze poté bude čekat Entropiq, kteří už si vítězstvím nad eSubou zajistili postup na EMEA Masters. Už pár dní před eventem hlásil náš Instagram „VYPRODÁNO“ a sál byl podle toho opravdu slyšet. Očekávali jsme napínavý souboj na pět her… A místo toho BRUTE zmlátili eSubu za 3 hry a mohli slavit postup do Evropy.

Celá Fabrika skandovala „BRUTE JAZDA“ a už to vypadalo, že když jsme nedostali napínavé semifinále, tak Brute vyrazí i na toho hlavního bosse Entropiq a můžeme mít zajímavou sérii. To však hráči v zeleném nemohli připustit a s BRUTE si poradili hladce 3:0.

Letošní Mastercard Hitpoint Legends skončily nejmenším možným počtem her, avšak věříme, že jste si akci náramně užili, a děkujeme za vyprodaný a jako vždy skvělý svitavský kotel!