6. 8. 2021 David Vogel

Dynamo Eclot bude bojovat o EU Masters, Inside Games končí

Hráči, komentátoři i fanoušci vyhlíželi vyrovnaný duel třetího a čtvrtého týmu základní části Mastercard Hitpoint Masters. Duel, který jeden tým posune do zápasu o EU Masters a druhému ukončí letní sezónu. Inside Games stupňovali svou formu během základní části, Dynamo Eclot porazili při obou střetech. Proti SINNERS během možného počátku obratu série díky technickým problémům ztratili midaře a prohráli 0:3. Dynamo Eclot na druhé straně vypadalo skvěle proti eSubě, kterou dostali do pěti her. Do série vstupovalo v roli mírného favorita.

První hru ale zahájili lépe Inside Games. Jejich brzký tlak diktoval Ondřej „MjrDee“ Hrneček na Threshovi a ING vypadali dobře naladění. Dobře zapadl i nový jungler Jiří „Savero“ Odehnal. Inside Games ale i přes počáteční tlak nedokázali kontrolovat neutrální objectivy. Během mapy se pak do formy rozehrál midař Nicolai „Bendix“ Bendix. Jeho Ezreal rozdal nejvíce poškození ze všech šampionů ve hře a i díky Mountain soul se Dynamu povedlo vyhrát všechny důležité fighty a zahájit Bo5 vítězstvím.

Prohra dobře rozehrané první hry Inside Games zlomila. Druhá mapa byla naprosto jasnou záležitostí. Bendix pokračoval ve velkém stylu, tentokrát na Ryzovi. Skvělým výkonem se přidal i marksman Dominik „Reedfoo“ Kitler. Ve 30. minutě DNE ukončili hru efektním divem fontány, opět s Mountain soul.

Ve třetí hře si Inside Games už nemohli dovolit zaváhání, Dynamo Eclot ale bylo ve čtvrteční večer až příliš silným soupeřem. Bendix zahrál do třetice skvěle, jeho Tristana získávala jedno zabití za druhým a ačkoliv se tentokrát ING podařilo alespoň získat jednoho draka a přerušit třetí soul pro DNE v řadě, červenobílá lavina už nešla zastavit. Opět bylo hotovo za půl hodiny. Inside Games končí na čtvrtém místě, Dynamo Eclot bude mít proti SINNERS šanci vyválčit premiérovou účast v EU Masters.

Popis není dostupný.

Ve finálovém víkendu se nejdříve v sobotu 7. srpna od 18:30 utká Dynamo Eclot se SINNERS o EU Masters a účast ve finále. V něm již čeká eSuba, duel dvou nejlepších týmu letní sezóny je na programu v neděli 8. srpna v 18:30. Vyvrcholení Mastercard Hitpoint Masters Summer 2021 sledujte na našem Twitch kanálu!