7. 9. 2023 Kangae

EMEA Masters: Karmine Corp vs. Movistar Riders

Souboj mezi francouzskou a španělskou špičkou

V Montpellier, na půdě historického a kulturně bohatého města v jižní Francii, se připravuje na závěr turnaje EMEA Masters. Na jedné straně stojí jednička z francouzské LFL a zároveň také trojnásobný šampion European Masters – tým Karmine Corp. Jejich soupeřem bude vítěz nejen letní ale i jarní sezóny španělské Superligy – Movistar Riders.

Francouzská LFL je dlouhodobě považována za nejlepší ligu v ERL. Z jedenácti přechozích ročníků vyhrála Francie rovnou pět a samotná liga je narvaná nejen talentem ale i velkými hvězdami. Nebylo tedy překvapení, že Karmine Corp jakožto vítězové své ligy, byli považováni za jednoho z velkých favoritů na výhru celého turnaje. Navíc se jedná o jednu z nejvíce oblíbených organizací v Evropě a také o jediného vícenásobného mistra EU Masters. Soupiska na začátku léta vypadala taktéž velmi dobře. S Karmine Corp zůstává toplaner Cabochard a midlaner SAKEN. Oba borci mají bohaté zkušenosti a zahráli si i tu nejvyšší ligu – LEC. Do jungle se vrátil Cinkrof a na roli supporta Targamas, který ještě minulý rok vyhrál titul v LEC a reprezentoval Evropu na světovém šampionátu. Soupisku poté doplnil talentovaný mladík Caliste, kterému teprve před nedávnem bylo 17 let.

Karmine Corp sezónu zvládli velmi obstojně a v nejnabitější lize v Evropě šli 14-4 v základní sezóně. V prvním kole playoffs potkali hráči KC tým BK ROG a v poměru 3:1 postoupili rovnou do finále. Zde čekali jak dopadne souboj o třetí místo a jejich soupeřem se opět stal tým BK ROG. Tentokrát ale jednička z Francie nepustila jedinou mapu a se skóre 3:0 byli Karmine Corp obrovskými favority na EMEA Masters. Až právě na evropském poháru přišlo první zaváhání, když KC nezvládli rovnou dva duely proti italským MACKO a v tiebreakeru (3-3) bojovali s Nativz o postup do playoffs. Nakonec se však upset nestal a KC zvládli postoupit. Los byl však nekompromisní a čtvrtfinálový duel byl pro mnohé předčasným finále. Vítězové z jarní sezóny a jednička z TCL – Istanbul Wildcats byli spolu s KC nejspíše největší favorit na výhru. Samotná série byla velmi rychlá (3:0) a KC vypadali k nezastavení. V semifinále přišel duel LFL i proti jednomu z našich zástupců. GO a Kamilius bojovali velmi udatně ale v páté hře na své soupeře nestačili a KC postoupili do finále.

Před velkým vzestupem francouzské LFL byl španělský region považován s německým jako top2. Minulý rok to byli hráči Teamu Heretics, kteří dostali trofej zpět domů a tento rok se o to budou snažit Movistar Riders. O proti svým soupeřům MRS nemají sestavu plnou bývalých LEC hráčů, ale sestava je rozhodně plná talentu. Toplanerem sestavy je Marky, který se v organizaci pohybuje takřka od svých začátků. Jeho junglerem je Isma a midařem již stálice LVP Fresskowy. Ten se již před rokem pokoušel o titul a případný postup s týmem G2 Artics, kde ale skončil na pátém místě. Už v té době hrál s botlinkou Supa a Alvaro, jenž s ním společně poté přestoupili do Movistar Riders.

Španělé nedělali v sestavě od jara žádné změny a není se čemu divit. Jaro organizaci vyšlo velmi dobře, vyhráli titul a na EMEA Masters padli ve čtvrtfinále proti finalistům Unicorns of Love SE v poměru 2:3. Samotné léto bylo pro organizaci také úspěšné. V základní části sice museli vybojovat tiebreaker o top 2, ale to se podařilo a jejich soupeřem o finále byli BISONS s českým Randomem. Právě v téhle sérii MRS nestačili a s 0:3 museli bojovat o finále a odvetu proti týmu KOI Academy. Zde přišlo obrovské zlepšení a série proti KOI šla 3:1 pro MRS. Ve finále byli BISONS favoritem, hlavně i díky výsledku z předchozího kola, který skončil pro Randoma a jeho tým 3:0. Movistar Riders ale ve zlepšení pokračovali a připsali si druhý titul v řadě.

Podobně jako KC prohráli MRS ve skupinové fázi EMEA Masters 3 zápasy, ale díky vzájemnému 2:0 nad UOL postupovali jako druhý seed do playoffs. Zde přišel první upset celého turnaje, kdy si MRS poradili s BK ROG a v semifinále na ně čekali MACKO. Oba duely šly 3:0 a Movistar Riders hladce postoupili do finále. Oba týmy si hodně cení Zeri a pro oba celky je botlane stěžejní pro celý zápas. Také není tajemstvím, že finále EMEA Masters je vstupenka do LEC a v obou týmech je hromada talentu i hotových hráčů.

Jak hodnotíte cestu obou týmů? Budou to Karmine Corp, kteří před domácím publikem získají čtvrtý titul nebo Movistar Riders šokují celou Evropu?

Zápas můžete sledovat 8.9.2023 na https://www.twitch.tv/hitpointcz od 18:00!