O víkendu se na Pyrenejském poloostrově poněkolikáté odehrál obří turnaj, a to DreamHack Valencia 2015. Ani horké dny neodradily nejlepší progamery světa zápolit o slávu, prestiž a hlavně tučné finanční odměny, které pravidelně nabízí taková událost. Hlavní pozornost letošního DHVLC bezpochyby patřila strategii StarCraft II a střílečce Counter-Strike: Global Offensive. Právě v těchto hrách jsme mohli vidět velmi atraktivní turnaje a ožehavé souboje, z nichž musel mít dozajista radost každý fanoušek gamingu.
StarCraft II: Korejská nadvláda trvá, pro vítězství si došel Zerg
Jak už bývá tradicí, StarCraft II turnaj odstartoval skupinovými fázemi. Nejdříve první, v níž zápolili o postup do další především domácí hráči. Následovala druhá, ve které již byli všichni hráči pohromadě. Zde došlo pouze na jeden výraznější moment, a to když nepostoupila vyhaslá kanadská hvězda HuK.
V play-off pro 32 hráčů jsme byli svědky klasického korejského masakru. Nikdo se Asiatům nedokázal pořádně postavit, což nakonec vyústilo v často viděný scénář, kdy v TOP8 byla drtivá většina Jihokorejců. Jedno jediné místo získal ve čtvrtfinále tohoto turnaje francouzský zástupce MarineLord, a to jen díky dobrému losu. Vzápětí také ihned prohrál.
Z celkového vítězství se nakonec radoval zergský zástupce Curious z týmu SBENU, který si ve finále hladce poradil s hráčem TRUE. Kromě titulu získal 10 000 dolarů a 750 WCS bodů.
Konečné pořadí
1. místo: Curious – $10,000
2. místo: True – $5,000
3.-4. místo: HyuN + Patience – $3,000
Veškeré výsledky naleznete ZDE.
Záznam finále
Counter-Strike: Global Offensive: Titul překvapivě urvali Dánové
Mimo StarCraft II se ve Valencii odehrál i turnaj v nejpopulárnější střílečce současnosti – Counter Strike: Global Offensive. Konkrétně se jednalo o vyvrcholení FACEIT League 2015 s dotací 80 000 dolarů. Na offline finále se dohromady dostalo 8 týmů. Ty čekaly nejdřív skupiny, následně závěrečné play-off pro TOP4.
Že půjde o velmi vyhrocené zápasy bylo zřejmě právě již od skupin. Zde jsme viděli nečekaný pád takových velikánů jako Virtus.pro a Ninjas in Pyjamas, kteří si do Španělska nepřivezli nejlepší formu, a proto se museli spokojit pouze se sdílenou 5.-6. pozicí. Naopak velmi příjemně překvapil dánský celek, pohybující se pod organizací Team SoloMid, jež prohrál pouze jednu jedinou mapu během celého turnaje a zaslouženě si dokráčel pro zlaté medaile a 40 000 dolarů k tomu.
Na druhém místě pak skončil americký výběr Cloud9. Na 3.-4. místě se umístily favorité z Fnatic a nedávní vítězové ESWC v Kanadě – Natus Vincere.
Konečné pořadí
1. místo: TSM – $40,000
2. místo: Cloud9 – $20,000
3.-4. místo: Fnatic + Natus Vincere – $10,000
Veškeré výsledky naleznete ZDE.